Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki, akinek hasonló...

Van valaki, akinek hasonló értéke volt, és minden rendben? Ma hívott a védőnőm, hogy megvan az AFP eredményem, és rossz.

Figyelt kérdés

60,5 ng/ml és 2,55 MOM, ami nyitott gerincre vagy koponyára utal. 2,5 MOM-ig még jó, tehát épp fölötte van, de nagyon rám ijesztett a védőnő, és nagyon félek.


Fontos tudni, hogy időre vették le, napra pontosan, amikor az orvos kérte. Utána egy héttel felhívott a védőnő, hogy szóltak a laborból, hogy eltörött a kémcső, menjek be megint vérvételre. Másnap megint felhívtak, hogy elnézést, mégse az enyém tört el. Már abban is bizonytalan vagyok, hogy az én eredményemet küldték-e ki...

20+6 hkm


2011. szept. 9. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:

A barátnőnek a kisfiával rossz, a kislányával pedig nagyon rossz lett az eredmény.

Elment egy radiológus orvoshoz (privát) genetikai uh-ra. Két gyönyörű, egészséges gyereke van, akik 2 nap híján időre születtek.

Az AFP egy meglehetősen elvult vizsgálat, max. 70% a találati arány, nem kell emiatt aggódni.

Hamarosan mész a 18. heti uh-ra, majd ott megnyugtatnak.

2011. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nyitott gerincet látnák az uh-on is. Ha a doki nem mondta, akkor nincs baj.
2011. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most látom a 20. hetet, akkor biztos nincs semmi, a uh-n látszott volna.
2011. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még nem volt meg a nagy ultrahang, 17+4 hetesen csinált egyet az orvosom, akkor mindent rendben talált, a genetika ma lett volna, de nem csinálták meg a klinikán, mert nem volt az AFP lelet a kezemben, bemondásra nem elég. Jövő csütörtökön kell megint mennem, hétfőn kapom meg a leletet a védőnőtől. Nem is értem, hogy miért nem az orvosnak postázták...

2011. szept. 9. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3,8 Mom lett. Viszont a 9. hétig ikreim voltak, csak utána az egyik felszívódott, így gondolom ez miatt lett nekem magas. Nálad nem voltak ikrek?
2011. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Arról nem tudok, hogy ikrek lettek volna, 8 hetesen voltam először orvosnál, és akkor nem mondott ilyet. Előtte ősszel egy elhalt babám volt 10 hetesen. Az első babám makk egészséges, most 3 éves elevenség.
2011. szept. 9. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd ez a veszély valóban fennáll. A védőnőm viszont azt mondta, ilyen egyetlen egyszer fordult elő az ő körzetében (már az én védőnőm is ő volt a 80-as években és hatalmas lakótelepekből áll a körzet)és akkor 6 volt vagy talán még afelett az AFP. Mondta tényleg lehetett számítani rá, hogy gond lesz és sajnos volt.

DE a 2,55-el én nem aggódnék annyira. Persze nem vagyok orvos, nincs tapasztalatom, csak erre az egyre tudok hagyatkozni, de hiszek a védőnőmnek, mert sokat látott.

2011. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elolvastam több szakorvosi cikket az AFP-vel kapcsolatban, ezek szerint egy 40 éve bevezetett vizsgálat, ami elavult, a legtöbb országban nem is alkalmazzák, és nagyon sok tényező befolyásolhatja az eredményt, még az is, hogy reggel veszik-e le a vért. Nálam még ez se jött össze...

Sok olvasás után azt szűrtem le, hogy a klinikai ultrahangvizsgálat eredménye megbízható, és ha az jó, akkor megnyugodhatok. Messze van még a jövő csütörtök. :(

2011. szept. 10. 08:06
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki hasonló kérdéssel foglalkozik:


Tegnap voltam ultrahangon, az orvos mindent tökéletesen rendben talált, azt mondta, hogy az AFP eredményét felejtsem is el, mert az ultrahang ad megbízható eredményt. Utána a háziorvosomhoz is elmentem (aki szintén szülész-nőgyógyász), és azt mondta, hogy 3-as alatti AFP-vel nem is foglalkozott soha,nála 40 év alatt egyszer sem volt gond.

2011. szept. 16. 08:15
 10/10 anonim ***** válasza:

A korábbi hozzászólóknak gondolom már nem aktuális, de új keresgélőket még érdekelhet az én esetem:

Hogy számít-e az az előzmény, hogy 2011. októberében volt egy elhalt terhességem, nem tudom, de 2012. májusában 2,85 volt az AFP-m. Engem is a védőnő hívott fel, hogy nemrég értesítették a nőgyógyászatról (Debrecen, OTI), hogy szóljon rám, mert mennem kell a genetikai beutalóért (Debrecen, Klinika). Korábbi két enyhe bevérzés miatt akkor már március óta otthon voltam táppénzen, veszélyeztetett terhesen. A hír sokkolt, zokogva hívtam fel a páromat, hogy az előző baba után ezzel a babával is gond van, vagy nyitott gerinc, vagy nyitott hasfal lehet, és kértem, hogy vegyen ki másnapra szabadnapot, mert én egyedül nem merek menni a genetikára. A nőgyógyászom aztán mosolyogva fogadott, mikor mentem a beutalóért, hogy ne aggódjak, nem lesz semmi gond; kérdésemre, hogy szükséges-e szerinte amniocentézis, azt felelte, dehogyis, ez csak rutin eljárás.

A Klinikán aztán több órás várakozás után bejutottunk ultrahangra (akkor már 19. hétben jártunk, és a 12. hét óta nem volt UH; azon ugyan minden rendben volt, a nyaki redő is, a gerinc is, de ha lett volna frissebb, akkor sem fogadták volna el a Klinikán az OTI-s UH-t), ahol a nagyon bunkó szonológus kb. 1,5 perc kapkodós UH alatt talált két "tünetet", ezeket latinul le is diktálta az admin.-nak, de semmit nem magyarázott el, közölte, kész vagyunk, várjunk a genetikai rendelők előtt, majd szólítanak és az orvossal megbeszélünk mindent. Amikor azt kérdeztem: "Akkor olyat nem lát, hogy nyitott gerince lenne?", akkor kényes-nyújtott-idegesen így válaszolt: "Mondooom, één csak az ultrahaangooos vagyook, majd a doktoorúrraaaal meg tetszeneeek beszééélniiii!"

Természetesen további órákat vártunk, mire szólítottak a genetikushoz. Ott aztán további információkat kaptunk arról, hogy ez a két tünet önmagában nem jelent semmi rosszat, de így, hogy egyszerre vannak jelen, így a Down-kór veszélye áll fenn, tehát ők nagyon javasolják az amniocentézist, amit (ez volt kedden) jövő hét kedden el is végeznének (amúgy hétfőn csinálnák, csak hétfő épp ünnep volt), mert különben kifutunk az időből, és ha nem akarunk beteg babát, akkor tartsam szem előtt, hogy csak a 24. hétig szülesztenek meg, utána ki kell hogy hordjam betegen is.

Csak azon járt az agyam, hogy hallottam ugyan, hogy az AFP megbízhatatlan, elavult, de nem fért a fejembe, hogyan lehet magas AFP-eredmény után olyan betegsége a picinek, amit alacsony AFP-nek kellett volna jeleznie. Kiborultam, lelkileg teljesen összetörtem, és ezen nem segített a párom optimista hozzáállása sem. Kifelé ugyan nem mutattam a totálkáromat, de belül azt éreztem, hogy most megint nem lesz babánk, nem tudom neki megadni azt, amire vágyik, egy kisfiút. (Egyébként a terhességem elejétől hangoztattam, hogy bár én lányt szeretnék, mégis úgy érzem, hogy kisfiú lesz.)

99%-ban beleegyeztünk a magzatvízvételbe, 1%-ot adtunk magunknak a változtatásra az elkövetkezendő hét alatt. De tudtuk mindketten, hogy sem a babának, sem nekünk nem lenne jó, ha betegen születne, ha sosem lehetne teljes, önálló, egészséges élete, így hát egy hét múlva megjelentünk a genetikán. Ismét órákig vártunk, mire sorra kerültünk, majd az irattárba kellett mennünk, ahol előre kiadtak minden papírt (a még el sem végzett mintavétel utáni jóllétemről és a komplikációmentességről a zárójelentést és az igazolást), és várnunk kellett az UH előtt. Szerencsére az 1-es UH-rendelőben végezték a beavatkozást, ott tündéri kedvesek dolgoznak (őket már "ismertem" régebbről is). A magzatvízvételről csak annyit röviden, hogy a párom is bejöhetett, nem fájt, kb. 3 perc volt, csak olyan fura érzés volt a vákuum a hasamban, olyan idegen érzés. (Mások úgy írják le,hogy kellemetlen, ezt én úgy értelmeztem, hogy kicsit fáj. De nekem egyáltalán nem fájt.)

Na de ezután jött csak a 3 hét aggódás....

Majd a nagy öröm, amikor is újabb néhány órás várakozás utáni UH-on minden rendben volt, és néhány tízperces várakozás után közölték a genetikai rendelőben, hogy a baba egészséges. Megkérdezte a doktornő, szeretnénk-e tudni a nemét. Egyszerre feleltük, hogy igen, és akkor jött a páromnak a boldogság, nekem a "boldog pofáraesés", hogy tényleg kisfiú! :) Az autó felé gyalogolva hívtunk boldog-boldogtalant, hogy elújságoljuk a nagy hírt. (Később azon nevettem, hogy ha nem akartuk volna tudni a baba nemét, akkor is megtudtuk volna, hiszen a leleten rajta áll fehéren-feketén: 46 XY :-) )

Szóval ennyit "röviden" az AFP eredményéről, megbízhatóságáról.

(Ja még egy kis kiegészítés: az amniocentézistől nagyon féltem, mert attól tartottam, hogy egy egészséges babát kiteszek a vetélési kockázatnak, amivel ugye a beavatkozás jár. Maximálisan betartottam a 2 nap szigorú fekvést, és utána a két hét szigorú pihenést. Még a boltban is max. 1 kiló kenyeret vásároltam, de inkább úgy jártunk vásárolni, hogy a párommal autóval, és én csak diktáltam, mit tegyen a bevásárlókocsiba, én csak sétáltam mellette.)

Bocsánat a kimerítő, de hosszú hozzászólásért! :-)

2012. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!