Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az apás...

Mi a véleményetek az apás szülésről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 12:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

én csak pozitívan tudok nyilatkozni róla. :)

nekem rengeteg erőt adott a férjem, s ő is boldog volt, hogy ott lehetett egy ilyen fontos eseménynél. :)

tudom, hogy vannak ellenpéldák, de nekünk nagyon fontos volt, hogy ezt is együtt éljük át. :)

2011. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
nekünk az volt mind a kettő, és mindkettő császár volt.
2011. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Mi az elején megbeszéltük a férjemmel, hogy szeretném, ha benn lenne velem, megoszthatnánk ezt az élményt is. Nem erőltettem, magától döntött úgy, hogy szeretne bejönni.

Nagyon várja, ő is készül rá. :)

Van egy nagyon jó, várandósságról szóló könyvem, együtt olvastuk el a szülés részt, ha nem ért valamit, megkérdezi, nincsenek illúziói, hogy egy rózsaszín, lemosdatott csöppség fog kibújni, mint a filmekben. :)


Szerintem jó dolog, ha ott van az apa is, bár ezt mind a két félnek 100%-osan akarni kell, ha már vonakodik az apa, nem szabad kényszeríteni, saját döntés kell, hogy legyen.

2011. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
koraszülés,császár...és apás szülés volt.ha nem lett volna benn nagyon nehéz lett volna nekem mind fizikailag,mind lelkileg,ő elejétől kezdve be akart jönni,és mindkettőnknek így volt a legjobb,tudom ő is ezt mondaná,majdnem 2 éves kislány anyukája
2011. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Én csak pozitívat tudok róla írni.Ameddig nem volt bent(nem volt apás szoba)nagyon rossz volt,semmi másra nem figyeltem csak a fájásokra,még akkor is mikor nem volt fájásom,Csak arra tudtam gondolni vajon mikor jön a következő, meddig fog tartani,mennyire fog fájni. Mikor beengedték egyből már nem is fájt annyira.Elterelte a figyelmem.Sajnos császár lett belőle,de sima szülésnél nem engedtem volna hogy oda le nézzen,azt nem.
2011. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Óriás élmény volt a férjemnek, iszonyú boldog volt, hogy ott lehetett és átélhette a kislánya születését. Ettől aztán én is nagyon boldog voltam.

(Egyébként a durva részleteket nem is látja, úgy állítják melléd.)

2011. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Én akartam, ő belement. Azóta is mindenkinek meséli, hogy mennyire csodálatos volt, és ezt az élményt ki ne hagyja senki:)
2011. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szerettem volna, hogy bent legyen a párom a szülésnél, és szerencsére ő sem akart bejönni, úgy gondolom a szülés nem szép látvány, lehetnek komplikációk, amitől meg csak megijedne, segíteni pedig úgy sem tudott volna. Ezért szerintem jobb, hogy az maradt meg benne, hogy milyen érzés volt mikor megfoghatta a babánkat, akivel minden rendben volt, és mikor bejött hozzám látta, hogy én is jól vagyok.

Ezért szerintem erőltetni a dolgot nem szabad egyik oldalról sem, hanem csak akkor szabad ezt választani, ha mindkét fél úgy érzi őszintén, hogy ezt szeretné.

2011. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk benne volt a pakliban, hogy bejön a férjem, de először kint vár a folyosón. Mikor vajúdtam, kiüzentem a szülésznővel, hogy inkább ne jöjjön be! :) Annyira fájt, hogy ismerve a férjem, csak jól megrémült volna (így is sík ideg volt, hogy nekem fáj), és nemhogy segíteni nem tudott volna,de még sajnált is volna nagyon - ezt pedig nem akartam. Egyébként úgy gondolom, a férjemmel mindent megbeszélünk, nincsenek egymás előtt tabuk, a szülés számomra mégis más, nem gondolom száz százalékig, hogy egy apának feltétlenül látnia kéne ezt. És az is elgondolkodtat, hogy ismerek férfiakat, akik bent voltak a gyermekük születésénél, és boldogan áradoznak mindig az eseményről. Aztán bátorkodtam megkérdezni, hogy azóta hogyan viszonyulnak a feleségükhöz, és minden esetben kiderült, hogy kicsit elhidegültek. Persze a többi nemtom hány millió férfi biztosan nem így van ezzel.
2011. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
82%

A szülés nem szép látvány? Lehet, viszont csodálatos élmény.

A disznóölés sem. Mégis ha azt veszem, melyik volt számunkra csodálatos nyilván nem a hurkatöltés.


Szerintem ezt nem lehet innen megközelíteni.


Azzal egyetértek, ha valaki nem akar bemenni, azt nem szabad erőltetni, de lebeszélni sem szabad a férfiakat, hiszen azt a gyereket együtt hoztátok létre, együtt vártátok, együtt figyeltétek, ahogy rugdos, és integet az uh-n, ezek után a legfontosabb pillanatban száműzni az apát a folyosóra..


Egy erős, nem külsőségekre épülő kapcsolatot a szülésélmény sokkal erősebbé tesz.

2011. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!