Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az apás...

Mi a véleményetek az apás szülésről?

Figyelt kérdés

Minden nap ez jár a fejembe. Nem tudom eldönteni, hogyan lenne jobb. A férjem első perctől szeretne bent lenni a szülésnél!Ez minden vágya.

Van amikor úgy érzem jó lenne de utánna elbizonytalanodom. Lehet gátlásos lennék előtte és zavarna az egész helyzet.

Ti hogyan fogtok szülni?

Van arra lehetőség, hogy csak a fejemnél álljon és ne élesbe lásson mindent. Félek, hogy utánna undorodni fog tőlem!

Köszönöm a válaszokat!!

33 hetes első babás kismama


2009. máj. 12. 21:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

szia mi jelenleg a harmadik kislányunkat várjuk és a büszke apuka mindegyik szülsénél bent volt és nem is kérdéses hogy mmost is bent lesz-e.


nélküle nem birtam volna ki, nem állt oda ,de a köldökzsinort ő vágta el. fantasztikus élmény volt és azóta ha lehet még közelebb kerültünk egymáshoz, szerintem ha már a férjed és szeretitek egymást akkor nem lesz semmi gond csak még jobban összekovácsol benneteket az hgoy egyxütt éltétek át a születés csodáját


gátrlásos meg ne legyél hiszen a férjed

2009. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk egy fiúnk van. és apa nemvolt bent. Erősebb voltam egyedül. Nem is bántam meg :-)
2009. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Olyan aranyos vagy! Köszönöm a választ!

És tudom, hogy igazad van nem kéne gátlásosnak lennem előtte.

2009. máj. 12. 21:39
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem apját nem érdekli az egész! :( Örülj neki,hogy a tiédet igen,szerintem hagy menjen be veled! :)
2009. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
mióta megszülettek a gyermekeink apa minden férfit biztat hgoy legyen bent a szülsénél szerintem ez mindent elmond
2009. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%
Szia, én nem akartam h bent legyen, úgy látni , közben matatnak benned, nézik a méhszájat, ki vagy terülve mint egy béka, aztán meg elveszted az eszedet is.... Én úgy vélem hogy kevés férfi van aki felfogja ennek a lényegét. Ők ebbe nem tudnak belegondolni, mert sosem fognak átélni ilyen fájdalmakat. Nem hinném hogy jót tenne nekik igy látni. De vannak olyan férfiak bár elég kevés aki ugy fogja fel hogy a csodát is láthatta.Ezt te döntöd el, te ismered, hogy hogyan reagálna bár ha bizonytalan vagy az sztem már egy jel.
2009. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
Szia!Velem benn szeretne lenni,de én nem szeretném.Szerintem lesznek ott épp elegen.Az én véleményem szerint nem kellett volna bevezetni az apás szülést.Attól,hogy apuka benn van nem születik meg hamarabb v. fájdalommentesen a baba.És nem egy elvált nőtől hallottam,hogy a férj kiábrándult belőle a szülés után.Nem férfinak való!
2009. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
utolsó vagyok ha be akar menni akkor az legjobb ha hagyod. Bocs ezt félreolvastam. szóval ha ő akarja az jó jel.
2009. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem egészen tudjátok jól.

Ma magyarországon a szülések 70 százaléka apás szülésnek indul. Kb 10 százalékban valami közbejön (császár, lekési).

Nem hallottam még olyanról, hogy egy férfi kiábrándult volna a feleségéből, mert szülni látta. Csak boldog könnyesszemű apákat láttam.

A férfiak már a tévében is láthattak épp elég szülést élesben, nem éri őket váratlanul semmi.


Szerintem úgy csináld, ahogy neked jó. De ha majdnem közönbös, és a férjed szeretné, akkor ne foszd meg ettől az élménytől.

2009. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Így gondoltam én is,de aztán terhes lettem a férjem mindig mellettem volt, nem volt könnyű terhességem de el sem tudtam volna képzelni hogy ne legyen mellettem, mondjuk nálunk ez nem volt kérdés!Engedd hogy bent legyen,hidd el sokat számít,hogy ott van veled ,támogat bár néha idegesítő lesz!:))Nincs annál boldogabb érzés mint amikor kibújik,a baba a párom vágta elvágta a köldökzsinórt majd rám rakták a babát és át ölelt azt mondta szeretlek! Mindig mondja de ez más volt! Húúú ez elég nyálasra sikeredett,de hidd el hogy nem fog megundorodni tőled!

Sok sikert,könnyű /apás/szülést kívánok!

2009. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!