Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első gyereket hány éves korig...

Első gyereket hány éves korig lehet/szabad/érdemes vállalni?

Figyelt kérdés
Mi az a kor egy nő életében, ami után (ha addig nem sikerült) inkább már ne is szüljön?
2011. febr. 25. 12:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Inkább ajánlot 40 éves korig szülni.... Utána már kockázatos. De például az én párom vállalna gyereket 52 évesen de már nem lehet, nincs meg a folyamata már meg.
2011. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem 35 éves korig érdemes, 40 felett már elég kockázatos. A legjobb kor az első gyerekvállaláshoz (20-)25-30 között (egészségügyileg már akár 20-tól, de akkor még általában nincs meg a kellő háttér).


Én 26 évesen szültem a kislányomat, és akkor a nőgyógyászom azt mondta, a legjobb kor, és azért van ennyi meddő nő, ill. azért esnek sokan nagyon nehezen teherbe, mert nagyon kitolódott a gyerekvállalás ideje, az én orvosom szerint 30 (legkésőbb 35 éves korra) érdemes befejezni a gyerekszülést.

2011. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

40 felett már veszélyes, 50 felett én már nem szülnék...

Persze most ellentmondok magamnak, mert Fehér Annának kifejezetten örülök, hogy babás, hiába 52 éves :D

Anyum engem 19 évesen szült, tervezett baba voltam, de hát az még más világ volt... és megvártam a diplomát, és melót is, most, 24 évesen szeretnék babát.

2011. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

20-30kozott.

szerintem ez legoptimalisabb.


(mar elore latom itt vita lessz)

2011. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


uccsónak: miért lenne vita? Csak nem az optimálisat kérdeztem..

2011. febr. 25. 12:25
 6/33 anonim ***** válasza:
bocsánat volt aki 68 éves szült, Romániában meg egy 58 éves nő
2011. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

12:21es.


meglatjuk mikor jonnek azok akik szerint 40evesen is siman lehet szulni.


Szamomra 30 hatar,ha addig nem jott volna ossze,nagyon elgondolkoztam volna hogy probalkozzunk-e tovabb.

22evesen fogtunk neki 27evesen szultem.

2011. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, meddig szabad/érdemes, de én 37 évesen találtam meg életem párját és 39 évesen szültem a kisfiamat.


Nagyon jó így, mert: eddig mindketten dolgoztunk ezerrel (férjem még most is) mindenünk megvan már, nem kell lakásért, autóért hajtani, hiteleket fizetni.


Nem túl jó viszont ezekért: szerintem ebben a korban nehezebb már a terhesség, a szülés is lehet komplikáltabb, plusz sajnos idősek a szüleink így ők már nem tudják olyan felhőtlenül élvezni a nagyszülőséget.


Szóval van pro és kontra is, de azt gondolom, jobb egy picit fiatalabban szülni, nem én vagyok az etalon.


Viszont nagyon nagyon boldog vagyok, hogy mégis bevállaltam a babát. :)))

2011. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
13%
persze hogy lehet 40 folott is szulni de minek? mire a gyerek 20 eves mar egy szenilis oreg nagymamakoru anyukaja lesz...kinek jo ez? egy ilyen koru anya egy csomo fontos pillanatrol lemarad vagy elfelejti...
2011. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolót nem értem. De nem ellenkezni akarok, csak nekem ez nagyon furcsa, hogy ha jól értem azt mondod, hogy ha nem jött volna össze 30 éves korodig, akkor már nem is próbálkoztál volna? Mi az oka ennek? Fizikailag akár 45 évesen is lehet szülni, elsőt is, miért is ne?

Rengetegen meg se találják a párjukat 30 éves korukig, aztán mire megtalálják, mire összeházasodnak, mire megfogan a baba, ezek mind évek lehetnek.

Ha 40 évesen fogan egy baba szerintem ugyanúgy joga van élni akármilyen "idősek" a szülei, nem?

2011. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!