Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent István Kórházban...

A Szent István Kórházban milyen a gyermekágyas részleg? Mi van benne, mi nincs? Van például szekrény, külön fürdő, vagy ilyesmikre gondolok!?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Én 4 ágyas szobában voltam. mindenkinek van 1 szekrénye ami nem zárható és nem is túl nagy. Volt a szobához fürdő-wc meg egy közös pelenkázó asztal, közös popsikrémmel, gézzel, alkohollal és hintőporral. Légkondi nincs, meleg volt nagyon. Közös hűtő a folyosón.
2011. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, pont erre voltam kíváncsi!:)))
2011. aug. 3. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Én apuka vagyok. Fogadott orvosunk/szülésznőnk volt és lett volna lehetőség gyermekágyast is fogadni (nem tettük).


Van VIP szoba térítéssel, de nem vettük igénybe. Tavaly ilyenkor kevesen voltak így szülés előtt is egy üres 4 személyes szobában voltunk egyedül, majd szülést követően egy kettesbe tették át a lányokat.


A szülésznők kivétel nélkül rendesek, a csecsemősök.. hát.. végzik a dolgukat. Egyikük tünemény volt, megengedte, h a szabályokkal ellentétben a 2személyes szobában lévő fürdetőt használjuk, megmutatta hogy kell köldököt ápolni, hogy kell tartani, szoptatni (ezt a fizetős védőnő is megtette, örültünk minden tanácsnak, szükség is volt rá)


Tényleg nagyon meleg van, a fürdő/wc két szobának közös, de hallani amikor foglalt és akár 4x is fürödhetsz naponta. A hűtő a folyosón, de jó a kaja, csak ásványvizet tettük be.


Egyedül a gyermekorvosra haragszom, mert agyonszurkálta szegénykét hidratálás hiánya miatt (másik doki azt mondta rendben, de nem akart veszekedni) és azt mondta, hogy lehet, h sárgul (amikor laikusként is láttam, h minden oké: a sárga baba jellegzetes) bár ez végülis miattunk volt, biztosra akart menni.

2011. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4 hete a fürdetés még úgy zajlott, hogy 4kor lehetett menni a csecsemőosztályra, ahol megfürdették. Ezen kívűl mindent nekem kellett csinálnom, de segítettek bármiben, ha kérdeztem.
2011. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 3. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 2x szültem az István khzban(remélem hamarosan összejön a 3. baba is,őt is ott szándékozom megszülni),és csatlakoznék az előttem válaszolókhoz.Én a csecsemősökről is csak szuperlativuszokban tudok beszélni.

moira!-nak:örülök,hogy megszültél,és minden rendben(végig olvastam,hol tartasz a terhességben,mi van Veletek stb.)AMint látom,annyi változás történt az Istvánban,hogy ezelőtt este 8 körül kellett vinni a babákat a csecsemősökhöz a fürdetésre.Amit kérdeznék:még mindig ott lehetsz/kell lenni a baba mellett fürdetés idején(mert én nem bírnám most sem ott hagyni)?És úgy hallottam,hogy megszűntették a 6 ágyas szobákat...jó egészséget Nektek.A kérdezőnek bocs az OFF-ért.

2011. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Off: Köszönöm kedves előző! Nagyon aranyos vagy!
2011. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én eddig csak a 2-at szültem az Istvánban de a 3-at is ott szeretném. Csak szuperlativuszok a részemről is. A kórház.... hááát, kórház ugye, nem hotel. Minden úgy van ahogy az 1. válaszoló leírta. De a személyzet! Velem rettentő rendesek voltak! Báááár tény, hogy csak akkor mondanak vmit ha kérdezel, csak akkor adnak ha kérsz (pl. tanácsot ) és igenis finoman, kedvesen de a nyakukra kell járni. Mi egy hétig voltunk bent -sárgaság és antibiosz kúra miatt)- és mentem hozzájuk örökké ha bajom volt, v. kérdésem. Nem érdekelt, hogy unják a fejem. Az első babánál nem volt lelki erőm kiállni magunkért és bizony "löködtek" ide-oda a csecsemősök, de a másdoiknál már határozott voltam. DE összességében csak jót tudok róluk mondani. Segítettek 2 napon át 3 óránként a szoptatásban, folyamatosan jöttek az ágyamhoz segíteni megtanulni szopizni.azért ilyen kevés kórházban van. később mellgyulladással visszamentem és kifejték 40 percen át kézzel!
2011. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 15.56-os vagyok.Utolsónak:én is vissza mnetem mellgyulladással(a 2. baba születése után 1 hónappal)és velem is maximálisan segítőkészek voltak.Én ugyan sírtam a fájdalomtól,de majd 1 órán keresztül fejte kézzel a nővérke-éjjel 1-kor!-a cicimet.Szóval abszolút csillagos 5-re vizsgáztak mint emberségből,mint szaktudásból.Még antibiotikumot is írt fel az ügyeletes doki-éjszaka-így a saját dokimhoz csak kontrollra kellett menni,nem kellett még napokig a lázzal,és a fájdalommal küszködnöm.
2011. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!