Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek több év (min.5)...

Akiknek több év (min.5) eltelt két szülés között, hogyan éltétek meg a szülést? Nehezebb mint az első? Hasonló? Könnyebb?

Figyelt kérdés
6 éve született a lányom,mondhatom hogy könnyen 5 óra alatt fájdalomcsillapitó nélkül.Most várom a második babámat és ugy félek hogy nehezebb lesz:-)
2009. febr. 19. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! Öcsém és én köztem 7 év van. Ahogy anyukám fogalmazott engem kilőtt és az orvos épp el tudott kapni a sarokban... (fél óra volt cakli pakli)...

Az öcsémnek 5 kilósra sikeredett gömbölyödnie, így az 5 óra volt és a végén a doki ráállt anyus hasára... De ez azért volt mert hatalmas volt... A pólya (akkor még volt) az öcsém köldökéig ért :o)))))))

2009. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 14és fél év van a két gyerek között a lányomat 20 évesen szültem, tavaly júniusban a kisfiamat,hát nekem a második nehezebb volt ,igaz Ő nagyobb is volt,de ez nem mindenkinél van így.Szerintem ne félj, én is így féltem és annak ellenér, hogy nehezebb volt mégis szivesebben emlékszem vissza mint az első szülésemre,úgyhogy fel a fejjel és ne izgulj.
2009. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 11 év van a lányok között:)

A nagyobbik lányomnál éjjel fél 12-kor elfolyt a magzatvíz, és 1.45-kor megszületett. Simán, gyorsan:)

A kissebbik(10 hónapos)lányomnál indították(túlhordás miatt) a szülést, 14-kor kezdődtek a fájások és 16.40kor megszületett. Ez egy kicsit fájdalmasabb volt az indítás miatt, de megérte:)

Boldog babázást:)

2009. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a kisebbik fiam és a pici lányom között 10 és fél év van. Előtte a nagyokat 3 év különbséggel szültem. nagyon szerencsés vagyok, hogy minden szülésem könnyűnek mondható. Én is féltem a picinél, hogy nehezebb lez, de szerencsére nem így volt. Reggel 6 óra körül éreztem az első gyengébb fájásokat. Mivel az utolsó szüléskor épphogy beértünk a kórházba, így most időben elindultunk. ) óra körül beértünk, a ctg 2 perces fájásokat mutatott, de nem voltak erősek, szinte nem is éreztem:). Mivel a burok állt és az orvosom éppen nyaralt, az osztályos és a főorvos meg du. indult nyaralni, így 2-re berendelték az ügyeletes orvost. Én addig a szülőszobán sétálgattam, zuhanyoztam, beszélgettem a szülésznőkkel...és folyamatosan tágultam enyhe fájások közt. 2 után 10 perccel burkot repesztettek, 3-kor kezemben fogtam a kislányomat, aki nem volt túl nagy baba, csak 2950g és 48cm. Fájdalomcsillapítást én se kaptam. Szerintem te se félj, mert a félelem nem tesz jót. Fel a fejjel!Amikor a babát meglátod és a kezedben lesz, minden kín elmúlik. Értük érdemes szenvedni.
2009. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!