Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kértétek írásban, hogy ne...

Kértétek írásban, hogy ne adjanak a kórházban tápszert vagy cukros vizet a babának?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem,és nem is volt rá lehetőség!

Amíg nem indul meg a tejed addig mit eszik?

2011. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ahol szülök ott van rá lehetőség, csak írásban kell kérni. Nem tudom mit tegyek! A saját védőnőm azt mondta, cukros vizet adhatnak neki, de a tápszert ne engedjem. A kórházi védőnő meg azt mondta, hogy minden szoptatás között adjunk 10 ml forralt vizet a babának. Vinni kell cumisüveget. De ezt sem értem, hogy hogyan kellene bent sterilizálni a cumisüveget....

De azt is mondták a kórházban, hogy ha nem indul be a tej a három nap alatt, akkor adnak neki tápszert.


Mit gondoltok (gondolsz) mi a jó megoldás? Vagy majd ott kiderül, annak függvényében, hogy van-e tej vagy nincs?

2011. márc. 10. 18:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk(eger) semmit nem kaptak a babák,amíg nem indult be a tejcsi,viszont szinte állandóan szoptatni kellett,állítólag elég nekik akkor az a pár csepp is,viszont minél többet szopiznak,annál hamarabb beindul.Vasárnap este született a kisbabám,szerdán délután lett igazán tejcsi,de addig sem volt egyáltalán nyűgös,sokat szopizott.
2011. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Egy újszülött babának akkora a gyomra mint egy cseresznye. Bőven elég neki az a pár csepp is ami az anyuka cicijéből jön még a tej beindulása előtt. Lehet észre sem veszed, hogy jön, pedig jön.

Én azt javaslom, hogy a tápszert tényleg ne engedd. Napokig elvan a baba ezen a pár cseppen. Aztán ha hazamentetek és valóban nincsen tejed akkor jöhet a tápszer.

Viszont a cukros víz javasolt, mert az újszülött babák hajlamosak rá, hogy extrém módon alacsony legyen a vércukruk.


Egy gyerekápoló

2011. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Van előtejem elég rég óta, igaz nem minden nap, de hetente többször is foltos lesz a pizsamám, van hogy napközben is folydogál. Bízom benne, hogy nem lesz gond. Azért megírtam a kérelmet, hogy tápszert ne adjanak, de csak akkor adom oda, ha látom, hogy kezd kritikussá válni a helyzet. Vagy majd rákérdezek ott helyben... A víz vagy cukros víz ellen akkor nem fogok tiltakozni.
2011. márc. 10. 19:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem,de erre nem is volt szükség...a Szt.István kórházban SEMMIT nem adnak a babának!2 gyereket szültem ott,a 3.-at is ott fogom.
2011. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem kértem.

Kapott is cukros vizet, mivel én cukorbeteg voltam és születése után 2,7 volt cukra.

Amúgy meg a délutáni születéshez képest csak kb másnap délelőttre szedtem össze a romjaimat (volt minden varrás kiívül belül,vérzés..)

Másnap reggel tudtam felkelni úgy, hogy ne essek össze.

Úgyhogy addig mit kapott nem tudom, de nem is érdekel(t). Amúgy már 2 éves, még szopik úgyhogy nem úgy tűnik, ha kapott is valami mást a cukr,os vizen kívül, bármiylen következménye lett volna, ha kapott.

2011. márc. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahol én fogok szülni, ott a szülés után azonnal odaadják a babát, és végig az anya mellett van. Csak az anya külön kérésére viszik el a babát mellőle. Van külön szoptató szoba, meg tanácsadás, meg szoptató tanfolyam.

Egy szóval sem említették, hogy bármi cukros löttyöt is adnának neki, vagy tápszert. Egyébként nem tudom elképzelni, hogy 1 újszülött a szüést követően azonnal képes lenne enni. Meg, ha tápszerrel megetetik, nem fog próbálni szopni sem, hiszen nem éhes. Én tutira nem engedném, hogy bármivel is megetessék szegényt. Inkább azonnal meg fogom próbálni a szoptatást.

2011. márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

utolsónak:

Ez mind szép és jó, ahogy elképzeled én is így képzeltem mind ekttőnél, aztán annak is örültem ,hogy élek és nem véreztem el:-(((


ue

2011. márc. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én állandóan szoptattam a kórházban, volt is előtejem, de pirosat pisilt és rámparancsoltak, hogy itassam cukros vizzel, mert kevés a folyadékbevitel. Szóval utána is szoptattam sokáig és nem volt semmi gond.
2011. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!