Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba mérete mennyire befolyá...

A baba mérete mennyire befolyásolja a szülés időpontját?

Figyelt kérdés
Most vagyok 37+6, a baba a 36. heti UH szerint (becsült súly) 3200g! Már a 18. heti genetikai UH óta mondja mindig a doki, hogy nagy baba lesz, az biztos...(aminek én örülök nagyon), de már nagyon szülnék, mert szeretném a kezemben tartani plusz a fáradékonyság, a rossz alvás kikészít... Vannak, akik szerint biztos nem fog 40. hét előtt születni, pedig én minden este úgy fekszem, hogy na talán ma éjjel, vagy holnap...???
2011. márc. 15. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A 36. héten azt mondta a doki, hogy 3400 grammos a lányom, hát majd szívbajt kaptam, hogy mekkora lesz, ha végig bent marad!

Aztán bent maradt a 41. hétig! S 3330 grammos lett...

Oké nem ez volt a kérdés, de hát a becsült súly az csak becsült... :)

DE, ha a baba érett és készen áll, akkor mindegy mekkora, jönni fog!

Könnyű szülést!

2011. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem befolyásolta. A 37. héten 4250gr-os babám született. Nincs elszámolva. Sem én, sem ő nem cukros. Szülésznő szerint a mérete tágított ki idő előtt. Én kimondottan örültem, hogy nem kellett a 40. hétig szenvednem. Mert a végén igenis az volt nekem. De a természet segített:))))
2011. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3880grammal és 57 cm-el született kiírt napon indítottak(császár lett a vége kb 53óra vajúdás után)! Ismerősömnek majdnem 5kilós lett a babája,neki hiába próbálták beindítani nem indult be,őt is császározták!
2011. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lányom 42. héten 4200 g-mal született, a fiam a kiírt napon 4700 g-mal. Nekem is mondták mindkettőnél, hogy nagyok lesznek, sőt mindkettőnél mondták már a 37. héttől, hogy bármelyik nap jöhetnek. Ehhez képest jól megkínoztak, mert a végén már sírni tudtam volna kínomban, sehogy se volt jó!

Kitartás!

2011. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38. héten voltam uh-on, ahol a becs. súly 4.383 g volt. Aznap du. megszületett a kisfiam pontosan 4.400 g-mal, 54 cm-rel. Annyit még tudni kell, hogy már a 34. héten másodfokban érett volt a lepényem. Azóta nézték a keringést, ami az utolsó pillanatig rendben volt. Elöntött a mekóniumos magzatvíz, úgyhogy belekakilt a baba... vélhetően az előzőek összessége indította a szülést előbb. Kb. 185 cm magas vagyok, széles csípővel, ebből a szempontból téraránytalanság nem állt fenn.
2011. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

34. héten Uhn 3050 grammra becsülte a doki, és a combcsontból ítélve mondta hogy hosszú is lesz! (ezt én éreztem, mert a 30. héttől nem bírtam 5 falat kajától többet enni egyszerre)

38. héten uhn 3850 grammrabecsülte!96 volt a BPD!

ÉS 34+4-re született 3950grammal és 61 centivel!Viszont én a 31. héten kinyíltam két ujjnyira, és nem is bíztattak hogy kihúzzuk végig, de mégis, és nálunk a nagy súlyára mondták meg a műtött méhszájamra!

De kihúztuk :)

2011. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó hányadik héten szültél? Mert 34+4hetet írtál,gondolom elírtad!
2011. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!