Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szőny vagy Tatabánya? Ti...

Szőny vagy Tatabánya? Ti melyiket javasoljátok? Hol szülnétek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 15:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szőnyt választanám a kettő közül.
2011. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
én is Szőnyt választottam,bár csak egy hónap múlva szülök.
2011. márc. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát, nem akarom eldönteni a kérdést, de Tatabányáról több rosszat hallottam. Tehát inkább Szőny.
2011. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szőnyi kórház családias, és nagyon segítőkész a személyzet és az orvosok is. Amit azonban jó tudni róla, hogy nincs korszülött és csecsemő intenzív, szóval ha van valami gond, vagy korábban szülnél akkor nagy valószínűséggel Tbányán szülnél. Nekem gond mentes terhességem volt én Szőnyben szültem, sógornőmnek koraszülött lett a baba, Szőnybe feküdt már 1 hetet, de nem tudták vissztartani a szülést, így átszállították Tbányára. Én nagyon elégdett voltam mindenkivel sokat segítettek és akinek nem volt fogadott orvosa, azt is rendben elláták, nem láttam, hogy ők kevesebb figyelmet kaptak volna.
2011. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Tatabánya mellett egyedül a koraszülött osztály szól. Amúgy katasztrófa az egész! Ha nincs semmi gond, akkor el tudnak látni, de ha probléma van, akkor hiányzik a szakértelem. Én a tatabányai kórházat nagy ívben kerülöm, ha itt maradok, akkor a gyerekemet megölik, és nagy valószínűséggel kiveszik a méhemet, és mindezt egy mióma miatt, amit itt két orvos sem vett észre, a harmadik (a főorvos) meg egyből meg akarta lépni ezt a drasztikus dolgot. Most 37 hetes vagyok, és semmi gondom nincs, hála a SOTE I. klinikának.

Nekem döbbenetes volt az itteni hozzáállás, mindenki mondta, hogy meneküljek innen.

Apróságok: nem meehet be az apa a császásor szülésre, császárnál katétert nem érzéstelenítés után teszik fel (ez miért fájna nekik???), a terhesgondozás bonyolult, uh nem alapos (ökölnyi miómát nem láttak-no comment), bunkók (ez persze egyéni, velem azok voltak, és nem vagyok kényes).

Nekem a legdurvább az volt, hogy a főorvos nekem azt mondta, hogy itt Tatabányán az összes orvos hülye. Akkor minek alkalmazza őket??? Ha mindenki hülye, akkor én oda minek menjek be????

Egyszóval: nem ajánlom.

2011. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én Tatabányán szültem,de mivel fogadott dokim volt semmi rosszat nem tudok mondani róla.
2011. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Kedvesek vagytok, hogy segítetek a döntésben nekem. Aki még tud írjon további véleményeket nyugodtan, várom a tapasztalatokat.

És egyébként olyan létezik, hogy én ha szeretnék császárral szülni, akkor ezt pl. Szőnyben megoldható? Szóval ezt lehet kérni egy dokitól? Vagy nincs ilyen, hogy én császárral szeretnék szülni?

2011. márc. 27. 10:06
 8/20 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nincs ilyen, hogy én választom meg a szülés módját, de gondolom azért vannak orvosok akiket kellő vastagságú borítékkal "meglehet" győzni. Alap esetben csak azért nem császároznak meg, mert Te azt szeretnéd. A szőnyi dokik közül nem tudok olyat aki ok nélkül császározna, ha fogadott orvosod van, akkor nem hagy úgysem szenvedni. Én ráhúztam, a 40+8 napra született a fiam, hiába könyörögtem az orvosnak, ő azt mondta, hogy sokkal több a szövődménye a császárnak, elvégre az egy hasi műtét, Még várnak, mert minden eredményem jó. Persze, zavaros magzatvízzel, magas vérnyomással stb megcsászároznak ott is. A félelem vagy a fájdalom miatt nem szeretnél szülni? Bocs, hogy így visszakérdezek.
2011. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszod.

Igen, a fájdalom küszöböm nulla, sajnos.

Minden vérvételnél elájulok. És emiatt nagyon félek, és ezért szeretnék inkább császárt. Tudom, mondják, hogy az meg utána fáj, de én inkább azt szeretném...

2011. márc. 27. 19:01
 10/20 anonim ***** válasza:

Rettegtem a szüléstől, és azt gondoltam hogy a fájdalomküszöböm = a nullával. Fogadott orvos nélkül, 2 héttel korábban, indítással szültem Tatabányán. Le a kalappal a szülésznők és a csecsemősök előtt. Én semmi rosszat nem tudok mondani, pedig 1,5 hétig voltunk bent.

27 éves nő, 9 hónapos kisfiú anyukája

2011. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!