Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyermekágyon lenéztek a...

Gyermekágyon lenéztek a csecsemősök és a szobatársak az igényességem miatt. Normális reakció ez?

Figyelt kérdés
Minden reggel sminkeltem, és este zuhany után krémeztem, testápolóztam. Ti nem?
2011. márc. 30. 14:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%
Én 2 babát szültem(könnyen,gyorsan,gátmetszés nélkül),de egyiknél sem jutott eszembe,hogy sminkeljek(a szobatáraimnak sem),de mi 2x zuhanyoztunk naponta,és testápolóztunk.De ez nem jelent semmit.Ha Te így érzed jól Magad,kedved,és erőd is volt/van hozzá,akkor miért ne?!Igazából senkinek semmi köze hozzá.Sokkal jobb,mint amikor valakinek büdös,mosdatlan a szobatársa(szerencsére én nem jártam így).
2011. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%

Inkább furcsálhatták, mert az anyukák többsége a kórházban nem sminkel.

A szülés utáni napon már én is sminkeltem, nem érdekelt, hogy kinek tetszik vagy kinek nem, rosszul érzem magam smink nélkül!

(Pedig komplikáció lépett fel a szülésemnél, és a sok vérveszteség miatt csak másnap tudtam ájulás nélkül eljutni a fürdőig, de pont ezért is volt számomra fontos a smink, mert úgy néztem ki, mint egy hulla, sokkal jobb lett a festéktől a közérzetem is!)

2011. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%

Hát elég furcsa, hogy a sminkeléssel foglalkoztál. Nekem is szemet szúrt volna. Ilyenkor az ember inkább a babával foglalkozik, és nem annyira a saját külsejével. Nomeg a szülés utáni fizikai állapotával van elfoglalva.

Ha egy picit részletesebben leírnád, hogyan élted meg azt a pár napot, lehet, hogy jobban megértenénk. Természetes szülés volt? Nem voltál fáradt, kimerült? Fájdalmaid nem voltak? Babádat tudtad szoptatni? Ott volt veled? Melled nem durrant be? Nem folyt a tejed? Nem ömlött belőled a vér? Vagy mindezek ellenére a rúzsok között válogattál? Bocs, tényleg nehéz összeraknom a képet. De nem bántani akarlak, nem, semmiképp. Csak nem értem.

2011. márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
24%
Valahol én sem értem a szitut, hogy miért ez volt az ominózus szívfájdalmad, hogy téged diszkrimináltak emiatt.Én császáros voltam, első nap - illetve aznap, mikor szültem - baromi erős lórúgás fájdalomcsill.injekcióval tudtam csak felkelni, még állni se tudtam, nemhogy zuhanyozni, ami persze megtörtént ennek ellenére, és másnap, harmadnap sem volt különb, egy szükséges rossznak tartottam.Én elvből nem sminkelek ( lényeg a természetesség az én nézeteim szerint ), de állítólag másnap, mivel ülni nem tudtam, egy csomót járkáltam a folyosón, erre-arra, akkor meg inkább csodálkozott mindenki, milyen JÓL NÉZEK KI.Egyébként, ha természetes úton szültél, megértelek, hogy mivel nem voltak akkora fájdalmaid, mint nekem - gyanítom - a sminkelés,mint olyan, központi szerepet kaphatott...
2011. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Onnan tudom, hogy kibeszéltek, hogy tulajdonképp hallottam. :) Sutyorgás, mikor a mosdóban voltam, majd mikor kimentem. Síri csend, soha nem folytatódott a beszélgetés. A csecsemősök is bökdöső megjegyzéseket tettek. Egyébként nálam az alap smink: korrektor, púder, szemcerka, szempillaspirál, ajakápoló, pici pirosító, és néha pasztelszínű szemhéjpúder+PARFÜM.

Egyébként császáros voltam, de én abszolut könnyedén éltem-élem meg. :) Tejem a 3. napon kezdett el ömleni. Vérzésem annyi volt az első napokban is, hogy elegendő volt az Always night. Mikor a babám aludt, én bizony szemöldököt szedtem, körmöt reszeltem. Én ilyen vagyok. :) Persze fájt a sebem, de igyekeztem inkább mással foglalkozni. Mikor fent volt a kicsim, folyamatosan velem volt, illetve vele voltam, kivéve a császár utáni fél napot. Vagy babusgattam, vagy háromnegyed órákat is a mellemen volt. Úgy érzem nem őt fosztottam meg magamtól, csak azért, mert mikor aludt, nem szennylapokat olvastam mellette, hanem inkább a testemmel foglalkoztam.

2011. márc. 30. 17:06
 16/33 A kérdező kommentje:
...és nekem is igen fontos a hajam. Nem bírnám elviselni, hogy a férjem fésületlenül lásson napközben. 2 naponta mosom és beszárítom körkefével a végét, mert hosszú, lépcsőzetes.
2011. márc. 30. 17:10
 17/33 anonim ***** válasza:
85%

Hát nekem szerintem itthon sincs ennyi smink cuccom :)

És itthon sem testápolózom magam, csak télen, ha kiszárad a bőröm, de ha nincs vele gond, akkor nem. Valahogy utálom, ha krémes a kezem... (én sem értem)

De ha Te ilyen vagy, ezek érdekelnek, akkor csináld így. Nem lesz senki rosszabb ember attól, ha szemöldököt szed, vagy storyt olvas, vagy alszik, mikor a baba pihen.


Én viszont biztos, hogy melletted kellemetlenül éreztem volna magam, tramplinak, stb-nek, és lehet, hogy én is a kibeszélést választottam volna :)

2011. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Reggel leadtuk a babákat, zuhany(volt amikor előtte sikerült), tiszta ruha(nem hálóing), deo.

Sminkelni azért nem sminkeltem, mert a szülés után kipattogzottam(1,5hétig rémes tinipattanásaim voltak:() erre is készültem.

Futkároztam, csitti-fitti voltam:)

Sminkelni amúgy nem mindig szoktam, nélküle is szép vagyok, ha nagyon jól akarok kinézni, akkor sminkelek.

2011. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Én császár után ömlöttem, és 5 percbe telt, míg levakartam magam az ágyról. Zuhany után, mikor felöltöztem, már kezdhettem elölről a zuhanyzást, mert a lábamon is vér folyt.

2. napon bedurrant a cicim. Két tégla lett belőle. Egész nap azt kellett masszíroznom, és fejnem. A gyerek nem tudta szopni egyáltalán. A hátam majd leszakadt, mert a terhességi súly (ami a babát jelentette ugye) elvesztése után a súlypontom teljesen megváltozott, és a gerincoszlopom ehhez nem tudott kellő gyorsasággal reagálni. Nagyon megromlott a tartásom. Ez is eltartott 1-2-3 napig. Aztán pedig jött vég nélkül a tej, és a szoptatás. Magas láz, ömlött rólam a víz. Volt, hogy vacogtam a hidegrázástól. Örültem, ha a kötelező napirendet tartani tudtam. Azt, hogy ugye én eszem naponta háromszor (ez szinte sosem jött össze), etetem a babámat, és minden etetés előtt, után fejem a tejet. Nekem ráadásul még cukorszintet is mérnem kellett napközben...

Én nem hogy szemceruzával nem foglalkoztam, de még a hajkefét is volt, hogy csak délután vettem elő.

2011. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
72%

14:59-es vagyok. Szerintem teljesen természetesnek kellene lennie annak is, hogy egy nő szeretne adni magara. Ha valakinek a smink is ehhez tartozik - mint nekem is - akkor ne legyen ez furcsa egy masik nő/anyuka szamara. Nekem két gyerekem van. Mindkét gyerek ébredése előtt úgy kelek fel, hogy a sminkemre, a frizuramra is legyen időm a reggeli mellett!


A korhazban sem hiszem, hogy mas a helyzet. Barmily meglepő, de amikor elkezdődött a szülésem, akkor is zuhany és smink, majd elindultam a korhazba. Az első sima

szülés volt, a masodik sürgősségi csaszar. Mindkét szülés utan amint lehetett labra alltam, és a fajdalmammal nem foglalkzva zuhany, hajmosas és smink. Az én babaim szinte egész nap aludtak vagy szopiztak. Amikor pedig aludtak, lehetett magammal is foglalkozni 15-20 percet. Egy smink, aki naponta hasznalja, az rutin mozdulat. Megvan ennyi idő alatt. Szerintem semmi csodalkozni valo nincs ebben. Valoszínűleg szamomra azért egyértelmű a kérdező, mert én is ilyen anyuka vagyok. Mint ahogy a jatszotérre sem tudok lemenni smink, parfüm nélkül és melegítőben.

2011. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!