Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyermekágyon lenéztek a...

Gyermekágyon lenéztek a csecsemősök és a szobatársak az igényességem miatt. Normális reakció ez?

Figyelt kérdés
Minden reggel sminkeltem, és este zuhany után krémeztem, testápolóztam. Ti nem?
2011. márc. 30. 14:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem sminkeltem,mert örültem, hogy pisilni tudok, meg állni, ülni, mert rengeteg varratom volt, de rám azért néztek furán, hogy felöltöztem. Amíg mindenki hálóingben rohangált én szülés másnapján már felöltözem. Nem bírtam elviselni a hálóinget és pizsomában sem tudtam egész nap lenni. Na bumm, nem érdekelt, így érzetem jól magam. Ha te így akkor így.
2011. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Én nekem csak az tűnt volna fel, hogy milyen jól nézel ki és irigykedtem volna... Én felkelni sem nagyon tudtam... :(
2011. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Képzeljétek el,mikor én szültem,zuhanyozni sem lehetett,egy hetet voltam bent,macskamosdás a kórteremben levő kagylónál.Most is undorodom saját magamtól ha visszagondolok.
2011. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy ősanya típus, de azért az érdekes, hogy külön kiemelted, hogy parfümöt is használtál. Neked nem mondták, hogy ha szoptatsz akkor ne parfümözd magad? Az újszülött babának még teljesen "szűz" az orra, az anyának pedig van egy természetes illata, amit ő érez, neki nem jó ha a parfüm illatát érzi. Legjobb az illatanyag-mentes deo.

Én minden nap sminkelek de a kórházba csak egy korrektort viszek, hogy a karikákat el tudjam tüntetni a szemem alól. Nem valószínű hogy lesz időm/kedvem sminkelni. Mondjuk én ezért nem néznék le senkit, inkább csodálkoznék rajta, hogy ilyesmire is oda tud figyelni. Ne foglalkozz vele, ha valaki emiatt megszólt.

2011. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

A lenézés és kibeszélés szerintem enyhén szólva nem szép dolog. Én egyáltalán nem sminkelem magam vagy csak nagyon ritkán. Biztosan furán néztem volna először (vagy még másodszor is) rád, de max magamba megjegyzem a dolgot aztán ennyi. Nem vagyok az a kibeszélős típus...

Mondjuk a parfüm abból a szempontból meglep, hogy mivel egy "zárt" helységben többen vagytok együtt, a többieket az illat (függetlenül attól hogy nekik tetszik e vagy sem) zavarhatta. Toleránsnak kellett volna neked is lenni egy picit és gondolni a többiekre, mert szerintem nehogy már 4-5 ember alkalmazkodjon 1-hez, hanem fordítva. Én speciel nem szeretem ha valaki annyira be van fújva hogy alig kapok tőle levegőt még nyílt terepen sem, nemhogy egy szobában! Ráadásul szülés utáni lábadozásnál igazán nincs szükségem még ilyen kellemetlenséghez is.

2011. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Nem kölni, hanem parfüm. Ez nálam alap dolog. Diszkrét illatot használok, néhány cseppet. Nem hiszem, hogy ez bárkit zavarna. A babámat sem zavarta...
2011. márc. 31. 11:45
 27/33 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én is vittem magammal sminkcuccot, de egyszer sem volt időm, kedvem elővenni, pedig nálam a smink alap. Napi 2X zuhanyoztam, mindennap tiszta hálóinget vettem fel, fésülködtem, rendezett voltam. Tőlem ennyi tellett ki:)

Ne foglakozz másokkal.

2011. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Mindenki magánügye hogy tartja karban a testét!Mindenkinek más a fontos!A leggusztustalanabb kibeszélni a másikat a háta mögött, pláne véleményt nyilvánítani a szokásai miatt.A természetes szépség kifejezéstől frászt kapok.Aki sminkben tudja elfogadni magát annak az a magánügye.Aki képtelen így elképzelni magát annak meg az a magánügye.És ez nem csak ilyen dolgokra vonatkozik. Jobb lenne és szebb a világ, ha tolerálnánk a másikat! Nekem sminktetoválásom van.Számomra fontos ha reggel belenézek a tükörbe nem egy vizihullát látok.Jól érzem magam ápoltan!
2011. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
78%

Az tényleg idegesítő, ha kibeszélnek a hátad mögött.

De bizonyára benned is van kicsi előítélet azokkal szemben, akik meg nem sminkeltek.


"Minden reggel sminkeltem, és este zuhany után krémeztem, testápolóztam. Ti nem?"

A ti nem kérdés olyan, mintha nem létezne számodra más lehetőség...én egy négyágyas kórteremben voltam, senki sem sminkelt, ugyanakkor senki sem volt ápolatlan.

Az pedig kifejezetten örömteli, hogy neked volt erre erőd, energiád, kedved stb., de szerintem ne furcsállkozz azon sem, ha valaki nem úgy tett, mint te.


De tény, kibeszélni nem szép dolog.

2011. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
40%
Attól még, hogy sminktetoválásod van, nem jelenti azt, hogy ápolt lennél.
2011. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!