Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szülésnél csinálnak...

Otthon szülésnél csinálnak gátmetszést?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha logikusan végiggondoljuk, valószínűleg csak akkor, ha tényleg szükség van rá. abból gondolom, hogy az otthon szülés a természetességről szól. De ez szerencsére már a legtöbb kórházban is így van, tehát csa ezért nem érdemes otthonszülést választani. Jegyzem meg, én másmilyen nyomós okot sem tudnék elképzelni, hogy megkockáztassam.
2011. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert első lányomat korházban szültem, második babámat szeretném itthon. Első babámnál gátvédelemmel próbálkoztunk, de nem jött össze, egyszerűen nem tudtam kinyomni a fejét, mert szűk voltam. Fél órán keresztül próbáltam kinyomni a fejét, mikor gátmetszést végzett rajtam a doki és azonnal "kirepült" a babám a következő nyomással, egybe kicuppant:D Itthon szeretnék szülni legközelebb (habár még terhes sem vagyok), de már tervezem, hogy itthon szeretnék szülni. Vészhelyzetben tudnak vágni itthon is?
2011. ápr. 1. 10:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondolod, akkor úgyis keresned kell majd segítőt, ő mindent elmond majd, ezt is.
2011. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
Geréb Ágnes nem csinál. Ezért is halt meg egy kisbaba és ő ezért kapott börtönbüntetést, mert a gátmetszés hiánya miatt kitört a baba nyaka. Azt, hogy április 1 után, amikor már legális lesz az otthon szülés, végeznek-e, csak az a doki mondhatja meg, aki otthon szüleszt. DE valószínűleg ha muszáj és életveszély áll fenn, akkor végeznek.
2011. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, de elképzeléseim szerinte otthon nem vágnak, egyszerűen nem tudom elképzelni hogy egy szülésznő varr össze, az a kórházban is a dokik dolga.

Szerintem gondold végig még egyszer, annyi rossz dolgot hallani mostanság az otthon szülésről, persze mindenkinek a maga döntése.

2011. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia,nem rosszból kérdezem csak kiváncsi vagyok,miért szeretnél otthon szülni?
2011. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
otthon szülés nincs. törvényellenes.
2011. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én Hollandiában élek, itt az otthonszülést preferálják (én kórházban szültem ennek ellenére). Nem vág a szülésznő gátat itthon, azt már csak kórházban. Vagy repedsz vagy kifér. Vagy kórház. De ez a helyi szokás, bár nem hiszem, hogyha itt nagyobb rutinnal és jobb felkészültséggel nem vágnak, akkor otthon vágnának. De tényleg az a biztos, ha egy bábát megkérdezel, aki levezet otthonszülést.
2011. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én se Magyarországon élek. Angliában. Jó lenne itthon szülni, ez az egy, ami akadálya lehet. Nem akart vágni a szülésznő, de muszáj volt. Nem tudom, ha gáterősítő tornát csinálnék, akkor biztos csökkenthetném az esélyét a vágásnak. Majd megkérdezem erről a védőnőmet.
2011. ápr. 1. 11:07
 10/15 anonim ***** válasza:

Elvileg csinálhatnak, de nem nagyon szoktak. Hagyják repedni egy kicsit legfeljebb.


Én is nagyon szerettem volna otthon szülni, de itthon még nem lehetett, és végülis nem is bántam meg. Szerintem az az ésszerű kompromisszum, hogy kórházban szülni, aztán hazamenni. :)


Hozzátenném, hogy a szövetek tágulásához, hozzájárulnak alkati, genetikai tényezők is. Ezenkívül például az elhúzódó vajúdás során ödémásak lesznek a gát szövetei is, és nehezebben tágulnak.

2011. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!