Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan indult be nalatok a...

Hogyan indult be nalatok a szules? Hol voltatok, mikor, hany hetesen? Es volt e valami elojele az elotte valo napokban?

Figyelt kérdés
Tobbgyeremekes anyukak minden szulese is erdekel! :)
2011. ápr. 4. 15:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Előjele (jóslófájások) nem voltak.

Az első gyerekemet 1 nappal a kiírt előtt szültem, a másodikat 2 nappal a kiírt időpont előtt. Mindkétszer reggel kezdődtek a lájtos fájások, kb 10-12 perces időközönként.

Persze itthon voltam mindkétszer.

2011. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Pont 39 hetesen. Első gyerek, nem volt előtte való nap semmi előjele... Lefeküdtem aludni, és hajnali 4-kor ébredtem egy nagyon erős fájásra, és rémülten láttam, hogy 3-4 percesek voltak már. Szóval nálam rögtön így indult. Még feküdtem az ágyban, és vártam egy órát, de 3-4 percesek voltak, közben sms-eztem a szülésznőmmel, hogy mi legyen.


Visszaírt, hogy nyugodtan zuhanyozzak le és induljunk el be a kórházba. Negyed 8-ra értünk be, fél 10-kor megszületett a lányunk. :)

2011. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hétfőn elment a nyákdugóm.Semmi fájás,semmi jósló.

Kedden megvizsgált az orvos és már 2 ujjnyira nyitva voltam./ekkor sem voltak még fájásaim/

9 órakor burkot repesztett és 15-kor 40+2 hétre megszületett a kisfiam.

2011. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Elsőnél szerdán reggel első pisilésnél elment a nyákdugó, utána el kezdtem érezni a fájásokat és hogy szivárog a magzatvíz. A fájások nagyon gyengék voltak, kb. 15 percenként jöttek. Délután megnézett a nőgyógyász, szerinte majd a héten szülünk. Éjszakára 4 percesek lettek, bementünk a kórházba, de hazaküldtek, hogy majd csak másnapra lesz valami. Az éjszakát végig vajúdtam otthon 4 percesekkel, reggel vissza a kórházba, délelőtt elment a maradék magzatvíz, 1/2 3-ra lett meg a gyerekem. Másodiknál előtte lévő nap már erős jóslók volta, este fel is hívtam a szülésznőmet, hogy szerintem nemsokára majd találkozunk. Éjfélkor ébredtem az első fájásra. Innentől reggel 8-ig rendszertelen 10-8-4 perces fájások voltak, picit véreztem is. Reggel bementünk a kórházba, 1/2 10-kor burkot repesztettek, 1/2 11-re megvolt a gyerekem.
2011. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
En 40+4 napra szultem a lanyommal, pentek este volt lefekves elott meg tevezgettunk az agyban amikor elfolyt a magzatviz (elotte 2 oraval igaz szivorogni kezdett), hivtam a doktorom, letusoltam, feloltoztem s taxival mebentem a korhazba. Este 9 fele ertem be, ra egy orara tehat este 10 fele kezdtek jonni a fajasok eloszor enyhen es fokozatosan erosebben erosebben. Nekem elso perctol 2 perces fajasaim voltak ezert hosszasan szendvedtem. Reggel 7 kor ereztem hogy nyomnom kell (miutan egesz ejszakat vegig szenvedtem)2-3 nyomasra kint is volt a babam. Ra egy nyomasra placenta is. Most a masodik babamat varom, van meg 2 honapom a szulesig, remelem vele is rendben megy minden :-)
2011. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nekem este 9-kor elkezdett fájni nagyon a derekam, kicsivel később hánytam és ment a hasam - egyszerre. Azt hittem, gyomorrontásom van. :) Aztán a hasam is elkezdett fájni, egyre gyakrabban. A kórházba 10 óra után értünk be, Éjfél után nagyon beindultak a dolgok, és 0 óra 58-kor - kb. 4 órával az első derékfájás után - megszültetett a kislányom!
2011. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ja, és ez majd 2 héttel a kiírt időpont előtt volt!
2011. ápr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én végig tudtam, hogy a 38. héten megszülök.

Különleges eset vagyok:

33. héttől már voltak jóslóim (napi 3-4 alkalommal mensesgörcs-szerű és keményedések).

Szülés előtt 2 nappal órákon át tartó 5 perces enyhe, de 40-50 másodpercig tartó fájásaim voltak, amik végül nem erősödtek és elmúltak.

2 nap múlva reggel az orvosi vizsgálat előtt is voltak jóslóim, de ezek utána felerősödtek, alig tudtam hazamenni a vizsgálat után.

Délutánra erősödtek, hasmenésem volt.

Este mentem CTG-re a szülésznőhöz, akkor megvizsgáltak, de még nem eléggé tágultam, így itthon kádban vajúdtam egész éjjel, csak az volt a baj, hogy nem rendszeres, percre pontos, hanem össze-vissza (2-35-7 percesek) fájásaim voltak, hajnalra már jó erősek voltak és egy percig is eltartottak. 2-3 cm-re voltam már kitágulva mire hajnali fél öt körül beértünk a szülőszobára, ahol burkot repesztettek (ez után sem voltak rendszeresek a fájások 1-2-3-5 percesek, de még tovább erősödtek) és 3 óra múlva már a kezemben volt a kisfiam!

2011. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Előjel nem volt, a 37. héten, éjjel 2kor folyt el a magzatvíz. 28 órával később, természetes úton született meg a kislányunk.
2011. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

1.: elment a nyákdugó és elkezdet csordogálni a mvíz. Gyengén fájtam, két héttel a kiírt dátum előtt.

Otthon, miután páromtól elköszöntem, és bement dolgozni.

Előjel? Semmi.

2.: 7nappal a kiírás után, a szülőszoba előtt olvastam, amikor éreztem idő van:) éjjel.

Előjel, semmi. Hetek óta vaklármáztunk:S:D

2011. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!