Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan indult be nalatok a...

Hogyan indult be nalatok a szules? Hol voltatok, mikor, hany hetesen? Es volt e valami elojele az elotte valo napokban?

Figyelt kérdés
Tobbgyeremekes anyukak minden szulese is erdekel! :)
2011. ápr. 4. 15:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

39 hét 4 naposan elment a nyákdugó reggel (vasárnap volt, péntek óta a kórházban voltam rossz ctg miatt), onnantól teljesen másképp fájt a hasam-derekam, pontosabban előtte ilyet nem éreztem. A derekamból elindult egy fájdalom és körbe a derekamon a hasamhoz, majd megfájdult a hasam és közben a olyan érzés volt mintha a medencémet két oldalról húznál és szét akarnának szakítani. Ez napközben hol jött hol elmúlt, esténként 6-12 perc között fájt (pl 10, 12, 8, 7, 9, 9, 12...) majd elaludtam. Néha felkeltem hogy fáj, de nem vészesen. Ez ment keddig, már hétfő éjjel is többször felkeltem hogy fáj, de rendszertelenül jöttek a fájások. Azt mondták ez a jósló (előtte keményedéseim voltak már a 30. héttől).

Kedden is fájt egész nap, majd délután 4-től ismét írtam az időközöket, ugyan így rendszertelenek voltak. Estére erősödtek, és rövidültek az időközök, pl nem 8-13 perc között ingázott hanem 6-10 percek között. De aludni már nem tudtam mert annyira már fájt. Hajnali 3kor már 4-8 percek között jöttek a fájások rendszertelenül (4,6,6,5,8,4,4,6...stb) és akkor már szóltam a nővérkének hogy igaz rendszertelen de fáj, aludni nem tudok, egész éjjel sétálgattam a folyosón. Hívta az ügyeletes doktornőt, megvizsgált és mondta hogy 1 ujjnyi és a méhszáj papírvékony már. Pakoljak össze és irány a szülőszoba. Lementünk, ctgre tettek és vártam a reggelt hogy hívjam a férjemet (otthon a másfél éves lányunkkal aludt, nem akartam felkelteni hogy aztán ott ücsörögjön még jó pár órát). fél 6-kor már 2 ujjnyi voltam, reggel 8kor jött a dokim, megvizsgált, burkot repesztett, de akkor már eléggé fájt minden, és szűk 3 ujjnyi volt a méhszáj, majd a férjem is beért,fél 10-kor a vajúdóból átsétáltunk (azt hittem meghalok úgy fájt már) a szülőszobára ami felszabadult (és a szülésznő foglalta le nekünk) akkor már 4 ujjnyi voltam, és fél 11 előtt jöttek a tolófájások, majd 11óra 5 perckor megszületett a második lányunk.

Az első lányunk császáros volt, méghozzá progis farfekvés miatt, így Vele nem vajúdtam, így most nem tudtam milyen lesz, ha tényleg beindul a szülés.

2011. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Delutan 15 ora utan valamikor megfoztem a kedvenc kajamat es leuletem a tv ele enni amikor fura pukkanas szeruseget ereztem belulrol. Olyan erzes volt mint amikor csonton rugnak. Gondoltam is magamban, hogy "mi a jo eg a kisfiam medence csonton rugott"? Aztan a dobbenet utan folytattam a kajalast. Miutan ettem felalltam es olyan erzesem volt mintha pisilni kene de nem tudtam visszatartani, csak copogott. Magzatviz volt. Fajasok meg sehol ekkor mar 16 ora is elmult. Ferjem hazaert es mondtam neki mar torolkozovel a labam kozott, hogy en megyek zuhanyozni meg hajat mosni mert ez magzatviz. Zuhanyoztam hajat mostam majd 17 ora utan egybol 3 perces fajasokkal inditottam es 50 masodpercig tartottak. Nallam nem voltak sem 20 meg 10 stb... perces fajasok hanem egybol 3 percesek ugyhogy bepattantunk az autoba es eppen, hogy bertunk mar nyomnom is kellett. Szegeny szuleszno mondta nekem, hogy nyugodjak meg lazuljak el, megengedik nekem a vizet a medencebe stb. En meg csak ugy teptem le magamrol a ruhaimat mert nyomnom kellett. Nem akartak elhinni, azt mondtak, csak hisztizek az ijedsegtol akkor nem igy neznek ki. :) Megis, hogy kene kineznem??? :) Aztan nagy dobbenet volt amikor felfekudtem az agyra es mar jott is teljes gozzel a kisfiam. En sosem lattam a nyakdugomat tavozni, ugyhogy enkem tenleg semmi elojele nem volt. 38 hetes voltam. Mondtam is a ferjemnek, hogy meg azt hittem lazulhatok otthon ket hetet mert 36-37 hetes koromig dolgoztam. :)
2011. ápr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

38+3 hetesen éjjel fél 2-kor elment a vizem. Lakásfelújítás kellős közepén voltunk, előtte csempét fugáztam, éjjel 1-kor feküdtünk le, előtte epiláltam is, mert megéreztem, hogy idő van. Irány a korház, reggel 8-kor vittek császárra.

ELőjel? pár nappal korábban volt egy olyan görcsöm (vagy jóslófájás, vagy mi volt), hogy vagy 10 percig nem bírtam megmozdulni az ágyon. A párom ott állt mellettem, hogy akkor most megyünk, vagy nem megyünk? A szülés előtti nap pedig elkezdett szivárogni a vizem.

2011. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
juni14én este 7kor figyeltem rá fel h keményedek eléggé rendszeresen, nem fájt semmit, víz se folyt el... aztán elkezdtem poénból nézni az időt 5 percenként voltak kb perces keményedések... nem igazán tudtam h mi vna ,mert én úgy votlam vele, h fájások, v víz elfolyással kezdődik, így telefonáltam a kórházba, h előfordulhat e. azt a választ kaptam h fürödjek le jó meleg vízbe és próbáljak aludni ha nem megy nagyon akkor lehet. hát nem ment, így éjfélkor bementünk a kórházba, ahol megvizsgáltak, és már 2 ujjnyira nyitva voltam. bent tartottak apát hazaküldték, reggel már 4 ujjnyi volt, de fájás sehol, víz a helyén (bent). aztán infúzió, oxitocin, epidurális... mindet bekötöttek, mert a fiam nem akart kijönni ,de tágultam rendesen. nagyon császárra állt a helyzet, én meg ki voltam picit borulva, mert én rendesen akartam szülni! :) aztán olyan 3 körül elindult a fiam lefelé, jöttek a fájások ,de a z epi miatt enyhén éreztem csak, aztán 4kor kezdem tolni, és háromnegyed 5re megvolt :) szerencsére kifért :) és minden rendben volt, csak hát jó volt neki odabent :) imádtam! nagyon jó élmény amrad egész életemre, remélem a második is így fog jönni :)
2011. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem úgy kezdődött,hogy elmentem hajnalban(05-kor) pisilni.Felkeltem a WC-ről,indultam volna kifelé mikor elfolyt a magzatvíz.Szóltam apának,elkezdtünk készülődni.Felhívtam a szülésznőmet,hogy indulunk a Kórházba,esemény van.Fájásom nem volt.Beértünk a Kórházba,felvették az adatokat,beadták a beöntést,aztán vártunk.Semmi nem történt,abszolút nem volt fájásom.11-kor rám kötötték az infúziót,hogy történjen már valami,aztán onnantól történtek dolgok rendesen.Burokrepesztés,katéterezés,oxigén......végül kértem gerincbe érzéstelenítést.Bár,ne kértem volna!!!!!!!!!Onnantól romlott el minden.Nem úgy jöttek a fájások ahogy kellett volna,nem úgy nyomtam ahogy kellett volna........szar volt minden.Végül vákummal lett meg a kisfiam 12 órás vajúdás után.Azt hittem ott halok meg,jöttek elém a fekete pontok,azt gondoltam,ballagok át a túlvilágra.

Szóval nincsenek jó emlékeim a szülésről.Férjem is bent volt velem végig,akkor küldték ki mikor készültek össze a vákumozáshoz a dokik.Aztán mikor végre meglett a fiam,be engedték.De ahogy jött be......úgy remegett a lába,azt hittem maga alá esik.Szinte együtt sírtunk.

2011. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Megint én írok(utolsó)39.hétre szültem,elvileg.

De a gyerek nagyon túlhordott volt,azt mondták,hogy úgy néz ki mintha a 42.hétben lenne.

2011. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

40+4 naposan indultak a fájások szilveszter éjjel 10-kor.December 27-re voltam kiírva.31-én reggel az NST nem mutatott semmit, a magzatvízvizsgálaton tiszta volt a víz és 3000-es a méhszáj.(A legelejétől kezdve).

Este 1/4 12-kor mentünk be, lefektettek, hogy pihenjek, az NST szerint rendszertelenek és gyengék voltak a fájások.3/4 4-kor indult be igazán a dolog, fél 8-ra 4 ujjnyi voltam.Fel a szülőágyra, aztán császár mert leesett a szívhang.A kislányom 8.25-kor lett meg, makk egészséges, első baba lett január elsején :)

A nyákdugóm 28-án ment el, gondolom az előző napi magzatvíz vétel miatt, de a fájások nem jöttek.Aztán folyamatosan ment el a nyákdugó napokon át.

Első baba,most 3 hónapos :)

2011. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Reggel negyed 7-kor elfolyt a magzatvíz, itthon voltunk. Mivel toxémiás voltam, egyből mentünk a kórházba. 40+1 hetesen született meg a kislányom 14:31-kor. Most már 9 hónapos:-)
2011. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem volt semmi előjele, hogy szülni fogok.
2011. ápr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

41 hetesen indult be a szülés, a kórházban voltam már túlhordás miatt.

Hétfő este teljesen magától, lefekvés után hasmenésre majd rendszeres 5 perces fájásokra ébredtem. Éjszaka fél 3-kor vittek le a szülészetre és 4:40-kor megszületett a kislányom:)


(a szülésnek sem előtte, sem pedig a szülés napján SEMMI előjele nem volt. Sem jósló, sem méhösszehúzódás, semmi. Másnap akarták indítani a szülést, de teljesen magától, spontán megszültem)

2011. ápr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!