Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császármetszést szeretnék...

Ha császármetszést szeretnék mert félek a szüléstől és az orvos el vállalja ez nem etikátlan? Olyankor a többiek akik a műtőben vannak tudnak róla? Ha akad ilyen orvos kell vajúdni, vagy egyszerűen megműt?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi ha be vagyok sz@rva a szüléstől,és nem akarok fájdalmat és az orvos el vállalja a császárt az nem büntetendő neki ha kitudódik?

Mielőtt valaki félreértene,ez csak kíváncsi vagyok! Már szültem.


2011. ápr. 11. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem inditasos szulesem volt,12ora vajudas utan odajott a dokim es megkerdezte szeretnek-e csaszart,semmi ok nem volt ra,magzatviz okes volt,magzatburok egyben, a lanyom szivvere okes,hogy mit irt volna a papirra nem tudom,egyebkent ott volt mindenki nem titkolozott.

Szerintem csak tul akart lenni az egeszen hogy ne keljen ket nap mulva ujra inditani.

Nem mentem bele,nem bantam meg.

2011. ápr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
én tágulni tágultam de a fiam nem akart kijönni, már kint mki a császárt emlegette, én meg ha csak meghallottam rosszul voltam, mert természetesen akartam szülni, persze ha jön a doki h nincs választás műtő, mega mi érdekünk, akkor persze... nem kockáztatok...de amíg volt rá esély, h természetes lesz, akkor addig az... kinyomtam :) de mondjuk nekem nem voltak fájásaim!!! csak keményedtem!!!!
2011. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon elvileg csak indokolt esetben lehet császármetszést végrehajtani. Az más kérdés, hogy egy jól teletömött borítékhatására sok orvos kitalál valamit, hogy miért is feltétlenül szükséges a beavatkozás. Nem tudom elvileg mi lenne a büntetése ilyen esetben, de gyakorlatilag ugysem fog kapni semmit az orvosok érinthetetlenek a magyar társadalomban. Szerintem különben az ilyen orvos etikátlan, mert:


1. Orvosilag teljesen indokolatlan módon szétvagdos egy hasfalat és egy méhet.


2. Tulajdonképpen becsapja a szülő nőt, hiszen könnyen lehet hogy a császármetszés miatt sokkal több fájdalmat kell neki átélnie, mintha hüvelyi úton szült volna.


3. A magyar egészségügy szűkös keretéből pénzt vesz ki egy teljesen felesleges műtétre. (Nem igazán tudom elhinni, hogy a császár nem drágább, mint a hüvelyi szülés.)

2011. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

Válaszul a kérdésedre:


Valószínűleg persze, mindenki tudja.

De senkit sem érdekel.

A műtősfiúnak nyilván adsz pénzt, ő emelget, adhatsz az asszisztenseknek is.

Az anesztesnek is kb 10 ezret.

Ha két orvos műt, akkor mindkettőnek adsz pénzt.

MInden műtétet megbeszélnek, mindenki aki részt vesz benne, tudniuk kell, mi történik.

Meg fogják beszélni, hogy az anyuka első óriás babával nem

tágult, ez önmagában a magyar orvosok 90%-nak elég is a második császárhoz

Szóval ne aggódj, találsz orvost.

Inkább a kórházat válaszd meg jól, a Szt Imrében csak végső esetben műtenek, van, ahol meg legszívesebben minden gyereket kivennének a 38. héten.


A kritikákra meg ne hallgass, valamiért ez vörös posztó az anyukáknak, de szerintem meg a te dolgod, főleg, hogy ennyit szenvedtél az elsővel.

2011. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Köszönöm a válaszod de félreértetted. Én nem akarok előre megbeszélt császárt,még terhes sem vagyok. Az elsőnél sem jutott eszembe egyszer sem,álmomban nem gondoltam volna hogy császározni fognak.

A második babámnál azért megpróbálom a hüvelyi szülést,de sok reményt nem fűzök hozzá.

Tegnap elírtam,a fiam nem 4560grammal,hanem 4960grammal született.

2011. ápr. 12. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!