Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Genetikától vagy mitől függ...

Genetikától vagy mitől függ hogy valaki túlhord vagy hamarabb szül? Lehet hogy ez így butaság, de melyik "jobb", vagy veszélytelenebb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

A babától is függ

lehet fronthatás hogy pár nappal elöbb jön

lehet eü oka az anyánál hogy koraszülés lesz -dohányzás, gyulladás-


túlhordás lehet elszámolás miatt is


nem tudom melyik jobb a koraszülés elég nagy lelki teher a szülőknek és anyagilag is az államnak.


a túlhordás ált. császár v. bentfekvés az anyának és indított szülés sok beavatkozás sok izgulás..


viszont a babák 10%-a születik a kiírás napján.

2011. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ szerintem, mennyire vagy "laza" alkat, mennyire tágulsz már előtte. Vagy hogy mennyire fér el a baba. Bennem valahogy nem volt helye elég a fiamnak, 2 héttel előbb jött (pedig 177 cm vagyok), de teljesen elfeküdte magát odabenn, kényszertartása volt.

A másik, hogy már a 32. héten mondta a doki, hogy annyira be van ékelődve és rövidül a méhszáj, hogy semmi utazás, pihenjek és tartsak ki legalább 3-4 hétig még. Szerencsére betöltött 38-ig kibírta :D

2011. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor én semennyire nem vagyok laza! Nulla fájásokkal,1,5ujjnyira tágulva majdnem egy nap vajúdás után,a 41.héten lett meg a lányom,császárral. Még akkor sem magától akart "kijönni",indított szülés volt.
2011. ápr. 19. 13:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Én erős fájásokkal 2nap alatt tágultam 2 ujjnyira mikor burkot repesztetek,de még ezután is eltelt 6 óra,végül császározni kellett!Túlhordtam a babámat,indított szülésem volt!
2011. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a genetikára gondolok elsősorban.Van 6 testvérem és anyu szinte mindannyiunkat simán elég gyorsan megszült.A tesóim is szintén,és szerencsére én is.Mindhárom gyerekem 3 órán belül meg volt.Szerintem a nagyon korai szülés(36.hét előtt)a veszélyesebb.Ha túlhordod a picit akkor minden nap ctg-re kell járni,hogy minden ok-e?De több szövődményt lehet hallani koraszülés esetén mint túlhordásnál!
2011. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem anyukám viszonylag hamar 3gyereket szült meg,hüvelyen keresztül. Nekem az első babám császáros,így nem tudom mennyiben genetika.
2011. ápr. 19. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet benne genetika, mert nálunk, családon belül mindenki 37-38 hétre szült. Különben szerintem a túlhordás rosszabb lehet, hiszen az utolsó hetek sok szempontból már csak "kínlódás".
2011. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az első babámat 39+6napra szültem, tesóm 40+2-re szült. Kb egyidő.


Második babámat viszont a 38.héten, mert aznap voltunk dokinál, megvizsgált, és közölte, hogy bő két ujjnyi a méhszáj és nagyon fel van puhulva, szinte mehetnék szüln is. A vizsgálattól beindult a szülés, mert hazamentünk féjremmel, és otthon lezuhanyoztam és mentünk is vissza és meg is született a bébike. Szóval lehet, ha nem aznap van a vizsgálat, hanem egy hét múlva, akkor a 39hétre szülök?? :)

Szerintem genetika inkább úgy van ebben a dologban, hogy ha anya könnyen szült, akkor talán a lánya is. Nálunk így volt, anya is könnyen szült minket, én is tesóm is könnyen szültünk, pár óra alatt.

Jah- és egyikünk sem tudott szoptatni- sőt anyu nővére és lányai sem... :(

2011. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!