Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogy szült? Hogyan vetted...

Ki hogy szült? Hogyan vetted észre hogy már csak pár napod van hátra? Mit kellett vinni a babnak amikor ment a párod értetek? Kellemes Húsvétot mindenolvasonak aki itt jár.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Folyamatosak voltak a jóslófájásaim, ennyi volt az össz jel. Ebből sejtettem, hogy közeleg az idő, illetve már a 40. héten voltam. Én másból nem éreztem. Végül császárral szültem. A doki ezt látta biztonságosabbnak.


A párom már csak a mózeskosarat hozta. Akkor már 5 napja bent voltunk. Gyereknek ruhákat, pelenkát, popsitörlőt, cumisüveget, mellszívót, bimbókiemelőt kellett bevinni a szülésre.

2011. ápr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 38 hetes uh után bentfogtak és 3 nap múlva megindították a szülést. 1,5 hét után mehettünk haza. Mivel nyáron született: vékony kis rugdalózó, vékony kis sapi, takaró és babahordozó, ezeket hozta a párom. Meg mivel majd 40 fok volt, nekem kánikularuhát kellett behoznia, mert dög meleg volt és ráadásul a szülés után olyan hőhullámok gyötörtek hogy csak na....
2011. ápr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk semmi jele nem volt annak, hogy szülni fogok. Reggel kezdődtek a fájások, délutánra sűrűsödtek, bementünk a kórházba, és három óra múlva megszületett a lányom. Rugi, sapka és hordozó kellett neki a hazavitelhez, nagyon meleg volt.
2011. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem már hetekkel a szülés előtt voltak jóslófájásaim, keményedéseim, mindig azt hittem, hogy itt az idő, de nem. A nyákdugó egy része is távozott már 2 héttel korábban, és szülés előtt 2-3 nappal pedig a többi része (jó nagy darabok, több részletben). Akkor már tudtam, hogy pár nap lehet vissza. A kiírt nap előtt egy nappal hajnalban arra ébredtem, hogy görcsöl, szúr a hasam. Rögtön 12 percenként jöttek a fájások, de nem fájt annyira, mint amire számítottam. Délelőtt bementünk a kórházba és 3 óra alatt megszületett a kislányom.

A férjem a hordozót hozta be, ill. ruhát, amiben hazamentünk. Pelenkát, textilpelust, popsikenőcsöt, törlőkendőt már a szülésre vittünk be. 2 naposan már jöhettünk is haza.

2011. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem előtte lévő napokban még nem voltak jelek. a szülés előtt fél nappal kezdett tompán fájni a derekam, ez tartott 4-5 óráig. Utána nyákdugó, fájások, elfolyt a magzatviz - ezek nagyon gyorsan követték egymást (20 perc leforgása alatt). (nekem egyből 5 perces fájásaim voltak) Aztán oxitocin és minden más nélkül, komplikációk nélkül, sajnos gátmetszéssel, de annyi baj legyen, szültem.


mi mózes, body+rugi, kissapka, levegőztető zsák - ebbe vittük haza

2011. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked is kellemes Húsvétot!


40+2 hetes terhesen reggel a doki megvizsgált (nem a szokásos módon), majd közölte, hogy 1 ujjnyira ki vagyok tágulva...

Hazamentem, véreztem... - Na akkor már tudtam, hogy itt szülés lesz. Egész nap feküdtem, gyenge voltam és étvágytalan, majd jött az enyhe émelygés.

Este indultak a fájások (5 percesek) - ezzel még otthon voltam 2 órát, majd a durva 3 perceseknél indultunk a kórházba. Onnantól 3 óra alatt meglett a kisfiam.


Párom a hordozót hozta + a hazamenős babaruhát + nekem ruhát.

2011. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy már csak pár napom van,azt onnan vettem észre,hogy betöltöttem a 40.hetet:D Még 6 napot ráhúztam. Kórházba az időjárásnak megfelelő hazamenős rucit hozta a férjem,meg a hordozót.
2011. ápr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És viszont kívánom!:)
2011. ápr. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Minden kedves hozzászolonak köszönöm hogy segitett.


Most pedig Kellemes Húsvétot kívánok mindenkinek és persze a csajoknak sok -sok locsolot!Sziasztok !

2011. ápr. 24. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!