Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lázas vagyok és be veszek...

Lázas vagyok és be veszek napi 3Xfél panadol exrát nem lesz gond a babámnak, mert közben szoptatok? ! Valaki amúgy tudja, hogy mi történhet ha az ember olyan gyógyszert kap be amit nem lehet szoptatás közben be venni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a védőnőt, mit ajánl. Magamtól nem mernék bármit bevenni. A beszedett gyógyszerek hatóanyagai átjuthatnak a tejjel a baba szervezetébe és megterhelik a vesét és a májat a kiválasztás során.
2009. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ÉN saridont vettem be múlt héten, mert a hasmenéses járvány miatt nagyon belázasodtam. Pár órára levitte, utána a panadol extrával próbálkoztam, 1 egészet vettem be, de csak pár óra elteltével ment le a lázam, addig vacogtam. Nem tudom, h a gyógyszertől v magától ment le, volt kint az ügyeletes orvos, aki algopyrint írt ,de azt tilos szoptatás alatt, úgyhogy akármennyire is kutyául voltam, nem vettem be. Ha annyira csillapíthatatlan a lázad, próbálj meg hűtőfürdőzni, és csak végszükség esetén vegyél be algopyrint és ne szoptass, fejd le a tejed leglább 12 óráig a bevételtől számítva, és öntsd ki. Kegyetlenül hangzik, de így tudod megóvni a babádat és magadat is. Jobbulást!
2009. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pl. algopyrint írt a háziorvos, mikor beteg voltam, ha nagyon fáj a fejem kb. 2 havonta egyszer beveszek egy felet (bár ezt csak vagy 2-szer tettem), de szerencsére nem lett baj! Amikor begyulladt a gátsebem, láz és fájdalomcsillapításra panadolt szedhettem!

Jobbulást

2009. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!