Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE II-n negatív tapasztalat?

SOTE II-n negatív tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
igen. az orvosok szülésznők jók, sőt, de a csecsemősök bunkók, tuskók, alig van aki normális. a szoptatásban nem segítettek, úgy jártam a nyakukra, hogy segítsenek (első baba), amúgy le vagy sz@rva, rád se néznek szülés után...
2011. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 3 éve szültem ott és októberben fogok megint.

Velem a csecsemősök normálisak voltak, igaz lótúrót nem segítettek.

A gyerekágyas osztályon a nővérek katasztrófálisak, az őrzőben pedig taplók....

Miért szülök megint ott?

Mert ott a dokim, akiben maximálisan megbízom.

2011. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szülőszoba szerintem fantasztikus. Jól felszerelt, felújított, tiszta. A szülésznők angyalok. Hát igen.... A gyermekágyas osztály nagyon gáz, a nővérek nem segítenek semmit, csak a vérnyomást méricskélik. A csecsemő osztályon olyan arroganciával találkoztam, mint még sehol, és semmit nem segítenek. Én sírva menekültem haza a gyerekkel 4 nap után. Ha teheted válaszd az egyágyas szobát. Úgy emlékszem 10e Ft/éj. De ide bemehetnek a hozzátartozók, és szerintem az anyukád vagy más női rokonod többet segíthet neked. Szükséged lesz rá. Egyébként ma is ezt választanám a dokim és a szülőszoba miatt.
2011. ápr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Decemberben szültem ott, én egyágyas szobában voltam, ide bejöhetett a párom ill a rokonaim.

10ezer egy éjszaka...gondoltam na ezért már biztos segítenek is...egy fenét...naponta 1x néztek ránk, a csecsemősök egyáltalán nem kedvesek, alig segítenek, maguktól pedig egyáltalán nem. Sőt..még húzták is a szájukat ha egy fél órára levittem a babámat, hogy le tudjak zuhanyozni...

A szülőszoba egyébként tényleg szép

2011. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha első baba azért nem javaslom az egyágyas szobát, mert az anyukák rengeteget segítenek egymásnak. minden szobában azért akad akinek már nem az első gyereke és én pl. tőlük tanultam meg mellre tenni, fejni, masszírozni a csomókat a ciciből, mérlegelni stb. és kérdeztem őket sokat. szóval mindent tőlük tanultam amit a taplóknak kellett volna megmutatniuk. 2. gyerekemet is ott fogom szülni én is a dokim miatt és nem leszek egyágyasban,hogy tudjak majd segíteni az ifjonc anyukáknak :)
2011. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 2szer csak pozitív élményeim voltak.


A takarítónő kicsit harsány és nagyhangú volt, de rászóltunk és utána halkabbra vette.

2011. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 1,5 éve szültem ott, és remélem hogy hamarosan megint ott fogok szintén a dokim és a szülőszoba miatt.

Egyébként meg én annyira nem tudom, hogy kik a csecsemős nővérek, osztályos nővérek, stb.... Valaki megmutatta a szoptatást, kb. 2 percben, aztán bimbóvédő lett a vége, bár ezt tudtam is, mert elég laposak a bimbóim... A fürdetés, pelenkázós össznépi bemutatásról lemaradtam, így a pelenkázást külön nekem megmutatta egy nővér, pont akkor kaka is volt a fiamnak :o) Egyébként én azt sem tudtam, hogy mérni kell őket, hogy mennyit esznek stb, senki nem mondta el nekünk, csak az utolsó nap egy nővér jött, hogy ha 60ml-t nem eszik meg a babánk egyszerre, akkor nem mehetünk haza... na, persze jött a pánik, mert a fiam nagyon nehezen szokott bele a szopiba. Na akkor kezdtük mérni, de ebben is segítettek a nővérek, írtuk együtt, és örültem, ha már 10-20 ml-t megevett.

Viszont valahogy tökéletesem megbíztunk a csecsemősökben, mert mind a 3-an a szobában éjszakára betoltuk a gyerkőcöket hozzájuk, hogy mi tudjunk pihenni (másik két anyuka koraszülött osztályon volt a babája, így voltunk 5-en) Mindig mikor mentünk értük aludtak, ha egy másik baba sírt, ölbe vették, jó, cukros vízzel itatták, de sokszor én sem tudtam mit tenni, mert a cicimből csak a 3. napon kezdett jönni pár csepp, aminek már tök örültem. Mindig tiszta pelus volt rajtuk, bár nem is tudom, hogy hogy, mert az első két nap nem emlékszem, hogy én pelenkáztam volna. Mindig úgy alakult, hogy mikor elhoztam a csecsemősöktől, ők már átcserélték. (le kellett adnom akkor is, mikor látogatók voltak, mert influenzajárvány miatt nem lehetett még üvegen keresztül sem nézniük)

Szóval nekem azért nincs negatív tapasztalatom, vagy nem vettem a szívemre, nem tudom, sokkal jobban honvágyam volt már, hiányzott a párom is, a babám szopizásával voltam elfoglalva.

Második babánál már rutinosabb leszek, talán tudok segíteni majd a szobatársaimnak. (mi mindannyian első babások voltunk :o( )

2011. máj. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Én 1 ágyasban voltam, semmi problémám nem volt.Hiába mondták, h első gyereknél ne legyek, m nem boldogulok, semmi, nálam ösztönszerűen jött azonnal minden. A csecsemősök valóban nem jöttek fel, de nekem senki sem hiányzott. (tavaly nyáron szültem)

Az őrzőről nem tudok nyilatkozni, m olyan telt ház volt, ha vajúdóba vittek.Jah! Negatív: A vajúdóba nem engedték be a férjemet, h segítsen. Minden apuka bent lehetett, csak hozzánk császárosokhoz nem engedtek be senkit. :S Egy ottani kispapa segített nekem mindenbe. Nagyon kellett volna a segítség, m éjjel műtöttek, előtte 11,5 órát vajúdtam....Megváltás volt az egy ágyas!


Elmesélem, h bnőm hogy járt:

Ő 5 ágyasban volt. Jó 1 hétig bent kellett maradnia,m besárgult a lánya. A 2. nap bevittek egy hajléktalan nőt szülni. Szülés után az Ő szobájába került fürdés nélkül. A nővérek le sem tojták. 2 nappal később bnőm kiment, és szólt a nővérnek, h csináljanak valamit, mert elviselhetetlen a bűz. (nyár, ezer fok) Erre a nővéreknek állt feljebb, h miért nem magán kórházba szül, ha ilyen gondjai vannak, meg neki is ugyanolyan joga van ott szülni.


SZÓVAL HA VALAKI ELSŐ BABÁT VÁR, AKKOR IS VEGYE IGÉNYBE AZ 1 ÁGYAST!

2011. máj. 1. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!