Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire valószínű, hogy a...

Mennyire valószínű, hogy a második babánál is úgy fog beindulni a szülés, mint az elsőnél?

Figyelt kérdés
Értem arra, hogy pl az elsőnél nem folyt el a magzatvíz csak fájásaim voltak. És mennyire igaz, hogy a második rövidebb szülés szokott lenni, de fájdalmasabb is?
2011. ápr. 28. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanúgy fájásokkal indult a 2. szülésem, mint az 1. Rövidebb volt sokkal, de nem volt fájdalmasabb.

1. 7 órás, 2. 4 órás.

Sőt, az 1. sokkal jobban fájt, a 2. nagyon szép élmény.

2011. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnél elfolyt a magzatvíz, fájás nélkül mentem kórházba, ott oxitocinnal kreáltak fájásokat, majd szép lassan emelték az adagot, így ennek fügvényében erősödtek a fájások, majd 7 óra múlva (oxi bekötését követően) megszületett a kisfiam.

2. erősödő fájásokkal indult, kórházban burokrepesztés, majd egy óra múlva kezemben tarthattam kislányomat. Kb 4-5 óra volt az egész.

2011. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akár csak a terhességnél, úgy 2 szülés sem biztos,hogy egyforma :)

Nekem az első: egy "fájás" - nagyon enyhe- majd 10 perc múlva még egy "fájás" miközben megrepedt a magzatburok,aztán az első "fájástól" számított 1 óra 57 perc múlva már a kezemben volt a kislányunk.


A második: Egy fájás hajnalban, aztán még 3 óra hosszat hol 5 hol 10 percenként- de ezek most fájtak is egy kicsit,de még mindig nem volt olyan vészes,- aztán az utolsó fél órában percenként jöttek a fájások, aztán végül burkot repesztett a doki.


Viszont,ami minden nőnél igaz,hogy az utófájások erősebbek! Az elsőnél egyáltalán nem volt,a másodiknál már elgondolkodtam,hogy kérek valamit,mert nagyon nem bírom a fájdalmat.

(Szerencsére lelkileg még van időm felkészülni a következő utófájásokra!!- köszi,hogy feltetted a kérdést!)


Üdv:2 gyermekes,20 h.km

2011. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!