Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bennem van a hiba? Nem fájt a...

Bennem van a hiba? Nem fájt a császár.

Figyelt kérdés

Olvasgatom a rémtörténeteket anyukáktól, akik borzalmakat éltek át a császár után. Nekem kettő is volt. Nem fájt. Utána se. Hónapok múlva meg egyenesen "eltűnt" a helye is. Tudom, nem vagyunk egyformák, más a fájdalomtűrésünk, de azért érzek némi túlzást egyes irásokban.

Nem tudtam felkelni- kisfiam este 20.49kor született. hajnalban egyedül mosakodtam a csapnál. Kislányom 12.30kor-17kor szoptattam és 22kor lesétáltam hozzá a csecsemő osztályra (jó nagy riadalmat okozva, de úgy éreztem látnom kell :D )

Felülés, az szörnyű- nem mondom az első pár alkalom, az nem a világ legjobbja, de másnap törökülésben szoptattam

Wc használat-az kinek egyszerű? ne mondja senki, hogy egy szülés közben kicsúszó aranyeres csomóval könnyebb

Nem tudok szoptatni-a tejtermelés mindenkinél kb 1hét mire "beáll". az orvosok szerint a babák úgy vanak "kitalálva", hogy ezt a pár napot azzal a pár cseppel is átvészelik (többek közt innen az élettani súlyvesztés, ami ugye, minden babával megtörténik)

Hónapok múlva is fáj a helye-tudom, vannak olyan esetek, ahol történik hiba (orvosi) na de ennyire gyakran? ahol az megtörténik, ott később újabb műtétre kerül sor, de az általam olvasottak 100%ban erre nem került sor, vagyis csak fáj. :)

és még sorolhatnám.

Most várom a harmadikat, ő már tervezetten császár lesz. Egyáltalán nem bánom. Tudom, hogy 24óra múlva tökéletesen felépülök. Sok anyukát láttam még 3-4-5 nappal a szülés után is véreres szemekkel, tétova léptekkel a folyosón. Összevarrva, szétrepedve, kivérezve. Nem cserélnék velük.

Igaz, már nincs is rá lehetőségem :)


2011. ápr. 30. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem fájt!Nagyon jó dokim volt nagyon szép a hegem is. Én is felkeltem ahogy tudtam,igaz úgy mentem mint egy mamóka.Na meg a nevetéstől és a köhögéstől féltem. Én is szoptattam.Most várom a másodikat és jó lenne, ha ő is császárral születne én a normál szüléstől félek:(
2011. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam már fájdalmatlan szülésről is. Akkor bennük is hiba van??? Ugyan már! Minden szülés más, minden császár utáni felépülés más, mindenki más.

Nekem igenis fájt, én nem tudtam ugrókötelezni fél órával a műtét után. Pokol volt 2 nap, mozdulni se nagyon, utána is csak zombiként a varratszedésig, utána lett jobb. Ez van. Nekem ilyen, neked olyan, a harmadiknak megint másmilyen. Akárki vádolhat téged is túlzással, ahogy te azokat, akik nem szökdécseltek kacagva egy nagy hasi sebbel.

2011. ápr. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg még annyira sem fájt, mint neked, mivel a műtét után 13 órával a gyerekkel a karomban sétálgattam és másztam le-fel az egy méter magas kórházi ágyra.

Engem tényleg annyira nem viselt meg, hogy engem is meglepett,

de nem jutott eszembe kétségbe vonni a szobatársaim panaszát.

Egyáltalán nem értem, miért lenne menő felvágni a nem létező fájdalomra, miért túloznának?

Valószínűleg nekünk egyszerűen tényleg csak szerencsénk volt.

2011. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 csillll ***** válasza:
Nekem sem fájt:)
2011. máj. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem sem fájt, sokkal rosszabbra számítottam, így "kellemes" meglepetés ért. Mondjuk nekem még csak 1 császárom volt. Nem mondom, hogy a nevetés, tüsszentés, nem volt kellemetlen 1 hónapig, nem nem volt vészes. Én nem cserélnék senkivel. :)
2011. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én természetes úton szültem, és én is defektes vagyok, mert nekem sem fájt semmim, sem a vajúdáskor, sem a kitoláskor. A gátmetszés helyét sem éreztem, másnap voltam kicsit kába, és gyenge a vérveszteségtől, de kb ennyi amit el tudok mondani, meg az aranyeres csomóval volt gondom, de azzal is max két napig, utána ülni is tudtam, menni is.

Biztos hogy sok függ az egyéni adottságoktól is, császárnál meg a műtét körülményeitől is. Nálunk a családban mindenki aki természetes úton szült, a halálán volt, az összes nőrokonom apai, és anyai ágon egyaránt azt mesélte, hogy majdnem meghalt, nem lehet kibírni, és hogy a szülés és a haldoklás az tulképp ugyanaz az állapot, csak szüléskor megmentik az életedet, és hasonló dolgokkal szórakoztattak.

Eljött a nagy nap, délután fél egykor ötperces fájásokkal mentem be a kórházba, de nálam a fájás szó, az kb a pocakkeményedést takarta, mert az égvilágon mást nem éreztem, csakhogy keményedik a hasam, és ezt éppen ötpercenként teszi.Délután fél háromkor azért duzzogtam a szülésznőnek, hogy mikor fogok már vajúdni, merthogy nekem azt mondták, hogy az fáj, én meg itt vicceket mesélek, de se a derekamban, sem a hasamban nem érzek semmit ami csak egy kicsit is hasonlítana a fájdalomra, és ez biztos azért van, mert én még nem is vajúdok. :D A szülésznő azt mondta, hogy a jelek szerint én már elég régóta vajúdok, legalábbis az NST elég erős méhösszehúzódásokat mutat.Ez így ment este hétig, akkor már nyomnom kellett, és este 7:20-kor már fogtam a babát a kezemben. Én voltam a legjobban ledöbbenve a történtektől, másnap szédültem, meg le voltam lassulva, de két nappal a szülés után már sokkal jobb volt. Hazajöttünk öt nap után, jött a gyerekorvos, és ki volt akadva, mert szerinte úgy rohangálok a lakásban, mint aki nem is most szült.

Most vagyok 38-ik hétben a második babával, már nagyon várom hogy kibújjon, és remélem most is hasonló lefolyású lesz a szülés, és a regenerálódás is.

Jó babavárást neked, és a legjobbakat :)

2011. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2. és 3. :D szívemből szóltatok


nos nekem egy császárom volt, igaz 32.hétre toxémia miatt. Írjam hogy nekem sem fájt? de emlékszem arra hogy annyira magas volt a vérnyomásom hogy 21 órán át az örzőben tartottak és császár után 16 órával tudtam csak felkelni. a második nap éjszaka csengettem a nővérnek mert nem bírtam felkelni pisilni és szinte már sírtam.


de tudod mit, mégis azt mondom nem fájt?mert nem volt időm azon agyalni hogy fáj e vagy sem? 4 nap után hazaengedtek és onnantól bejártam hajnal négytől este kilencig a lányomat etetni. autóba be, ki, emeltre fel, le, leöltözés (pic-en nem lehet utcai ruhába menni) naponta 8-szor.....3 héten keresztül.

de ha valaki azt mondja hogy annyira fáj majd belepusztul akkor nincs jogom kétségbe vonni szavait. vagy most veregessünk vállon hogy te mennyire f@sza csaj vagy? és ha nem fájt? örülj neki hogy ilyen vagy!akkor sem hiszem hogy szép dolog kétsdégbevonni bárki érzését csak azért mert azt várod hogy elmondják neked: milyen jó!


nem mellesleg nekem 4 hónap múlva is hasogatott a vágás mikor egy nagyobb front jött. anyumnak mellkasát vágták és elmondta hogy bizony olykor már évekkel a műtét után is érzi a vágás helyét...pedig nem történt műhiba-mégis fáj!

2011. máj. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia. Az első császárom után valahogy úgy voltam mint te,a 2.nap már szaladtam a folyosó...nagyon hamar rendbe jöttem.

Aztán jött a 2. császár.Na az aztán kegyetlen volt:( nem mondtam senkinek,hogy nagyon fáj,csak menni akartam haza,az 5.napon haza engedtek.Otthon a 6.napon sem tudtam egyedül felkeni az ágyból,olyan fájdalmaim voltak,hogy sírtam a tehetetlenségtől...a 8.napon éjjel kórházba vitt a férjem,a sebből csepegett a vér,mire beértünk már 2cm-en szétnyílt,nagyon nagyon fájt a hasam,mint kiderült feltelt vérrel és mindenfajta váladékkal,amit a szétnyílt helyen szívtak le egy hatalmas tűvel:( nem fájt,mivel még érzéketlen volt a seb környéke... 2hónapig jártam kezelésre ! És nem túlzok valóban iszonyatos fájdalmaim voltak igen sokáig :( Akkor mondtam ez volt az utolsó császár több nem lesz. De valahogy úgy alakult,hogy ismét terhes lettem jelenleg 25.hétben vagyok... Igen félek,hogy most mi lesz,de remélem minden rendben lesz akár csak az elsővel ! :)

Üdv

2011. máj. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nekem sem fájt, másnap már javában mászkáltam. A legnagyobb fájdalom akkor volt mikor röhögőgörcsöt kaptam az első kakis pelusnál, amit a párom cserélt mert nem kelhettem még fel. :)) 3 napot voltam csak bent, utolsó nap már mondtam h nem kérek fájdalomcsillapítót mert jobban fáj a beadása mint a seb. Hazaértünk, mentem főzni. :) Nem számítottam ennyire könnyű szülésre és ilyen gyors felépülésre. Ember függő szerintem, mint a terhességi csíkok.
2011. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Én sem értem a rémhíreket. REggel fél 7-kor szültem, este egyedül mosakodtam, szoptattm pelenkáztam. Mivel egy szobában voltunk, volt hogy kivettem abból a "kiskocsiból", mellettem aludt, szopizott. Ha kényelmetlen volt, visszatettem. Nem mondom, nem jártam az elején olyan egyenes, mint aki karót nyelt, de nem volt semmi gond. Vígan sétáltam le az 5 emeletet a lépcsőn, amikor mentünk haza. Másnap itthon még egy gyors, nagyja takarítás is belefért. Az én halálom az, amikor néhányan azt mondták nekem, így, hogy császáral szültem, nem fájt nekem annyira a szülés. Nem tudom, miért lenne más a fájás és a tolófájás a császáros szülésnél? Tudja előre a szervezet, hogy nem fér majd ki a baba és akkor nem fáj annyira?:) Meg azt kaptam még meg, a gátmetszés milyen rossz. Bocsi, minket is vágtak, csak máshol. Néha az is húzódott egy darabig, de nem szabad elhagynia magát az embernek. Egyébként nekem a kórházban mondták, minél hamarabb keljek fel, ahogy tudok.
2011. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!