Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon sokan mondták nekem, h...

Nagyon sokan mondták nekem, h az Elevittöl nagyfejü lesz a baba! Ez igaz?

Figyelt kérdés
nekem a dokim semmilyen vitamint nem írt fel,mert azon az állásponton van,h a megfelelő étkezéssel minden tápanyagot megkap a baba!Én ezt kevésnek tartom,de így nem tudom,h milyen vitaminnal egészítsem ki az étrendem!ki tud v.mi biztosat,ami nem árt neki???
2009. márc. 7. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem igaz. Ma volt a tv-en Liptai Claudia músora a babás műsor. Épp erről volt benne szó. Egy nőgyógyász is nyilatkozott és elmondta, hogy óriási tévedés, hogy a baba a multivitamintól nagyobb súlyú lenen.

egyébként tényleg pótolhatóak a vitaminok, ásványi anyagok a megfelelő étkezéssel, de ez a doki például nem vallott a multivitaminok ellen sem.

2009. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Én az elevitet szedtem és semmi baja a babámnak. Nem nagy a feje. Szerintem inkább csak általánosságban maga az egész baba nagyobb súllyal születik ha a mama elevitet szed, de egyáltalán nem árt.
2009. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez így nyilván nem igaz. Egyes vélemények szerint a babák nagyobb születési súlyát okozzák a magzatvédő vitaminok és ezt időről időre cáfolják. A magzatvédő vitaminok összetevői közül a fejlődési rendellenességek megelőzése szempontjából a folsavnak és az E vitaminnak van igazából jelentősége, annak is csak az első három hónapban. A dokik egy része rábízza a kismamára, hogy mit szed. Mások szerint a fenti két vitamin szedése is elegendő illetve a terhesség második felében vas készítményeket szokták még felírni.
2009. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Én se hinném. Végig szedtem a terhesség alatt és 3550 g és 53 cm-es volt a fiam. Ami az átlag.
2009. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok: Én is szedem az Elevitet, 32 hetes vagyok. Minden adat, amit uh-on mértek jó volt. Átlagos súlyú, átlagos méretű a babám.

Én szedem ezt, meg folsavat is mellé. (A folsavat nagyon kiemelték a műsorban is.)

A barátnőim is szedték, átlagos súlyú, hosszúságú babájuk született.

2009. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Én is hallottam erről,ezért inkább az arany-közép utat választottam,a 26. hétig minden nap szedtem,utána meg csak most az influenza-járvány idején 2-3 naponta,hogy nehogy ,,megfázzunk" :-)És a korának megfelelően fejlődik a babánk,a doki azt mondta 3200 g körüli lesz.

37+6hetes kismama

2009. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
a 20:48-as vagyok.Azt elfelejtettem,hogy nem igaz hogy minden tápanyagot megkap a baba a helyes táplálkozással,én úgy tudom,hogy ahhoz hogy a megfelelő mennyiségű folsavat biztosítsd neki,naponta 12 tányér spenótot kellene megenned.Minden nap!Az azért kemény lenne:-)
2009. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Én végig szedtem a babám-fiú-3090 grammal és 53 centivel született.A fej körfogata 36 centi volt,gátmetszés se kellett,simán kifért.A mai napig nincs nagy feje(10 hós)
2009. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%
Szia! folsavat magábanis lehet szedni. a magzatvédő vitaminok bizonyítottan 'felfújják' a babákat, illetve születésük után sok anyagcsere zavarral küzködik. A Liptais doki pedig reklámot csinált, ezért fizetik.
2009. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Én 35 hetes vagyok. Szedem az Elevitet kb. 2 naponta.Terhességi diabéteszem van s 160 g. os szénhidrát diétát kell tartanom.nagyon keveset ehetek a gyümölcsök is ki vannak lőve az étrendemből, mert sok benne a szénhidrát. Valami vitamin meg csak kell. Ez a 3. terhességem mind a 3-nál szedtem. Egyik sem lett kövér baba.Valamivel muszáj pótolni a vitaminokat.
2009. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!