Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik akkor ha egy...

Mi történik akkor ha egy "császárnak készülő" szülés elindul magától? Nagyon félek, hogy előbb jön baba és nem lesz ott az orvosom.

Figyelt kérdés
Az első babám császárral született 9 óra (ebből 4 óra rettenetes vajudás) után. Nem akarom újra ezt átélni! Nagyon félek, az orvosom azt mondta, hogy akár szülhetek természetes úton is, ha rendben megy minden de már egy császár után nem engedik a hosszú vajúdást. Az elsőt indították mivel túlhordtam. Mi lesz ha most is erre készülök és beindul magától és esetleg az ügyeletes orvos nem lesz "képben" ?
2011. máj. 2. 07:06
 1/8 anonim ***** válasza:

azt szokták mondani, hogy nem jó előre eldönteni, hogy hogyan szeretnél szülni, mert akkor könnyen csalódhatsz.

szerintem abban bízhatsz, hogy az 1. babánál mindenképpen könnyebb lesz. ha természetes módon kibújik, akkor a felépülésed lesz könnyebb.

nagyon sok kórházban sok rendes orvos dolgozik. minden rendben lesz!

2011. máj. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, igazad lehet mert az elsőnél annyira akartam azt a természetes szülést...de nem ment. Most már nem tudom mitől félek jobban...de olyan jó volna tudni mire számíthat az ember! Nem bírom ezt a bizonytalanságot.
2011. máj. 2. 08:12
 3/8 anonim ***** válasza:

kedves vgy :-)

arra számíthatsz, hogy egy tündéri kis csöppséget tarthatsz hamarosan a kezedben!

2011. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

:) Minden szülés más. Az indítózott szülés általában durvább, mert nem a szervezeted indítja a folyamatot, hanem rákényszerítik. Alapban is úgy van, hogy minél hosszabb lefolyású egy szülés, annál kevésbé durva. Én 18 órát vajúdtam a ányommal, de mégcsak azt sem tudom mondani, hogy kellemetlen volt. 18 órája volt a méhemnek, hogy lassan a maga tempójában felkészüljön, és a méhszájam is ennyi idő alatt tágult három ujjnyira, igaz kaptam oxitocint, mert már tolófájásaim voltak, viszont még csak kétujjnyira voltam nyitva...hát az utolsó egy óra az durva volt.Elötte kétujjnyit tágultam 17 óra alatt, aztán még egyet egy óra alatt.De még így is azt mondom, hogy szerencsés vagyok. Vannak olyan nők, akik az első fájástól számítva egy órán belűl megszülik a babát, pokoli kínok között, mert kb fél óra alatt tágulnak. Igaz hogy így sokkal előbb túl vannak rajta, csak a fájdalom mértéke emelkedik meg többszörösére.

Szerintem ne idegeld magad ezen, ha elindul magától a szülés, azt össze sem lehet hasonlítani azzal, ha indítják, és az is lehet hogy fele annyira nem visel meg, mint az első szülésed :) Én is másodikat várom, és a védőnőmet kérdeztem mi a különbség az első és a második szülés között, mert azt mondják a második gyorsabb, de nehezebb. Azt a választ kaptam, hogy ez nem így van, mert pl neki a második sokkal könnyebb volt, mert egyrész tudta mire számítson, fel tudott rá készülni fejben is, másrészt meg gyorsabb volt neki, viszont könnyebb is, nem viselte meg annyira mint az első.Sosem lehet tudni, ne idegesítsd magad, ha elindul magától a szülés, az orvos úgyis látni fogja mi a helyzet, a császár pedig nem zárja ki a természetes szülést.

2011. máj. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, az első babánál (kisfiú) a doki szerint jóindulattal "felfelé kerekítve" egy újnyira voltam nyitva és hiába kaptam a sok oxitocint csak nem akartam tágulni. A szülésznő meg szegény csak bíztatott, hogy nemsokára baba csak bírjam még...aztán az utolsó 4 órában szinte semmi szünet nem volt a fájások között, nem akartam a császárt de mikor a doki közölte, hogy megyünk a műtőbe mert ez a baba nem tud megszületni akkor már nem bántam tegyenek velem bármit. Császár közben derült ki, hogy semmiképp sem tudott volna természetes úton megszületni, mivel a köldökzsinór is 2x volt a nyakán a buksija meg keresztben a medencémre+ belekakilt a vízbe.

Most kislányt várok és szerintem Ő hamarabb jön a kiírtnál, teljesen más ez a várandósságom is az előzőnél.

Eléggé be vagyok ijedve,bár a szülésznő azt mondta a természetes szülés sem fáj ennél jobban mert szerinte 3x megszülhettem volna azokkal a fájásokkal de olyan jó lenne tudni mire készüljek!

2011. máj. 2. 09:30
 6/8 anonim ***** válasza:

08:39 vagyok :)

Hát igen. Oxitocin elött normális fájásaim voltak, ütemszerűen jöttek, egyre csökkenő időközökkel. Utána egybefüggő, egymásba folyó fájások, volt amelyik húsz percig tartott, majd fél perc szünet, és újra fájás.Ezért mondom, hogy a természetes folyamat merőben más, mint ha beavatkoznak. Az injekció szükséges volt, mert akárhogyis erőlködtem volna kétujjnyi méhszájjal nem lehet a babát kitolni, vagy csak súlyos áron, szóval kellett az oxitocin, de utána teljesen más volt az egész mint elötte.

Sokkal erősebb méhösszehúzódásaim voltak, tovább tartottak, és egyszer elájultam egy fájás után a fáradtságtól, közben meg nem kaptam levegőt sem, mielőtt megkaptam a szurit, sétáltam, zuhanyoztam, beszélgettem. A kettőt össze sem lehet hasonlítani. Ha elindul nálad a szülés magától meg fogod tapasztalni, mert fokozatosan erősődnek a fájások, és csökken a köztük lévő idő, szóval ha pl tíz órás vajúdást veszünk alapul, akkor kb az első hat hét órában, még lazán elvagy, mert nem mindjárt ötpercesekről indul a dolog. Nekem éjjel fél egykor volt az első fájásom, igazából mezei pocakkeményedés volt amit éreztem, és rá fél órára jött a következő, csak abból gondoltam hogy most történni fog valami, hogy elment a nyákdugó.Délután fél egyre lettek ötpercesek, utána mentem be a kórházba, és kb fél négykor jutottam el a hárompercesekig, de még akkor is a folyosón mászkáltam. Délután hatkor éreztem, hogy nyomnom kell, szóltam a szülésznőnek, jött az orvos, megvizsgált, és mondta hogy most az van, hogy ezek tényleg tolófájások, viszont a méhszájam még csak két ujjnyi, ekkor kaptam az oxitocint, hétkor újabb vizsgálat, akkor már három ujjnyi méhszáj, és zöldlámpát kaptam, hogy nyomhatok.7:20-kor már kinn volt a baba.

2011. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én kétszer szültem,mindkétszer szépen megterveztem mindent,mégsem úgy alakult.Lányomnál a dokim elutazott és a 37 hétben idegen dokihoz kerültem.Ő úgy itélte meg,hogy meg kell indítani a szülést-ugyan 6,5 óra alatt meg lett a lányom-de olyan intenzív,egybefüggő,erős fájásaim voltak,vagy 2 órán át 2-3 percesek.....kemény volt.A fiammal is megterveztem mindent,abban a kórházban nem akartam szülni,ahol a lányomat+szülésznőt is választottam,homeós bogyókkal,fájdalomcsillapítással....stb.A fiammal a burok hirtelen a 34 héten megrepedt és ömlött a magzatvíz,férjemmel éjjel a havazásban rohantunk a kórházba,de mivel a baba "kora"lett,nem szülhettünk ott,ahol akartunk,persze a lányom kórházába kellett mennünk.Idegen hely,ismeretlen orvos,vadidegen szülésznő,a félelem,hogy a babánk korábban jön,úristen,mi lesz,plussz a kórház,hát...nem örültek nekünk,hogy odairányítottak minket.Úgy itélték meg,hogy a baba még fent van,a fájásaim nem erősek,hát majd reggel adnak oxitocint,addig várnak.Magunkra hagytak,majdnem bealudtam mikor jött két fájás és a fiam.A doki épp csak beesett,a szülésznő be sem tudta adni az utolsó adag antibiotikumot-mert ugye nem volt streptococcus szűrés sem-és szerencsére a babánk egészséges lett,csak picit kisebb.Na,többet nem tervezünk mi sem,ha lesz harmadik baba...De annyira nem volt szörnyű idegen orvosnál szülni,hiszen sok dolgunk nem volt egymással.
2011. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elmondod az ügyeletesnek, mi a helyzet.


Amikor a fiammal voltam bent a kórházban a csaszis megfigyelőben volt hely. Az egyik bent lévő császárt váró anyukának a folyosón ment el a vize, azonnal császározták.

Nem is hagyták, hogy vajúdjon.

2011. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!