Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiket 1. alkalommal hosszas...

Akiket 1. alkalommal hosszas vajúdás után megcsászároztak, azoknál 2. alkalommal hogyan alakult a szülés?

Figyelt kérdés

Automatikusan császároztak, vagy normál szülés volt? Ha hüvelyi, akkor mennyi idő alatt lett meg a baba?


A fiamat 28 hónapja szültem 9 órás vajúdás után császárral, mert nem akart kibújni. A magzatvíz elfolyástól számítva 6 óra lett volna míg kibújik, de annyira összetekerte a köldökzsinórt, hogy nem tudott normál úton megszületni.

Most 25 hetes terhes vagyok, a dokim kérdezte, hogy mit szeretnék-nem tudom. A normál szülésnél attól tartok, hogy szétválik a hegem, a császárnál pedig a műtéti komplikációktól félek.

Ti hogy döntöttetek?


2011. máj. 9. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igaz én még nem szültem még másodikat, de nekem azt mondta az orvosom, hogyha két szülés között eltelik 2 év akkor lehet normál úton szülni. Én biztosan az orvosom véleményét kérném ki, hogy ő mit gondol. De szerintem sőt biztos, hogy ez attól függ, hogy a heged, hogyan viseli a terhességet és majd később a vajúdást.

De ha rajtam múlna biztosan megpróbálnám császár nélkül megszülni.

2011. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt mondta, hogy sokkal nagyobb az esélye a császárnak, és bár megpróbálhatom természetes úton megszülni, de a legkisebb probléma felmerülésekor elvisz császárra inkább.

Az az igazság, hogy én is tök bizonytalan vagyok.

Egy dolgot tudok, hogy nem akarok még egyszer "feleslegesen" vajúdni órák hosszat, ha a végén nem sikerült megszülnöm! Nekem ez az elsőnél is egy lelki sokk volt. :(

Ha minden rendben zajlik, akkor próbáld meg megszülni természetesen. De ha kétségeid vannak, vagy bármi gond van, akkor maradjon a császár.

2011. máj. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem a két császár között 16 hó van. a másodiknál azért volt 10 óra vajúdás mert szerettük volna hüvelyi szülést, de a hegem a fájások között nagyon nyilallt és ez hegszétválásra utal és ezért császároztak. ja és ekkorra voltam 5 cm, szóval nem lett volna vmi gyors. biztatásként unokatesómnak 15 hó van a gyerekei között, első császár, második sima.
2011. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hónap végén megyünk vissza a férjemmel a nőgyógyászhoz, akkor beszélünk vele erről tüzetesebben is. Most inkább a hüvelyi szülés felé hajlok, de hallgatok majd a dokimra.
2011. máj. 13. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!