Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a rosszabb? Koraszülés...

Melyik a rosszabb? Koraszülés vagy a túlhordás?

Figyelt kérdés
Túlhordásnak milyen veszélyei vannak?
2011. máj. 11. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülés attól függ, hogy mennyivel előbb születik a baba.

Túlhordás esetén gyakrabban ellenőrzik a babát-mamát, ha valami gond lenne, azonnal beindítják a szülést.

2011. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a koraszülés ha nagyon korán jön.Túlhordás esetén ha gond van úgyis indítják a szülést.
2011. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

szerintem mindkettő rossz.

a koraszülés nyílván azért mert kisebb a baba nem fejlődhetett ki a szervei stb...

a túlhordás meg ami nálam is megtörtént majdnem a 41 dik héten szültem nagyon rossz időszak volt.

a babának is, mert már ilyenkor nem tudja a méhlepény ellátni őt rendesen meszesedik kicsi a hely a magzatvíz se makulátlan..a baba már nem érzi bent jól magát. ( ahogy nekem mondták )


egyik rosszabb mint a másik !

2011. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A koraszülés. Mivel ott biztos, hogy a baba éretlen. A túlhordásnál tudják figyelni a babát, hogy ha kell megindítsák a szülést. A koraszülés szinte soha nem akarattal történik és ritkán jókor.
2011. máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Még azt hozzáteszem amit az orvosom mondott amikor 33 hetes voltam: -Nincs rosszabb egy kis súlyú koraszülött babánál.

(feküdtem is végig, így kihúztuk a 39. hétig)

2011. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Judit20 ***** válasza:
45%
Szerintem mind kettő! 43.hétre szültem császármetszéssel! Belekakilt a magzatvízbe a hely hiány miatt dongalábbal született! Ma 26 hónapos de még mindig kezelésre kell vele járni gipszelik a lábait és műteni kell! Közben jön a kistestvér 7 hetes terhes vagyok de sok erő kell mindehez:(
2011. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Az orvosok nem mondtak semmit?Hogy előbb meg kéne indítani a szülést?Mit mondtatok az orvosnak a császár után?
2011. máj. 12. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem hagyják bent a 43. hétig a babát. Szomorú, hogy van még ahol nem foglalkoznak vele.
2011. máj. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Judit20 ***** válasza:
89%
Szomorú igen megkérdeztük tőle hogy ezt miért csinálta érdemleges választ nem adott sajnos:( De mikor elfolyt magzatvizem már akkor zöld színű volt és mondtam a szülésznőnek erre azt mondta nem baj! A pici szívhangja is leesett ezért kelet sürgőségi császár remélem a most minden rendben megy majd de orvost nem fogadok sokkal jobban bántak azzal a kismamával akinek nem volt orvosa mint velem:( Jah és szülés után nem kapta meg a pénzt az orvos!
2011. máj. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Judit20!

Sajnálom, hogy ennyire nem figyeltek rád. Teljesen jogosan nem kapta meg az orvos a pénzét.Ma már nem lenne szabad így lennie. Elvileg 40 hetesen már szabad (nálunk ha jól tudom csinálják is mindenkinél) oxitocinos tesztet csinálni. Ha idő van, előfordul, hogy beindítja a szülést. Utána, ha ez nem sikerül, akkor a 41. héten zselé, zselé, majd ha az sem jön be legkésőbb a 42. hét végén ha a zselé, zselé, oxitoxin kevés akkor császár. Viszont addig is naponta NST, kétnaponként amnio, háromnaponként flowmetria. Akár van orvosod, akár nincs.

2011. máj. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!