Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, aki epidurális...

Van olyan, aki epidurális érzéstelenítés nélkül szült?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg semmilyen érzéstelenítőt nem kapott?
2011. máj. 13. 12:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Jelen:)

Kétszer minden fájdalomcsillapítás nélkül.

2011. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer szültem fájdalomcsillapítás nélkül. Fel sem merült, hogy kérjek, gyors és rövid szüléseim voltak, sokkal rosszabb és nagyobb fájdalomra számítottam.
2011. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Jót mosolyogtam a kérdéseden. Mert szerintem a nők nagy része úgy szül. Nálunk tuti, mert a székesfehérvári kórház nem ad semmit. Vegyél nagy levegőt, aztán kész.

Én 2 gyereket szültem nélküle. 1.-t oxitoconnal, hát az nagyon fájt! A másodiknál pár héttel a szülés előtt már halálfélelmem volt, hogy ezt megint hogy fogom kibírni. Oxitocin nélkül szültem, semmi nem volt az elsőhöz képest, pedig semmi fájdalomcsillapítót nem kaptam.

2011. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek. Megnyugodtam, hogy akkor nem lehetetlen, amire vállalkozni szeretnék.
2011. máj. 13. 13:33
 15/29 anonim ***** válasza:
48%

2 szülésem volt

Az első olyan gyors volt, hogy ha akartam sem lett volna időm rá, mégis 4550 grammal és 56 centivel született. Utána kb 1 órán keresztül varrtak odalent, mert szanaszét repedtem a vágás ellenére is. De szerencsére a dokim és a szülésznő tudta a dolgát. A gyereket azonnal a mellemre tették, egyáltalán nem is volt időm arra koncentrálni, ami az alfelemen történik. Később varratszedésnél derült ki, hogy közel 50 öltésem volt kívül belül összesen. A doki szerint, ha ott a baba, nincs szükség a varráshoz sem fájdalomcsillapításra. Igaza volt.

A másodikat megszenvedtem. Indításos szülés volt, 7 óra oxitocin után született meg a lányom, szintén fájdalomcsillapítás nélkül. A férjem fogta a kezem, az elég volt. A második 4850 grammal és 61 centivel született, itt viszont nagyjából sikerült a gátvédelem is, hiszen "csak" 2 öltéssel megúsztam.

Szerintem abban a transzállapotban nem is érzi az ember annyira a fájdalmat. DE a varratszedés egy gyötrelem volt. Már közel álltam a síráshoz az első után, mikor a doki adott fájdalomcsillapítót a gáttájékra.

2011. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
9 órán keresztül vtam oxitocinra kötve,de semmit nem kaptam. Hát,most már tudom mit kívánnék az ellenségemnek:)
2011. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tágultam semmit a 2 ujjnyiból lett bő 2 ujjnyi vagy 5 óra szenvedés után. Ezután kaptam végül az EDA-t, amiért a mai napig imába foglalom az aneszteziológus nevét! Előtte iszonyatos volt, azt hittem itt a vég, de legalábbis inkább öljenek meg mint ezt tovább csináljam. Ahol én szültem ott amúgy nincs epiduralis érzéstelenítés, én ott dolgozom és előre megbeszéltem egy anesztessel, hogy szúrjon hátba. Szóval ott a nők közel 100%-a szül anélkül.
2011. máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
47%
Én is Székesfehérváron szültem és én sem kaptam EDA-t,8óra alatt megszületett a kisfiam!Ja oxitocinnal mert nem tágultam,pokoli fájdalmak de megcsinálnám 1000szer!:))Ahogy itt sokan!
2011. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
23%
Indítással szültem (pontosabban 2szeri sikertelen indítás után harmadik nap már burkot repesztettek), folyamatosan kaptam az oxitocint, és semmit nem tágultam. Burokrepesztés után 8 órával is csak egy ujjnyit haladtam, így a doki kézzel tágított ki (az brutál volt). Utána már gyorsan jöttek a tolófájások és hipp-hopp megszületett a kislányom. Kemény volt, de megérte!
2011. máj. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:42


Epidurális, és spinális érzéstelenítésnél semmi nem megy át a babába. Nem értem mért kell félre vezetni az embereket. Most hallgattunk szülésfelkészítőn 1 órás előadást erről. Nem lehet tőle lebénulni, és nem megy át a babába.


[link]

2011. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!