Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik, hogy a budapesti...

Létezik, hogy a budapesti Margit kórházban 24 órán át nem engedik megszoptatni a babát?

Figyelt kérdés
Sógornőm múlt héten szült a fenti kórházban, és azt mondja, hogy a szülés napján nem kapta meg a babát szoptatni, nem is volt vele, hanem vissza kellett tolnia a csecsemősöknek. Mellre először másnap tehette, addig cukros vizet kapott a pici. Ez tényleg így működik ott, vagy jobban kellett volna ragaszkodnia a szoptatáshoz?
2011. máj. 15. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Április elején szültem a Margitban, természetes úton. A babát már a születése után 10 perccel megszoptathattam még a szülőszobában. Úgy van, hogy a szülés napja a 0. nap, amikor azt mondják, hogy az anyának pihennie kell, és aznap még vele lehet, velem ott volt, csak 7-re kellett visszavinni a csecsemősöknek, mert akkor van fürdetés, első nap csak ÉJSZKÁRA nem lehet vele a baba a szobájában. A többi napon már éjszaka is vele lehet, mert a Margitban 24 órás rooming-in van.

Én délben szültem, megfigyelés, zuhanyzás, stb után mire a kórterembe értem már délután volt, mire lepihentem már kora este (közben jöttek a szüleim látogatni, elment az idő). Nem is gondoltam rá őszintén szólva, hogy megszoptassam a babát, lehet, hogy azért mert kezdő voltam mert első baba, de én úgy gondoltam, hogy ő is alszik kimerülten, én is pihenek, és reggel látjuk egymást. Egyébként az első szülőknek amúgy is csak napokkal később lövell be rendesen a tejük, tehát vizet adni a babának amúgy is elengedhetetlen, mert szomjas. Nekem az előtejemből evett másnaptól.

Tény és való egyébként, hogy mi van ha már attól az egy nap cumizástól cumizavara alakul ki a babának?! Az elég nagy gáz!

Nekem az egyetlen dolog ami nem tetszett a Margitban (egyébként mindennel maximálisan meg voltam elégedve, és a következőket is ott fogom szülni), az az, hogy sajnos hagytam magam, és ránk erőltették a tápszert hazamenetel előtti utolsó nao, akkor még mindig csak előtejem volt, a gyerekorvos pedig azt mondta, hogy a babának az nem elég, a víz sem elég, így ránk tukmálta. Megbántam utólag, hogy hagytam, hogy ránk erőszakolja, de végülis nem lett belőle nagyobb baj, a baba jól lakott, azóta meg hál'Isten szopik és gyarapszik rendesen.

Nekem egyébként a cukrosvíz ellen nem volt kifogásom, meg az ellen sem, hogy első éjszaka külön legyünk.

2011. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a "természetes úton"-t azért írtam, mert azt hiszem, hogy császárnál lehet, hogy kicsit szigorúbb a szabály, de szerintem a császárosokkal is végig ott lehet a baba, kivétel az első éjszaka.
2011. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ő is természetes úton szült. Délelőtt született a pici, de mellre estig egyszer sem került, a szobában nem volt vele, hanem a csecsemősöktől hozta ki, amikor megmutatta, és oda is tolta vissza. Nekem ez kicsit furcsa volt. De valószínűleg neki is jobban ragaszkodnia kellett volna a szoptatáshoz és az együttléthez.
2011. máj. 16. 08:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy utána már nem volt gond a szoptatással, csak szerintem korábban is mellre lehetett volna tenni a babát.
2011. máj. 16. 09:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, az furcsa, hogy a szülőszobában miért nem tették rögtön rá. Illetőleg úgy kellene lennie jó esetben, hogy születése után a mellkasára teszik, utána ugyanabban a szobában mérik, mosdatják, felöltöztetik babát, miközben az anyán az "utómunlálatokat" végzik, utána odahozták nekem az ágyba a babát és segítettek is mellretenni, az orvosom és a szülésznő is segített hogy jól tegyem mellre és egyből beindította a vákumot a babám. :)

Amit írsz, hogy a csecsemős szobából hozta ki megmutatni, én is így csináltam aznap, onnan toltam ki anyuéknak, és oda is toltam vissza. De amikor a látogatók elmennek, az első napos anyuka ugyanúgy kiviheti a babát, ahogy írtam neked este 7-ig, mert akkor meg egyébként is mindenkinek vissza kellett vinnie minden nap fürdetésre meg orvosi vizsgálatra a babákat. Tehát elvileg ő nyugodtan megszoptathatta volna a szobájában, vagy bepelenkázhatta volna, vagy babusgathatta volna, vagy bármi. Valószínű, hogy ezt nem tudta? Vagy az ő babája is aludt és nem akarta bolygatni őt már aznap, nem lehet?

2011. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gondolom, nem tudta, meg nem is akarta bolygatni a babát. Ma már ez mindegy is, csak furcsának találtam. Amúgy mindketten jól vannak, a pici lány szépen szopizik.

Jó babázást!

2011. máj. 18. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!