Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kik szültek a Szent István...

Kik szültek a Szent István kórházban? Tapasztalatok? Dr Szőczey Beátánál?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva eljön a nagy nap,s szeretnek mindenre felkészülni.környezet,bánásmód,etc...


Előre is köszönöm!


2011. máj. 16. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ott született a kisfiam császárral. Az orvosom (Dr. Boros Judit) csodálatos orvos, nagyon rendes és szakszerű volt velem. DE: én a második babámat nem ott fogom szülni!!

Velem egyidőben szült 3 barátnőm másik kórházakaban és mind jobban járt mint én. Én amugy 3hetet töltöttem az Istvánba tehát bőven volt sajnos időm tapasztalatot gyűjteni. De én császárosként mondom,hogy rossz. Viszont,hogy jót is irjak egy barátnőm is szült ott rendes szüléssel és viszont megvolt elégedve mindennel. Ő pont ünnepnapon szült,akkor nyugi és nem teltház ez is sokat számit.Mikor én voltam bent akkor már szabad ágy se volt,úgy küldték haza elöbb az embreket. Arra mindenképp készülj,hogy ott semmit nem adnak a babaának,tehát még takarót is neked kell vinned amivel betakarod éjszaka.Kivánom,hogy Neked szép szülésed legyen s elégedett legyél!!

2011. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én!Szt. István khz,és a Bea.Fogadott szülésznőm is volt,a Hajdú Barbi.Én mindenre csillagos 5-öst adtam.A személyzet,a szülőszobák is profik,a csecsemősök nagyon segítőkészek.Esetleg ha nem mondanak el valamit,kérdezd Őket nyugodtan.Nekem 3 barátnőm is a Beánál szült(2-en császárral-egyikőjük már 2x-a 3. simán)mindannyian maximálisan elégedettek voltak Vele.Velem sok gondja nem volt,mert 3 óra alatt született meg a kicsi,a gátvédelmet a Barbara csinálta(ami olyan sikeres volt,hogy nem is repedtem,így varrnia se kellett).Jövő hónapban indul az újabb babaprojekt,én megint az Istvánban,és Náluk tervezek szülni.Különben az én gyerkőceim is májusi ifjak(mindketten 13.-án születtek,a kisebb most volt 3 éves, a nagyobb 19 éves).Könnyű,gyors szülést,és POZITÍV élményeket kívánok.
2011. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én nem a Te dokidnál szültem, de 100%-osan elégedett vagyok. Volt fogadott dokim meg szülésznőm is.


Tiszta, kulturált. A csecsemős nagyon kedvesek, segítőkészek.

Napi 3 pelust adnak, meg posikrémet és köldökápoási cuccokat.

Én vittem magammal 1-es méretű pelenkát, azt használtam, amit ők adtak, hazahoztam :)


Amúgy a babának vigyél ruhákat, meg takarót.


Én 3-ágyas szobában voltam, nekem nem volt ezzel semmi problémám. Én aludni is tudtam. Ja, amúgy én front idején szültem, teltház volt, állítólag én kaptam meg az utolsó ágyat a szülészeten, a többi anyuka+baba már a nőgyógyászatra került.


Könnyű, gyors szülést, és jó egészséget Nektek!

2011. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ott szültem,8.hónapra megindult a szülés.Front volt ezért lelt ház volt a szülészeten.Egész éjszakámat amikor visszafogták a szülést szóval az egész éjszakát a nővérszobán ülve töltöttem helyhiány miatt, veszélyeztettett terhesen infúzióval a karomban.Egy ülőgarnitúrán ülve.Férjem kint várakozott,nem jöhetett be hozzám.Majd reggelre felszabadítottak egy ágyat a nőgyógyászaton, és 4 napot ott töltöttem.Le sem tojtak, az orvosom fizetett orvos volt ő minden nap bejött.de ő is cserbenhagyott, mert 4 nap bentfekvés és után újra beindult a szülés, és nem vették észre, hogy szülök".azt mondták ez csak tágulási folyamat feküdjek nyugodtan.Ömlött a vér alulról őket ez sem érdekelte.Amúgy tervezett császár volt,nem tudom mire vártak.Többszöri nővéri csengetés után mondtam én szülök,de ők rám sem hederítettek.Tulajdonképpen tolófájásokkal többszöri könyörgésemre és sírásomra felvittek a szülőszobára, és azt mondták tartsam vissza a tolófájást mert császár lesz(amit én is tudtam), és nem szülhetem meg természetes úton.Azonnali altatás,és meglett a kisfiam.Akit átszállítottak anélkül, hogy láttam volna,egy koraszülött kórházba, mert itt nem volt koraszülött osztály.Szörnyű élmény volt a szülés, mert nem volt velem senki, holott azt terveztük, nővérem aki orvos,és a férjem bent lesz a szászáros szülésnél.ez még mind semmi,a nagy sietségben valamit elszúrhattak, mert szülés után el kezdett puffadni a hasam,leesett 60 ra a vérnyomásom.Elvittek Ct re és közölték egy újabb műtét vár rám azonnali hatállyal.Megműtöttek, később kaptam vérátömlesztést.Majdnem ott maradtam.Az orvosom nem volt ott a szülésnél, pedig felhívtam mikor vajúdtam, és nem foglalkoztak velem, azt mondta ő most nem dolgozik, az ügyeletes orvossal beszéljek.Nah mindegy azért mindenesetre a papírjaimon az ő neve szerepel, hogy nála szültem, milyen érdekes.jah, állítólag ő vart össze, én nem tudom, mert aludtam.de azt tudom, hogy nem ő műtött.Csak másodjára műtött meg ő.Mint a nővérektől visszahallottam,...... féle ügynek hívták a szülésemet.A kipontozott rész az orvosom neve.Nah mindegy a lényeg, hogy élek, és a baba is jól van, de semmi esetre nem szülnék többet ebben a kórházban.Pláne ennél az orvosnál aki így cserben hagyott.
2011. máj. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szia én az Istvánba szültem 3 héttel ezelőtt!orvost én a Mészáros László dr urat ajánlom tiszta szívvel aranyos,jó orvos,tapasztalt,szülésznőt pedig ha aranyos kedves,nyugodt tapasztalt szülészt szeretnél akkor a Hajdú Barbarát ajánlom!nekem nem fogadott szülészem volt ő volt pont ügyeletben de így is nagyon emberséges kedves volt!!!3 szülőszoba van ahol kényelmesen tudtok vajúdni akár labdán,akár kádban,stb..az újszülött osztályon én csak kedves ápolókkal találkoztam nagyon segítőkészek és kedvesek voltak szintén csak jó tapasztalatom van.A látogatás reggel 8tól 12 ig van utána 15-20 ig na ez az amire sokan panaszkodnak hisz nincs nyugtod a sok látogatótól becsődülnek a kórterembe nem tudsz szoptatni rendesen stb...erről viszont személyes tapasztalatom nincs mert én pont ezért alapítványi szobát kértem. Szuper volt hármasban apa is végig bent lehetett bent is aludt!ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!
2011. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Alapítványi szoba, hát igen ha valaki megteheti, hogy napi 15 ezret kiad akkor az szerencsés.
2011. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

08:49-es hsz.Rettentően sajnálom hogy így jártál!!!! Kiderült,mit rontottak el?

Tettel vmit,hogy retorzioban reszesitsek a személyzetet?



Én is alapitvanyit szeretnek,mivel megkaptak a VIII. kerületet....remelem szerencsém lesz,s lesz bent szabad.A Drnő azt mondta h csak programozott császárral lehet lefoglalni.... :/

Vízben tervezem a vajudast,az megnyugtat,csak azt sajnálom h szülni nem lehet vízben...

De elv hamarosan itt a nagy nap..tegnapi msz értékem:1111


Köszönöm mindenkinek a hozzászólását,s várom addig is a többit.

Boldog babazast mindenkinek!!:)

2011. máj. 19. 11:43
 8/13 anonim ***** válasza:
8.49 es vagyok, a szülészeten rendesek voltak velem amikor már megszültem.De előtte a nőgyógyászaton feküdtem, és ott le sem tojtak, olyannyira, hogy majdnem odalettünk a babámmal együtt.ha nem vagyok határozott,akkor ott szülök meg a nőgyógyászati osztályon.Akkor pedig nagy gond lett volna.:) Nagy mindegy felejtsük is el, mert ezek számomra rossz emlékek.Még szerencse, hogy a nagy sietségben(rűrgősségi császár a tervezettből)az őssejtet le tudták venni, mert erre a nagy ijedtségben is odafigyeltem,hogy az őssejtcsomag kéznél legyen.
2011. máj. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
napi 10.000 ft az alapítványi szoba túlozni nem kell...és mi sem vagyunk újgazdagok de erre spóroltam pénzt 9 hónap alatt...nekem ez fontos volt mert hát érdekes alakok vannak a kórházban...egyébként sajnos valóban a szerencsén múlik nem lehet lefoglalni előre meg hát nem tudod mikor szülsz a kiírt időpont csak támpont.nekem mákom volt pont 30 perel azelőtt ment haza egy kismama:)
2011. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert nekem mikor szültem, akkor napi 15 ezret mondtak, evvel az ügy le is zárult, merrt sajnos nem tehettem meg, meg hát a nővérszoba mellett kellett lennem, mert komplikációk voltak.Egyébként még annyit,elég érdekes, hogy vannak alapítványi szobák 10 ezerért, de egy veszélyeztetett terhesnek meg nem jut szoba a szülészeten,hű milyen érdekes kórház nem?
2011. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!