Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meg lehet saccolni, mekkora a...

Meg lehet saccolni, mekkora a baba - ultrahang es huvelyi vizsgalat nelkul?

Figyelt kérdés
40+5 vagyok, pentekre jegyeztek elo szules meginditasra, de felek a babam tul nagy :( Sajnos nem ultrahangoznak. Igy van valami mod nagyjabol tudni mekkora a babam?
2011. máj. 16. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak saccolni lehet. Általában a terhesség 36-37.-hetétől 15-20 dkg-ot hízik a baba. Az utolsó ultrahangnál is már nagyobb volt az átlagnál? Vagy miből gondolod, hogy nagy baba lesz?
2011. máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A masodik (es egyben utolso) ultrahang a 20. heten volt, itt nalunk 2 uh van a 9 honap alatt osszesen. Igy sajnos nemtudom 36-37 hetesen mekkora lehetett :(

A 20. heten a koranak megfelelo volt, de mivel a ferjem is es en is magasak es eros csontozatuak vagyunk, plusz lassan betoltom a 41. hetet, talan ezert erzem ugy, hogy nagy a baba.

2011. máj. 16. 21:55
 3/13 Maxima ***** válasza:

ha nagy a hasad, nem jelent nagy babat :)

elso terhessegemnel akkora volt a hasam hogy a hasam bement az ajton, en meg 2 perccel utana mentem :D:D 4,27 kg-os lett a baba, akit 3,50 kilora saccoltak ultrahangon.

masodiknal szinten brutalis nagy has, 3,10 kilos babaval.

3. babanal semmi hasam nem volt, 2,92 kiloval lett meg. sokan meglepodtek mikor babakocsival kezdtem kozlekedni es megkerdeztek hogy mikor voltam terhes :D

az viszont nekem fura hogy nem csinalnak ultrahangot :S ilyenkor nagyon illene nezni az aramlast es a placenta allapotat mert ha meszesedik vagy hogy mondjak, nem szabadna varni pentekig sem. remelem nem ijesztettelek meg nagyon :) sok boldogsagot a babahoz:)

2011. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Maxima ***** válasza:
ja es konnyu szulest :)
2011. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagy baba lesz, de nem törvényszerű. Én is és a párom is "átlagosak vagyunk. A kisfiam 4260 g-al született. Ő a nagypapájára ütött. :)
2011. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszonom :)

Itt angliaban ez a szokas, ket uh, aztan ennyi. A 9 honap alatt egy azaz 1 huvelyi vizsgalatom nem volt. Gondolom, majd penteken csak lesz legalabb az, mielott meginditjak a szulest. Bar imadkozom, h termeszetes modon beinduljon, elegge parazok a meginditastol.

2011. máj. 16. 22:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

En ket gyermeket hordtam ki Angliaban es nyugtatni szeretnelek, batoritani es megkerni arra, hogy a sajat erdekedben bizz bennuk, mert neked lesz igy nehany rossz napod.

Az en tapasztalataim:

- barmilyen hihetetlen, de a midwife nagyon profin ki tudja tapogatni a babat, a baba fekveset es megsaccolni a nagysagat azzal, hogy megnezi hol van a mehed magassaga, kitapogatja a szemeremcsontodnal, hogy hol az alja (azaz beekelodott-e mar a gyerek), valamint oldalt is tapogat. Tenyleg hihetetlen, de ertenek hozza. A baratnom babaja nagyon kicsinek mutatkozott, kuldtek is igy uh-ra (tapogatas alapjan) es igazuk lett. En Magyarorszagon elmentem uh-ra a szules elotti utolso hazalatogatasunk alkalmaval 34 hetesen es az uh hatalmas, 4,5-5 kg-os babat josolt nekem. (Amugy pocakom alig volt.)

Visszamentem, mondtam a midwifenak es megnyugtatott, hogy o nem erzi am extrem nagynak, nagy, de nem annyira. Vegig nyugtatott. Igaza lett. 40. heten megszuletett 3700 grammal.

A masik babara mondta, hogy nem lesz ekkora, marmint amikor a masodik terhessegem vege fele jartam. Igaza volt (masik midwife volt), 3100 grammal szultett.

- A baratnom Magyarorszagon szult fogadott dokinal, vegig uh-ra jart 4 hetente, szules elott hetente. Utolso uh szules elott 2 nappal volt. Normal meretu babat josoltak neki. Inditottak a szuleset tulhordas miatt, masfel napig vajudott, a mehszaj vegul kinyilt, gyerek nem jott. Surgossegi csaszar eredmenye: egy 5800 grammos 61 cm-es kislany. Mindez folyamatos uh mellett, hangsulyoznam.


A midwife nem szokta nezni a hasad? O mit mond?

Szerintem higyj neki, a tevedes itt is, ott is benne van a pakliban.

2011. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Leírom az én példámat. 40+6 hetesen szültem,megúsztam az indítást és 57cm,3850g lett a kislányom.
2011. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem,hogy most várom a kistesót,31.héten voltunk UH-on ahol 1800g-ra saccolták. Szülésig hetente kb.200g-ot hízik,tehát most is számolhatok egy 3600-3800g-os babával:)legalább,mert ő kisfiú lesz ráadásul akik nagyobbak szoktak lenni.
2011. máj. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Valamelyest biztosan.Nekem a 4.gyerekemnél mikor túl hordtam 4 nappal megindította az orvos,mert mondta,hogy már a 4.terhességnél már veszélyes túlhordani.Meg is született 4300 és 62 cm-rel.Kicsit nmeg is ijedtünk,mert eléggé fekete színe volt,de aztán kifehéredett.S mára már 17 hónapos nagyfiú.Csak az előzző szüléseimnél nem tapasztaltunk ilyet.Csak ki tudja,ha tovább hordom,mi történt volna.

Szóval bízz az orvosodba ő úgyis tudja mi a dolga.

Neked pedig minden jót s nagyon könnyű szülést kívánok!

2011. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!