Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az ultrahang pontosan ki...

Az ultrahang pontosan ki tudja deríteni mikor fogunk szülni és hány hetes a baba?

Figyelt kérdés

Sajnos egyáltalán nem emlékszem mikor volt meg utoljára. Genetikai ultrahangon azt állapították meg, hogy 21-22 hetes voltam akkor, de ezt biztosra tudják, vagy csak kb?

Pontosan mennyit tévedhet az ultrahang, ha megjönnek a vérvétel eredmények, akkor már biztosra lehet tudni pontosan melyik héten fogant a baba és mikor fogok szülni?


2010. máj. 29. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A baba 12 hetes koráig eglsz pontosan (+/- pár jap) meg tudják mondani a baba korát a méreteiből. Utána azonban olyan sokféleképp nőnek a babák, hogy már csak az átlag méretekhez lehet viszonyítani, és ez nagyon pontatlan. Én pl a 35. héten szültem a babámat 3000 grammal, egy másik nő meg a 40. héten 2800-zal... Szóval ekkor a mretből a kort már nem lehet pontosan megmondani, csak tippelni lehet.


Azt meg, hogy mikor fogsz megszülni, csak a Jóisten tudja szó szerint. Meg még talán a babád, de ő nem árulja el...

2010. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Pontosan nem fogja egyik sem megmondani, hogy mikor szülsz! Ez legfőképp a babád dönti el. :) Én pontosan arra voltam kíirva amikor szültem. 3250 g volt a kislányom!Nekem kiszámolták a legelején naptár szerint, és "nem is foglalkozott" az orvos azzal hogy az UH hány hetet mutat.Az a lényeg hogy egészségesek legyetek mind a ketten. Vigyázz magatokra! Jó babavárást!
2010. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem mind a két törpémnél az ultrahang alapján számították a terhességi kort. Az elsőnél nem volt a terhességem előtt menstruációm, így nem volt mihez viszonyítani. a másodiknál meg még szoptattam mikor terhes lettem, így ott sincs konkrét időpont. Szerintem az uhn megadott időpont pont ugyanannyira pontos, mint a hagyományos módon számított. Hiszen ott sem tudhatod, hogy pontosan mikor estél teherbe, hiszen csak az utolsó mensit nézik. Meg aztán a babó tényleg akkor jön amikor akar!
2010. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem tudta, 7 hetes UH április 13-at jósolt, naptár március 21-et, és március 31-én szültem (tavaly). :)
2010. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. máj. 31. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!