Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baba-mama program - zombinevelde?

Baba-mama program - zombinevelde?

Figyelt kérdés
Pest közelében szültem egy nagyvárosi kórházban,ahol 2010-től baba-mama program indult.Eleinte örültem neki,hisz hú de jó,mellettem lesz a baba non-stop.Csakhogy mikor megvolt a szülés,bekerültem a kórtermembe,egy óra múlva odahozták a babát...és többet nem is vitték el!3 nap múlva jutottam el oda,mikor végre beindult a tejem,hogy el tudjak menni úgy zuhanyozni,hogy ne üvöltsön utánam egy csecsemős,hogy sír a gyerek,jöjjek azonnal.Egyhuzamban több,mint 24 órát voltam ébren!Még a wc-ről is kirángattak!Máshol is ilyen zombianyukákat nevelnek?Kinek jó ez?
2011. máj. 18. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én örültem volna egy zombineveldének:)de tőlem azonnal elvitték a fiamat.

Egyébként az a gáz, hogy a csecsemősnek az lenne a dolga, hogy segtísen, ha kéred, vigyázzon a babára, ha elmész zuhanyozni, mutassa meg, hogy tedd mellre a abát stb. Csak tudják, hogy a legtöbb elsőbabás úgysem mer szólni, nekik meg elég, ha úgy tesznek, mintha nem ez lenne a hatáskörük.

2011. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Maxima ***** válasza:
82%
Ez veletlenul nem a vaci korhazban volt? Ott is ugyan ez van. Mi a szobatarsammal valtottuk egymast furdesnel. Amig en mentem, o figyelt a babamra, amikor o ment furdeni akkor meg en figyeltem az o babajat. Engem kikeszitett ez a baba-mama program :S se potlas, se cumi, se cumisuveg, se bimbovedo se fejogep....na en szepen hasznaltam mindent. Mondtam en nem irtam ala semmi papirt hogy elfogadom ezt a ,,zombineveldet,, hagyjanak engem beken. Nem tudom kinek jo ez a program de szerintem se a babanak se az anyanak. Nekem szerencsem volt mert csaszar utani napon mar annyi tejem volt hogy az egesz gyerekagyas osztalyt el tudtam volna latni tejjel de igy is horror volt a bent toltott ido.
2011. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom...én adebreceni klinikán szültem császárral és azonnal megkaptam én is babám,de én nem érzetem ezt.Otthon sem vitte el senki sehova,és segítségem sem volt.Az igaz,hogy 5 nap alatt összesen ha 15-20 órát aludtam akkor sokat mondok,és persze fáradt voltam.De itthon is az vagyok....mert napi max.4-5 órát tudok aludni.Nagyon rossz alvó a babám.Szerintem az sem jó ám,ha este 10-kor elviszik,és reggel 6-ig nem látod,mert sajnos ha üvölt éjszaka adnak ám neki finom cukrosvizet:(((((Viszont ha veled van akkor mellre tudod tenni,akár 10 percenként,és hamarabb is lövell be a tejed...ez az időszak sajnos a zombiságról szól!
2011. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet azzal,hogy ha három percenként teszed mellre a babát,akkor előbb lövell be a tejed.Első babámat Pesten szültem.Őt elvitték este 10-kor,és csak reggel 6-kor hozták ki legközelebb.Addig persze aludtam mint a tej :D Ezzel a módszerrel a 2. nap éjszakájára lövellt be a tejem.Most,a második szülésemnél,a "zombineveldés" módszerrel csak a 3. nap délutánjára éreztem úgy,hogy talán már van valami,de nem volt az a "szilikonmell" szindróma..gondolom a fáradtság miatt.Az a baj,hogy szülni én pl. úgy mentem,hogy hajnali kettőtől sétálgattam itthon,reggel 6-ra értünk a kórházba,10-re megvolt a pici,tehát én előtte sem aludtam csak pár órát,de ez kutyát nem érdekelt.Nem akartam,de leírom,igen,a váci kórházról van szó.Az én szobatársammal azért nem ment ez a felügyelősdi,mert ő elsőszülőként nem mert egyedül maradni a picikkel.
2011. máj. 18. 20:20
 5/18 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ezt a kérdést. Szülésem előtt azt gondoltam ez milyen jó dolog is. Hát mióta szültem nem ez a véleményem. Bár én a SOTE II-n szültem, és ott 5 ágyas szobák vannak, így valaki mindig volt aki ránézett a picire amíg az ember tusolt, vagy elment a mosdóba. Ott mondjuk ez a szobában van, így igazából ebbe a részébe nem szólnak bele a nővérek. Nekem volt, hogy elmentem tusolni lánykám elkezdett üvölteni, szobatársam odament szépen tologatta a kis kocsijában, és elaludt.

Ettől függetlenül én sem tartom jónak. Értem én, hogy otthon sem viszi el senki a babát, de miért jó az, hogy egy-főleg első babás-ideges, aggódó és emelett hulla fáradt anyuka megy haza a kórházból. Ebből legalább a fáradtságon lehetne segíteni, aztán otthon úgy is van az embernek lehetősége lefáradni.

2011. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Számomra ez nem zombinevelede.2 gyereket szültem(eddig,mert jövő hónapban indul a 3. babaprojekt,mindkét babát a Szt.István kórházban,ami köztudottan bababarát(tehát nem adnak a piciknek se tápszert,se (cukros)vizet,és a babák 24 órában az anyukákkal vannak).Ennek ellenére én-és a szobatársaim is-naponta minimum 1x zuhanyoztunk(addig a másik anyuka figyelt a kicsire)és nagyokat horpasztottunk...volt,hogy egyik másik baba sírt,de engem ez cseppet sem zavart.De otthon is elő fog fordulni,hogy nem alszol 24 órát(legalább is nálunk már volt ilyen,nem is 1x).Szerintem ez a dolog emberfüggő(és hozzáállás,kérdése is).Én azt nem hagytam volna,hogy elvigyék,és az éjszakát ne velem töltse.Ezzel sincs gond(szerintem),hiszen nem vagyunk egyformák.
2011. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyet ne felejts el:azt írtad "nagyokat horpasztottatok"...én a 3. napon már sírtam a kimerültségtől,mert egyhuzamban nem aludtam soha 1 óránál többet!A pici evett volna óránként,csak hát még nem volt mit.A legjobbat ki is felejtettem :D A fürdetés időpontja volt számomra a csúcs,ugyanis hajnali 1/2 4-kor kellett fürdetésre kitolnom a babát ha aludt,ha nem!
2011. máj. 18. 21:16
 8/18 anonim ***** válasza:

Van előnye és hátránya is ennek a "bababarát kórház" megnevezésnek. Van, aki pont azért panaszkodik, mert nincs mellette a gyerek, van aki meg azért mert mellette van...

Nekem amúgy tök furcsa, mert én is Vácon szültem, és éjjel hagytak aludni, volt, hogy elvitték a babát, és császáros létemre 2 nap alatt belövellt a tejem is. Ha fürödni akartam, akkor pedig egyszerűen csak kitoltam a lányom a csecsemősökhöz, akik nem ordítottak utánam.

Nem védem a kórházat, csak örülök, hogy nekem jobb volt a tapasztalatom. Ezek szerint szerencsém volt, vagy másképp fogtam fel a dolgokat. Nem tudom.

2011. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Sote I-en szültem, és nekem sem volt túl pihentető. :(

Reggel 8-kor szültem, fél egykor kerültem be a szobába, megkaptam a babám, és csak az esti fürdetésekre vitték el, kb 10 percre. Ha le akartuk adni 10 percre a csecsemősöknek a babát, hogy összeszedhessük magunkat, közölték, hogy nem gyerekmegőrző és a babának az anyukájára van szüksége.

16 óra (egész éjjel tartó)szülés után nem hagytak pihizni, rögtön bedobtak a mély vízbe. Én tudtam rögtön szopiztatni, de a babám elég nyűgöske volt, nem nagyon aludtunk. Jó volt végre hazajönni.

2011. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

21.04-es választ akár én is írhattam volna, csak épp Kistarcsán a Flórban szültem mindkétszer. 6 ágyas kórtermekben voltunk, mindig volt 2-3 normálsiabb anyuka akikkel össze lehetett beszélni hogy mikor ki figyel a babákra és felváltva zuhiztunk/wc-ztünk. A csecsemősöknek nem szivesen adtuk be őket, mert rájuk se hederítettek, mondván úgyis jön majd anya akkor ők minek tutjgassák a lila fejjel visító kétségbeesett babát... akkor már inkább a szobatárs, úgy dajgágattuk egymásét, mint a sajátunkat. Nem volt ebből gond.

Abból már annál inkább, hogy én amúgy is nagyon rossz alvó vagyok, a kb-ban a 4-5 nap alatt összesen 5-6 órát aludtam (mindkétszer, és mindkétszer egy átvajúdott éjjel után szültem, tehát előtte egy napot már talpon voltam...). És mióta az első babám megszületett 3 éve, bizony itthon is 4-5 óra a napi alvásátlagom, ez is két felvonásban... pedig korábban a min 8-9 óra kellett ahhoz hogy működjek, most szükségállapotban él a szervezetem, és ez még így is lesz egy darabig, mert mindkét gyerekem rossz alvó (3 és 1.5 évesek).

De dacára a mérhetelen fáradtságnak amit a kh-ban éreztem, örültem, hogy ott van a babám egész végig velem, a harmadikat is ígyszeretném, room in-ben majd ha aktuális lesz. Igazából el sem tudom képzelni, hogy ne legyen velem.

Nekem egyébként a tejem is hamar belövellt mindkétszer, hála istennek.

2011. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!