Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baba-mama program - zombinevelde?

Baba-mama program - zombinevelde?

Figyelt kérdés
Pest közelében szültem egy nagyvárosi kórházban,ahol 2010-től baba-mama program indult.Eleinte örültem neki,hisz hú de jó,mellettem lesz a baba non-stop.Csakhogy mikor megvolt a szülés,bekerültem a kórtermembe,egy óra múlva odahozták a babát...és többet nem is vitték el!3 nap múlva jutottam el oda,mikor végre beindult a tejem,hogy el tudjak menni úgy zuhanyozni,hogy ne üvöltsön utánam egy csecsemős,hogy sír a gyerek,jöjjek azonnal.Egyhuzamban több,mint 24 órát voltam ébren!Még a wc-ről is kirángattak!Máshol is ilyen zombianyukákat nevelnek?Kinek jó ez?
2011. máj. 18. 18:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát igen ez az ami megint csak ember függő és nem lehet előre tudni hogyan is lesz, pláne első babánál.

Én pont ez a típus vagyok sajnos mint a kérdező, későn lövellt be a tejem és a fáradtságtól csak még ezerszer rosszabb lett ez a tej dolog.

Azonkívül rossz alvó vagyok, én nem tudok úgy "nagyokat horpasztani" hogy folyton jönnek mennek full idegenek körülöttem, nővérkék, szobatársak, kisvizit, nagy vizit és még pluszban a sajátomon kívül 4-5 másik baba...

És éjjel ugyanez...

4 és fél nap alatt az első gyerekemmel kb. összesen 5-6 órát aludtam, totál zombiként kiakadva, kiborulva mentem haza.

A másodikat hálistennek már egy másik kórházban szültem ahol nem csak annyi volt a jótanács hogy folyton lógjon a cicin a baba, mert úgy mire belövellt a tejem, tiszta egy merő seb lett a cicim.

Itt bizony első 2 nap egyszer egyszer kapott kemény 15 ml cukros vizet a 4.5 kilós lányom, nem halt bele, a szopizástól se ment el a kedve de nem üvöltött folyton mint szegény első gyerekem anno. Szépen beindult a tejem érdekes mód egy nappal hamarabb és minden oké volt.

Ja és 2 ágyas kórterembe kértem magam tanulva az első szülésből.

Szóval szerintem a rooming in-nek is van egy "vad" változata meg egy EGYÉNI igényekre alakított...és ez utóbbit kéne erőltetni.

2011. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

én is ezt éreztem, amit a kérdező, csak annyival rosszabb helyzetben voltam, hogy engem megcsászároztak, már az intenzíven odaadták a babát, mindkét karomba be volt kötve vmi, megmozdulni se tudtam, de otthagyták azt kész

tejem nem volt, a gyerek üvöltött, én is, tápszert nem adtak, nem aludtunk egy percet sem, mert mindig sírt valakinek a babája, szóval én is zombi lettem :(

2011. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A baba barát nem egyenlő a mamabaráttal...

Bár abban sem vagyok biztos, hogy ez így bababarát, mikor a mama teljesen ki van, és fáradt. Az első császár volt, és akkor a 3. napon hozták ki egész napra, teljesen ki is készültem... Mégis megszoktuk egymást.

Most állítólag a császárosoknak is kihozzák 3 órával a műtét után már, és ott hagyják... remek lehet nem mondom, mikor a fejedet sem emelheted meg, mit kezdesz a gyerekkel?

Nem véletlenül volt régen a 6 hét gyermekágy, mikor mindenki az anyának segített.

2011. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem (Margit kórház) 24 órás rooming-in volt), debármikor be lehetet tolni a babákat a csecsemősökhöz, sőt ha valaki kiment pl látogatóhoz, nem is szabadott ott hagyni.

Vagy ha aludni szerettél volna, nyugodtam betolhattad éjszakára.

2011. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Itt is azt mondták,hogy ha már nagyon kivagyok akkor toljam be hozzájuk nyugodtan,de azt nem gondoltam volna,hogy ha egy perc múlva elkezd sírni akkor bármilyen mély kómába estem alvás gyanánt,akkor fölráznak és bocsi,de szopiztatni kéne!Egy császáros kismama volt a szomszéd szobában.Ahogy betolták őt,tolták vele együtt a babáját is.Aztán szegény kiabált össze-vissza,hogy valaki segítsen neki,mert sír a pici,ő meg mint a deszka,feküdt.
2011. máj. 19. 09:17
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia

Én egy somogy megyei kórházban szültem.

Az első két gyerekemnél reggel 6-tól este 10-ig voltak kint a babák,éjszaka csak szoptatni hozták ki őket.

3-ik babámat lassan másfél éve szültem,a kórház bababarát lett.

Hát mit ne mondjak hullaként jottem haza.

Kisfiam reggel 8-kor született,már a szülőszobáról sem vitték el,2 órát a hasamon volt.

11 korül vittek át minket a szobánkba,és onnantól kezdve csak fürdetni vitték el.

4100grammal született,hiába harmadik baba,a sok idegeskedéstől,kialvatlanságtól csak a 3-ik nap délután lett egy kis tejem,kisfiam végigüvoltotte azt a pár napot,hiszen nagyon éhes volt.

Nekem ez nem bababarát,hogy nem adnak szegény gyereknek semmit.

Arról nem beszélve,hogy szülés után leesett a kisfiam cukra,jól lecsesztek,hogy miért volt ott a szülőszobán velem-mintha én kértem volna-hiszen ekkora baba konnyebben kihűl,nehezebben áll át.Nem tudom honnan gondolták,hogy én ezt tudom,már ez furcsa volt,hogy otthagyták,szopizás cimszó alatt.

Pár éve még ez sem volt.

Szóval ennyit a bababarát kórházról.

2011. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is Debrecenben szültem 7 hete.Előtte Nyíregyházán 4 éve (ott nem kaptam babás szobát-sokan voltunk-nem méltatom a helyet, soha többé nem szülnék ott)

Debrecen maga volt az idill: hozzáteszem mindenben szerencsém volt.Kaptam egy ügyesen szopó, jól alvó babát, nekem pedig azonnal volt tejem!

Elismerem, hogy aki nincs ily szerencsés, az kínlódik.

2011. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Kecskeméten szültem, mindkét kislányommal baba-mama szobában voltam, nagy élmény volt.Reggel fél hatkor hozták a babát, és este fél tízkor vitték el. Éjszaka lehetett aludni.Itt adtak a babának pelust, popsikrémet, meg ruhákat is, csak popsitörlőt kellett vinni.Az első nap bejött egy csecsemős nővér, és megmutatta, hogy mit hogyan kell csinálni, a köldökcsonk leápolásától kezdve mindent. A második babánál már nem mondta el természetesen- 17 hónap alatt nem volt időm elfelejteni:).Nekem nagyon jó élmény volt, mindenkinek csak ajánlani tudom- persze csak ezt a verziót, nem amit te is írtál.

2011. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!