Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 hét múlva szülök, és fogalma...

3 hét múlva szülök, és fogalmam sincs, hogy milyen és mennyi kisruhát vigyek a kórházba, és mibe hozzam haza. A félegyházi kórházban adnak hálóinget, és pelenkát?

Figyelt kérdés
2008. febr. 18. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem odavalósi vagyok, úgyhogy a védőnőt kérdezd meg, hogy adnak-e hálóinget, pelenkát, ilyesmit. Ahol én szültem, ott elvileg van hálóing, de aznap éjjel pont nem volt tiszta , még jó, hogy vittem sajátot... a babák általában kapnak a kórházban kisruhát és pelust, de ezt is kérdezd meg. Szerintem te ne vigyél neki semmit (ha a kórház nem kéri), elég ha az apuka beviszi, amikor megy értetek. Leírom, én miket vittem neki: hosszú újjú body, rugdalózó, pulcsi, sapka, sál, kesztyű, zokni, bundazsák, textil pelenka, pléd, babahordozó, pelenka. Ebben hoztam haza. Könnyű szülést kívánok!
2008. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja,azt nem irtam,hogy én sem odavalósi vagyok,csak a dokim ott vállal szülést,a védőnőm sem ott van,egyébként sem tud semmire választ adni.
2008. febr. 18. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Hálóinget a legtöbb helyen nem adnak. Vigyél magaddal szülni egyet, meg szülés után, a kórházi napokra legalább kettőt-hármat. Pelenkát adnak a legtöbb helyen, de csak pár darabot, ezért szerintem vigyél egy csomag újszülött pelust, meg törlőkendőt, hogy elég legyen minden. Hazahozásra ezek kellenek:

hosszúujjú body

rugi

zokni

sapka

kardigán

bundazsák, pólya vagy overall

ha pólyában viszed haza, akkor más nem (szeritnem nagyon jó neki abban, nem szeretik, ha kiveszik őket belőle)

ha nem pólyában akarod hazavinni, akkor hordozó, amit az autóban rögzíteni lehet

A kórházban általában adnak ruhát a babákra, de szerintem telefonálj oda, hogy kell-e neked ottanra babaruhát csomagolni, vagy azt biztosítják-e.

2008. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első válaszoló, csak olvastam, hogy írták utánam a pólyát, hát én úgy tudom, hogy a legtöbb kórházban már nem használják, mert csak leszorítja a baba lábait, és ez is hozzájárulhat a hasfájáshoz, legjobb neki szabadon, ez biztos. Nálunk a kórházban szerencsére nem használták, és nekem a gyerekorvos azt mondta,hogy kifejezetten ellenzi.
2008. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!