Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől, ti hogy...

Félek a szüléstől, ti hogy voltatok vele? Melyik módszer a legfájdalommentesebb?

Figyelt kérdés

ha van kedvetek írjátok le milyen volt a ti szülésetek, nagyon örülnék neki :)

Köszönöm!


2011. máj. 24. 12:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk semmit nem adnak. Végy egy nagy levegőt, ez a fájdalomcsillapítás.

Én 2 gyereket szültem, az elsőnél nem jöttek a fájások, de elfolyt a magzatvíz. Oxitocint kaptam, 3 óra alatt meglett a gyerek, de iszonyúan fájt.

A 2. indult magától, 1,5 óra volt, egy álom szülés az elsőhöz képest. Én kerülném az oxitocint, ha lehetséges. Persze van, amikor muszáj, nálam az volt a zöld magzatvíz miatt. De van amelyik orvos használja ha kell, ha nem.

2011. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szia. Nekem reggel 10-kor folyt el a magzatvizem. Fel 1re beertem a korhazba, megvizsgalt a doki 5 cm-re voltam kinyilva, majd ultrahang es beontest kaptam. Semmi fajasom nem volt. 2 ora mulva 7cm- re volt nyitva. Nagyon gyenge fajasokkal, szinte alig ereztem.4 percenkent jottek a fajasok. Kaptam is a derekamba fajaseroritot. Ettol mar erosodtek, a ctg is eros fajasokat mutatott, de en ezeket meg siman birtam. De meg mindig csak 7 cm. Innentol nehezen tagultam.Ujabb injekciot kaptam.Aztan este 8-tol kezdett bedurvulni. Azt hittem leszakad a derekam. Mar alig birtam allni a labamon a sok jarkalastol. De meg mindig azt mondtam, na ez meg ugy ahogy kibirhato. 9 kor felfekudtem a szuloagyra, megvizsgalt a doktorno 8 cm.Kezzel tagitott 2-szer is. Bekotottek az infuziot es meg 1 injekciot kaptam.Na akkor azt mondtam, hogy ezt a fajdalmat az ellensegemnek se kivanom. Fuhh kegyetlenul fajt az utolso 1 ora. Azt mondtam, hogy soha tobbet. De akkor jott egy tolofajas, a doktorno eppen a mellettem vajudo not vizsgalta., de nekem nyomnom kellet, ugy futott vissza hozzam. Kettot nyomtam es fel perc alatt kint volt az en kis eletem 10:30-kor. CSodalatos erzes volt. Akkor azt mondtam, ha csak ennyi johet a kovetkezo. Mert tenyleg egy elmeny, es nem a fajdalomra emlekszel hanem arra amikor kibujik, na attol gyonyorubb erzes nincs. Megjegyzem a szules nekem mar nem fajt a vagast se ereztem, es a varrast se utanna. TEnyleg barmikor ujra csinalnam.
2011. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!