Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az oxitocinrol szeretnék...

Az oxitocinrol szeretnék véleményeket olvasni. Azt hallottam sokaktol, hogy iszonyu vad fäjäsokat indit, sokkal erösebbek, mint a nem beinditott szülésnél. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta, hogy emberfeletti fäjäsok voltak neki az oxitocintol, nagyon sürüek, alig kapott levegöt, és nem szeretne többet szülni igy.

Igaz, hogy olyan szörnyü? vagy nem mindenkinél?

Félek, hogy azt kapok. Mondhatom az orvosnak, hogy nem kérek? vagy nem szabad diktälnom? inkäbb tartson kicsit toväbb a dolog, de ne legyen olyan szörnyü...


2009. márc. 16. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a szülés után kaptam, amikor a méhösszehúzódást segítették elő. Azt tudom, hogy majd' lefordultam tőle az asztalról. De nem fájt jobban mint a szülési, csak más volt utána már. Alapból nem adnak ilyet, csak ha muszáj szülés alatt. De szerintem mondd az orvosnak, hogy ha nem muszáj, nem kéred, mert szeretnéd, ha természetes úton megy. Ha meg szükséges, úgysem kérdezik...
2009. márc. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan szörnyű, én is azzal szültem. kb. 9 órán keresztül kaptam az infúzióba. Ha nem tágulsz rendesen, akkor szoktak adni. Ha szerencsés vagy és megfelelően tágul a méhszáj, akkor nem fontos. A döntés természetesen a tiéd, de én meggondolnám adott esetben. Ha elfolyt a magzatvíz és 12 órán belül nem szülsz meg, akkor nagyobb az esélye, hogy valami fertőzést kap el az újszülött babád. És az is előfordulhat, hogy anélkül egyáltalán nem tudsz szülni, mert nem tágul ki a méhszáj. Akkor marad a császár, de akkor felejtsd el az apás szülést, meg a gyógyulás is tovább tart. Nekem még az oxytocinnal is csak 20 óra alatt sikerült kb. világra hoznom a kisfiamat. Ja, és még mindig választhatod, hogy kérsz EDA-t, és akkor egyáltalán nem fog fájni. Egyéb esetben pedig mindenképpen pokolian fáj, akár oxitocinnal szülsz, akár anélkül. De nagyon megéri! :-) Könnyű szülést neked!
2009. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Oka van ha azt adnak, nem kérdezik mit szeretnél. Nekem elfolyt reggel a magzatvíz és onnan 12 órán belül meg kellett lenni a babának. Nem voltak rendes fájásaim, oxitocint kaptam. Első szülésem volt, nincs viszonyítási alapom, hogy milyen nélküle. Tudom, hogy közhely, de amint meglesz a babád megszűnik minden bajod. Hallgass mindig a dokira meg a szülésznőre, azt csináld amit mondanak, hamarabb vége van. Könnyű szülést.
2009. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kiírt naptól másfél hétig 2 naponta adtak. De mindenkinek aki bent volt és túlhordta. Oxitocin terhelésnek hívják. Na az én lányom ezt kiröhögte, soha nem reagált rá. Szóval nemhogy nagy fájás nem csinált, semmilyet.
2009. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem, amikor elfolyt a magzatvíz, még semmilyen fájásom nem volt, egy ujjnyira sem volt nyitva a méhszáj. 7-kor kaptam oxitocint,9.30-tól egyfolytában fályt, szünet nélkül. gyorsan tágított, de mivel túl sok idő telt el, császároztak.
2009. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudom másnak milyen, de én jó sokat kaptam, mert nem tágultam és a vajúdás 37órás volt, így kellett segíteni, de a beadástól fogva üvöltöztem,aztán csak a 3 dózis PDA segített, így fél órát aludtam közben.

De ha nem kapok ki tudja meddig tart?!

2009. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ne izgulj, igyál sok málna levél teát, meg esetleg a homeos bogyokat szed. én is ezt csináéltam, első baba és alig értem be a kórházba. mire benn voltam 9 és fél centire kitágultam.
2009. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem csütörtök hajnalban megindult már a tágulás, mikor a kórházba bementem pénteken reggel, 1 ujjnyira voltam nyitva. 7.30-kor burokrepesztés, utána már elég erősen fájogattam, és fél11 körül kötötték be az oxit. Hát mit ne mondjak, az elég kemény 2-3 óra volt! Az oldalamra fordulni alig tudtam, nemhogy még sétálgatni, viszont nagyon szépen, gyorsan tágultam tőle, és 14.30-kor született a fiam.

Én azt mondom, hogy ha magától is halad rendesen a szülés, akkor jobb lehet a fokozatos tágulás, mert elég heves fájdalmakat tud okozni. Viszont ha nagyon elhúzódik a vajúdás, akkor meggyorsítja. Nekem a köv. szülésnél se lenne gond kérni. Túl lehet élni.

2009. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én császárral szültem, így a műtét után egyből azt kaptam az infúzióba kb 3 zacskónyit, majd mindennap napi 3* 6 napon keresztül. aztán ki kellett váltanom csepp formában és még 1 hétig szntén napi 3* inni. Nem olyan szörnyű, mint ahogy azt én is vártam. Én sajnos nem tudtam elkerülni.

2009. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is kaptam oxitocint, mert nem akartam jönni a fájások, és féltek, hogy bezöldül a magzatvíz. Én ahogy megkaptam infúzióba egyből 3 percenként jöttek a fájások, először gyengébbek, majd a végén már elég erősek, de kibírhatóak. Én mondjuk 3 óra után kaptam epidurált, úgyhogy így könnyen szültem. Ha választani lehetne, én biztos kérnék oxitocint.
2009. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!