Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez most hogy is van? Tényleg...

Kisnita kérdése:

Ez most hogy is van? Tényleg jót tesz a terhesség és a szülés?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz. Szóval 2008. augusztusában voltam rákszűrésen és pár nap múlva kaptam egy levelet, hogy menjek vissza, kiderült rossz lett az eredményem. p3, ascus, atypusos laphámsejtek nem meghatározható okból. Mondtam a dokinak, hogy babát szeretnénk erre ő azt mondta minél előbb hozzuk össze. 3 hónap múlva mennem kellett volna kontrollra. Hónapokig sorra negatívak lettek a tesztjeim már fel is adtuk egy időre a dolgot mikor a párom "megérezte", hogy terhes vagyok, csináltam tesztet + lett. Megyek vissza a nőgyógyászatra, másik doki volt, megerősítette, hogy terhes vagyok, de azt mondta el kell vetetnem a babát a rákszűrés eredménye miatt, ilyenkor abszolút nem javasolt a terhesség mert nagyobb a fejlődési rendellenességek kockázata és nekem is bajom lehet, az abortusz után további vizsgálatok kellenek majd, HPV teszt és a méhnyakból is szeretne mintát venni. Nem akartam elvetetni, saját felelősségre hazamentem a kórházból és Pesten kerestem egy másik dokit, az ő véleményét is kikértem, ő azt mondta ez nem indok az abortuszra, nyugodt lehetek, ő már látott ilyet. Időközben fogadtam orvost itt a közelben, rákszűrét már nem tudott csinálni a vérzékeny méhszáj miatt, azt mondta majd a szülés után. A terhességem problémamentes volt, 2009 július 25.-én megszületett a babám császárral. A 6 hetes kontrollon levette a dokim a kenetet, azt mondta értesíteni fog ha nem jó az eredmény, nem értesített ezért azt gondoltam jó lett, meg is nyugodtam. Azóta csak most tudtam ismét rákszűrésre menni, most jó lett az eredményem: egyéb hámelváltozás. A mostani eredményt megint egy másik doki értékelte ki vele most találkoztam először. Visszanézte a gépben az eredményeimet és azt mondta amit 2009-ben vettek le a 6 hetes kontrollon az is rossz lett. (de akkor mért nem szólt a dokim?:S) Azt is mondta, hogy még vissza kell mennem mert csak 2 negatív eredmény után nyugodhatunk meg, de szerinte vállaljak még egy babát mert a terhesség jó hatással lenne rám és már nem jönne többé elő ez a dolog. Nem terveztünk még egy babát, de félek is. Mindenki össze-vissza beszél. Van valaki aki volt ilyen helyzetben? Csak szerintem lenne butaság csak ez miatt vállalnom még egy babát?
2011. máj. 30. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem hülyeség a még egy baba dolog, mert nagyon megerősíti a női immunrendszert. Ugyanakkor nagyon kockázatos is lehet, hiszen törvényszerűségek nincsenek.

Én azt javaslom, hogy ez a kérdés annyira nem mindegy, hogy hogyan végződik. Keress meg legalább 2-3 dokit és mindnek kérd ki a véleményét a dologgal kapcsolatban.

2011. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy ez mennyire tudományos megközelítés, és tényleg a terhesség, illetve a szülés tesz jót, vagy csak ilyenkor a lelkedben olyan változások zajlanak le, hogy beindul az öngyógyítás, de ugyanígy jártam én is. Amikor terhes lettem akkor csináltak rákszűrést, és p3 lett, utána megismételték, és megint. Azt mondta a dokim ne izguljak, most koncentráljunk a babára, és majd utána meglátjuk, hogy hogyan tovább. Nem is gondoltam rá, hogy bármi baj lehet, tudtam, hogy most más a fontos. Miután megszületett a 6 hetes kontrollon már jó lett az eredmény, utána fél év után megismételte, és megint. Azt mondta most már meg lehet nyugodni, és elég évente menni újra. Szerintem ilyenkor annyi változás történik az emberrel, hormonális, lelki, fizikai, hogy ezek biztos hogy befolyásolják a dolgokat. Én mindenképpen szeretnék még egy babát, nem ( csak) ezért, biztos, hogy minden évben meg fogom csináltatni a szűrést, és remélem, hogy jó marad az eredmény!

Remélem segítettem, ne is gondolj arra, hogy baj lehet, jó babázást!

2011. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!