Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a méhszáj C:2100 mit is...

Ha a méhszáj C:2100 mit is jelent pontosan? A szülés elött ez az érték mennyivel változik? Mikorra varhato a szüles?

Figyelt kérdés
2008. febr. 19. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! ez attól is függ hogy hányadik hétben vagy. A 2-es az a méhnyak állapotát jelenti,ami ugye alapesetben 3 cm hosszú. Magyarul a méhnyak már megrövidült,az 1-es ha jól tudom az hogy hány ujjnyira vagy nyitva...de ez nem biztos! :))

Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

30 hetes kismama

2008. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
még annyit elfeletjtettem,hogy az értékek talán 1111re változnak szülés előtt!!
2008. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez még talán segíthet,az előzőekben kicsit bonyolultan fogalmaztam,de utána néztem neked!! Minden jót! :D

"3000-zárt méhszáj, 2000, 1000-megrövidült méhnyak, az első szám a méhnyak hosszát jelzi, ha 1-es, akkor teljesen megrövidült, normál állapotban 3-as, a második szám a külső, a harmadik a középső, a negyedik pedig a belső méhszáj állapotát jelzi. Ha az érték például 2100, azt jelenti, hogy a méhnyak megrövidült, és elkezdett nyílni a külső méhszáj, ha 2111, akkor a méhszáj teljesen nyitva van, de a méhnyak még nem rövidült meg teljesen. Ha az érték 1111, akkor valószínűleg már megindult vagy hamarosan meg fog indulni a szülés."

2008. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen


Én 39 hét es 4 nap terhes vagyok !!!!!!!!!


Azert mert mar alig varunk hogy talalkozhassunk a kislanyunkkal... de nem - meg jövö heten szerdara beirta engem a dokim CTG-re -(

2008. febr. 19. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 32.héttől 2100, a 34.héttől pedig 2110 a cervixem... Ma vagyok 37+3, de egyenlőre semmi jele annak,hogy a babó ki szeretne bújni:)

Ebből az értékből nem nagyon lehet következtetni, hogy mikoris jön a baba:) Majd ha ő úgy gondolja:) De nyugi, nemsokára a karodban tarthatod:)

Drukkolok, könnyű és szép szülést kívánok:)

2008. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A leletre írt négyszámjegyű értékből az első azt jelzi, hány ujjnyi a méhnyak, a másik három pedig a külső, középső és belső méhszáj nyitott vagy zárt állapotára utal. Ha 1-es, akkor nyitott méhszáj, a 0, akkor zárt. A méhszáj akkor nyitott teljesen, ha mindhárom érték 1-es, azaz a nyitott külső és középső méhszáj még semmi komoly problémát nem okoz. Gyakran ezek már a 30. hét előtt kinyílnak, a belső pedig még a 41. héten sem akar )


3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2012. máj. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó köszi a kielégitő választ, engem is érdekeltek ezek az értékek.
2012. aug. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!