Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cukorbeteg anyukák, nektek...

Cukorbeteg anyukák, nektek nagyobb súllyal született a babátok az átlagnál? Az orvosom azzel rémisztget, hogy biztosan sokkal nagyobb lesz a cukorbetegségem miatt, ezért nem is biztos hogy szülhetek természetes úton.

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az unokahúgom gyereke 5380gr-al született.Magas volt terhesen a cukra az anyának,de betartotta a diétát nagyjából.Ne csak a császár miatt aggódj a diabéteszes babánál,sajnos más bajok is lehetnek.Kordában kell tartani a cukrot mindenképpen.Tartsd be amit az orvos mond neked.


Boldog babavárást.

2009. márc. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem diétáznom kellet, de természetes úton szültem a lányomat, aki 3950 grammal születtet. A kiírt napon índították a szülést.
2009. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaj ugyan már. Terhességi diabéteszem volt napi 10x böktem magam és két fajta inzulint kaptam. A kislányom makk egészségesen pontosan a kiírt napon született hüvelyi úton. 3540 Kg-val és 56 cm-el. Nem kell előre parázni. Nem törvényszerű hogy a cukor miatt nagy baba szülessen. Főleg ha az anyuka betartja keményen a diétát, mint én. Nem tudom miért riogat egy orvos egy kismamát ilyennel. Nyugodj meg és élvezd ki a várandósság minden egyes pillanatát. 11 hós kislány anyukája
2009. márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A cukrom kordában van tartva, már 8 éve az vagyok, tudom mit jelent diétázni. Köszi a válaszokat!
2009. márc. 17. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:

A cukor terhesség alatt általában nem okoz semmi bajt, ha betartod a diétát és az inzulin adagolását. Abban az esetben okoz problémát, ha nem veszik észre. Nálam sajnos nem vették észre, mert egy kezdő dokit fogtam ki, aki semmire sem figyelt, még a 25.héttől kezdődő magzatvízszivárgásra sem. Lényeg, hogy szülés után a kontrollon ( nálunk ez egy vérvételt takar szülés után 3.nap) derült ki, hogy cukorbeteg vagyok. A babámat nem tudtam természetes úton megszülni, mert 4850gr volt és 59cm. De ha Rád odafigyel az orvosod, nem lesz gond.

BOLDOG BABAVÁRÁST!!!

2009. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia nekem is magas volt a terheség alatt a vércukrom,szerencsére nekem a császármetszés után normalizálodott a vércukrom úgyhogy édemes odafigyelni a szénhidrát bevitelre,nekem a babám 4350 gramm és 53 cenivel született.
2009. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 3001 grammal született-én is diétáztam a 17.héttől.

2009. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 4170 grammal született császárral. Nekem terhességi alatti cukorbetegségem volt. A fiatalkori cukrosoknak kicsit jobban oda kell figyelni. A baba egészséges lesz, csak picit több cukrot fog kapni, amitől meghízhat.

Ne izgulj! Nincs miért.

2009. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!