Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha van fogadott dokim, akihez rendszeresen járok, de útközben kiderül, hogy nem tudom kifizetni az előre "megbeszélt" összeget a szülésért?

Figyelt kérdés

Van fogadott orvosom, akihez már évek óta járok, így most terhesgondozásra is (természetesen magánrendelőbe,pénzért minden alkalommal). Amikor kiderült, hogy babát várok, elmondta, hogy melyik kórházhoz tartozik és, hogy nála mennyibe kerül a szülés. Tehát korrekt volt,mert az elején közölte az információkat.

Na most mi van abban az esetben, ha útközben kiderül, hogy anyagilag mégsem engedhetjük meg ezt a nem csekély összeget? Ezt hogy közöljem az orvossal? Ilyenkor nem lesz jelen szülésnél? Utólag ebből nem adódhat kellemetlen szitu?


2009. márc. 17. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem tőled az lenne a korrekt lépés ha el mondanád neki,hogy mi a te pénzügyi kapacitásod és persze nem bántón de el kell neki mondani,hogy sajnos nem engedheted meg magadnak. Mellesleg felénk hiába fizetnél akkor sem lenne ott a doki szülésnél.Előre kérik és addigra halaszthatatlan dolga akad így marad az ügyeletes doki.
2009. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát szólj neki mindenképp!!! Közel se bizti, hogy így ott lett volna.

Én ügyeletesnél szültem, a barátnőm is és hálistennek semmi bajunk!

Akkor "vásárolnék"dokit, ha lenne vmi problémám, cukorbetegség, magasvérnyomás, veszélyeztetett terhesség, szóval aminél kifejezetten a saját orvosom tudja a legtöbbet rólam és a terhességemről.

Ha jól vagy nincs ilyesmi bajod, akkor sztem felesleges.

Esetleg fogadj szülésznőt, ha nálatok lehet, jóval olcsóbb és úgyis ő lesz ott végig veled, a doki csak pár percet tölt ott..


Nálunk sajnos nem lehet szülésznőt fogadni, a dokik közül meg egyik se túl szimpi h fizessek neki külön. Úh így jártam.:)

2009. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, természetesen mindenképp még időben szólok Neki, mert kellemetlenséget én sem szeretnék. De ugye az a nagy helyzet, hogy Ő ismer, benne bízom és lehet hogy biztonságérzetet adna ha ott van, még ha nem is csinál "semmit"... Ezért vagyok kíváncsi a tapasztalataitokra a témával kapcsolatban .
2009. márc. 18. 07:34
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Én éppen úgy jártam, hogy a fogadott orvosom még nem ért haza a nyaralásból, mikor szülni mentem (a kiírthoz képest másfél héttel hamarabb). Bizony én is kicsit megijedtem, hogy mi lesz, de akkor már igazán nem érdekelt, hogy ki van ott és ki nincs. Szerencsére végig problémamentes volt a terhességem és nem ez volt az első szülésem se, így nem stresszeltem emiatt. Sikerült kifognom egy fantasztikusan rendes orvost és egy ugyanolyan jó szülésznőt szerencsémre. Minden rendben ment így is. Egyébként nekem már ez volt a 2. eset, hogy nem annál sikerült szülni, akivel előre megbeszéltem. Mindig közbejött a nyári szabadság:)) Szerintem is mindenképpen önts tiszta vizet a pohárba, mert ez így nem egy kellemes helyzet. Hát, én nem tudom, de ha így nem vállal, mert nem álltok olyan anyagi helyzetben, én még most váltanék. Persze ez a te döntésed.. Nem tudom, mennyi időd van még, de ha időben lépsz, lehet, hogy találsz olyan orvost, akiben ugyanúgy meg tudsz bízni és kicsit kisebb a tarifája.. Az én eredeti orvosom egyébként a terhesgondozásért se kért és nem is fogadott el pénzt. A szülés levezetéséért se szokott, csak ha esetleg éjjel kell behívni, amikor nem ügyeletes. Akkor is úgy kell rátukmálni. Persze ez a ritkább fajta szülész orvos:((
2009. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben jártam és én konkrétan megmondtam neki az igazat. Úgy láttam megérti, de magában lehet hogy gondolt valamit. Nem érdekelt.
2009. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
26 hetes terhes vagyok, tehát még időben. De bevallom kicsit tratok az orvos cserétől, mert ezt leszámítva mondhatom, hogy elégedett vagyok Vele. De majd kiderül, amikor beszélek vele és mondom neki, hogy mi a szomorú helyzet. Mert sajnos mi sem így képzeltük, de az utóbbi hónapok, nem igazán úgy alakultak anyagilag, ahogy kellett volna....
2009. márc. 18. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:tudod ki adna oda előre pénzt!Majd ha kiérdemelte és elvégezte a dolgát.Én sem előre kaptam a fizetésemet a munkámért!:-)Mindenesetre vicces.

Egy 39+4 hetes kismami

2009. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen mi sem előlre adnánk a pénzt,csak miután lezajlott a szülés és ott is volt a doki, stb. De mi van akkor ha ott is van de nem csinál semmi különöset, mert mndjuk nem is igen van szükség rá, rendben megy minden.

Vagy visszatérve az eredeti kérdésemre, ilyen esetben, ha "nem tudok nála szülni", mehetek más kórházba, mondjuk ahova eredetileg tartoznék?

2009. márc. 19. 08:12
 9/9 anonim ***** válasza:
amikor én lemondtam én is oda mentem szülni ahova tartozunk. meg voltam elégedve. fogadtam szülésznőt akinek adtam 30.000ft-ot és mivel császáros voltam az ügyeletes dokinak is 20.000ft-ot. megspóroltam egy csomó pénzt.
2009. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!