Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Nálatok hogy...

Apás szülés? Nálatok hogy zajlott?

Figyelt kérdés

Igaz, még csak 12 hetes vagyok, már beszélgettünk róla. A párom azt mondta,hogy bejön, de csak ha nem kell odalent "nézelődnie", a fejemnél áll végig. Nem szeretne így alulról látni és őszintén valahogy én sem!

Egy ismerős viszont nemrég volt bent a feleségével, és mondta,hogy ő mindent telibe látott, mert ő tologatta a felesége lábát, meg látta,hogy jön ki a baba feje és még azt is hozzátette,hogy bár nem bánta meg, azért reméli,hogy nem fog ez a kép beugrani majd a szexnél.

Egy másik ismerős viszont azt mesélte,hogy a férjének el sem kellett mozdulnia a feje mellől!

Most akkor hogy van ez? Meg lehet beszélni a dokival,hogy apa csak a kezemet szeretné fogni a fejemnél? Nem szeretném ráerőltetni a férjemre, azt meg pláne,hogy ott közben odahívják a lábamhoz, szegény meg a végén összeesik!:)


2011. jún. 7. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Odahízvni a doki nem fogja .


Ha magától odamegy és nézi abba se szólnak bele.


Nekem se mozdult el a fejem vállam mellől a lényeget onnnan is látta.

2011. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én férjem is azt mondta, hogy bejön, de csak a fejemnél fog állni. Aztán bejött, és egyre bátrabb lett, a végén már telibe fényképezett mindent... :D

Azt mondta, nagyon bánná, ha ezt kihagyta volna, mert elképzelni nem tudná, mekkora fájdalmat éltem át. Azt is mondta, hogy ha ő nő lenne, tuti nem szülne. :D

A szex kérdés: 2 napig nem tudott nőre nézni. De tényleg. Szóval ha meglátott egy nőt, eszébe sem jutott, hogy mondjuk milyen csinos. :D De ez elmúlt, 2 héttel a szülés után már volt egy kis ez meg az. Szóval őt nem rettentette el a látvány. Pedig durva volt.

Végignézte, hogyan bújik ki a baba feje, aztán az egész teste. Látta, ahogy megszületik a lepény, lefényképezte azt is, hogy hogyan veszik le a köldökzsinór vért. Pedig gyűlöli a kórházakat, rosszul van már egy infúzió látványától is. De végig mellettem volt, és hősiesen végignézte! :D

2011. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak azért kérdeztem ezt az odahívást, mert az egyik barátunk pl. szintén azt mondta,hogy nem szeretne a lábához menni és menet közben a doki (sokan szültek, kevés volt a nővér és a szülésznő) igen csak bevonta apukát. Hogy adja már oda azt a tálat, meg tolja már fel anyuka lábát stb!

Jó, lelkitörést nem okozott neki, de nem így képzelte el!

2011. jún. 7. 09:19
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is végig a fejemnél volt a férjem, bár azért onnan is látni néhány dolgot, de szerintem abban a felfokozott izgalmi állapotban kicsit más dimenzióba kerülsz te is és a párod is. Nem lesz semmi baj, nem hagy rossz nyomot majd az emlékezetében. A doki pedig nem utasíthatja semmire,ott áll, ahol szeretne.
2011. jún. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Két apás szülésen vagyunk túl.

Az elsőnél kiküldték nehogy ott ájuljon el, de másodjára már nem volt iylen gond :-)

Nálunk is a fejemnél állt mindkét szülés alatt, a doki próbálta ugyan kedvesen bevonni, de megmondta hogy szó se lehet róla (előre meg is beszéltük, nem volt sértődés a részmről, nekem bőven elég volt hogy ottvan és szorítom a kezét, meg hogy vízzel kínált, és kiállt értem amikor én beszélni se tudtam nemhogy értelmesen gondolkozni. mindent előre tisztáztunik, meg hát ismer és tudja hogy mikor mit szeretnék és mire hogy reagálnék).


Ha nem akar, nem kell tevékenyen részt vennie benne! És az én férjem saját bevallása szerint semmi olyat nem látott, amit eleve nem is akart. Tisztázni kell, és nyugodtan tarthatjátok magatokat ehhez végig. aztán ki tudja, lehet hogy közben megjön a bátorsága.... ha meg nem, akkor is a részese, a támogató jelenlét is éppoly értékes lehet, mint a lábfogás stb...

Csak nyugi :-)

És az én férjem se undorodott meg tőlem egyáltalán

2011. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem kell,hogy oda menjen ha nem akar.

Az én párom nem nagyon akart bejönni,mert "nem akart szenvedni látni",de mégis bejött,és azt mondta megbánta volna ha nem jön be.

Az is nagy segítség ha csak ott ül melletted és fogja a kezed! :)

2011. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi is úgy indultunk, hogy majd a fejemnél fog állni, de ott ezt azért nehéz úgy intézni, nem úgy van mint a filmeken, hogy le vagy takarva, és ott csak a doki matat:)! Szóval látott elég sok mindent, és nem zavarta, pedig ő nagyon nem bírja a vért, utólag azt mondta, hogy a gátmetszést nem kellett volna végignéznie, mert az durva volt, csak a dokim direkt nem szólt, hogy most lesz, miattam, de azt is túlélte. Amúgy lelkileg nagyon-nagyon jó volt, hogy ott volt, segített, biztatott, és amikor megszületett a babánk, akkor ment vele,mikor mérték, fürdették, fényképezte. Szóval én csak ajánlani tudom, nagy élmény volt, amit közösen éltünk meg!
2011. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem először nézzetek közösen szülős videókat. Aztán el tudja dönteni, hogy akarja-e egyáltalán vagy nem.


Az én férjem is vitéz volt, aztán mikor jött a szülés szó szerint lekéste az apás szülést :) (10 percre laktunk a kórháztól én már benn feküdtem egy ideje, és vidék, tehát nem volt dugó és időben lett neki szólva)

2011. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

9.44-es vagyok.


Én az Uzsokiban szültem,le voltam takarva,a párom mellettem ült,az egészből csak annyit látott amikor jött ki a feje,"persze azt látni is akarta".


Szerintem kórház függő,hogy letakarnak,szólnak az apukának hogy segítsen fogni az anyuka lábát stb.

2011. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon jó volt az egész, nem látott semmit egészen a varrásig - sajnos - mert akkor már ő is felállt a helyéről, a babát a kezébe adták, és onnan pont rám látott fél oldalról. Hát ez van. Attól független bent a helye az apának, ez tuti.
2011. jún. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!