Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy baj, ha panaszmentes...

Nagy baj, ha panaszmentes vagyok, így nem megyek el a szülés utáni 6 hetes kontrollra?

Figyelt kérdés

Már 8 hetes a babám, velem pedig nőgyógyászatilag minden rendben, nem fáj semmim, vérzés már régen elmúlt, folyás sincsen. Fogamzásgátlót nem szeretnék feliratni.

Van így egyáltalán értelme ennek a kontrol vizsgálatnak?


2011. jún. 18. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Van értelme,mert ilyenkor megnéz belülről is a doki.Mindenképpen menjél vissza.Én legalábbis nem merném megtenni,hogy nem megyek...jobb ha lát a doki mégegyszer.
2011. jún. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Biztos van értelme, de ha megnyugtat nem vagy egyedül, én 2 évig nem láttam nőgyógyászt utána, csak mikor terhes lettem újra. 8 hetesen mentem volna, akkor szabin volt a dokim, aztán feladtam :)
2011. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Semmi nem kötelező és senki nem fog keresni ha nem mész el. Az más kérdés, hogy saját illetve most már a gyereked érdekében sem ártana ennél egy kicsit gondosabbnak lenni önmagaddal szemben.
2011. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Igazán nem tartom jónak ha nem mész vissza. Előttem is írták nem véletlen találták ki a kontrollt. Sokszor rákszűrést is csinálnak, vagy uh-t, és megnéznek egy csomó mindent. Rákszűrésre se fogtok járni évente???? Van gyereketek akiért felelősséggel tartoztok, olyan szempontból is, hogy magatokra vigyáztok, hogy fel tudjátok nevelni. Mindenki azt hiszi, Ó ugyan, én nem leszek mellrákos, vagy méhszáj rákos, pedig akár milyen hihetetlen a betegség nem válogat. Mióta anyukám 43 évesen mellrákos lett vesszőparipám a mellszűrés, és a rákszűrés. Egy szülés nem mindennapos dolog amit el kéne bagatelizálni. Természetes folyamat ez igaz, de ellenőrzés szükséges.
2011. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüléshez képest ez az orvosi vizsgálat egy szúnyogcsípés. Túl vagy rajta hamar, és legalább biztosan megtudhatod, hogy minden rendben van-e. A nőgyógyászati problémák nagy része tünetmentes, úgyhogy az csak egy dolog, hogy az ember úgy érzi jól van. Attól még nem biztos, hogy valóban minden rendben van.

Persze valóban nem fog érdekelni senkit sem, hogy visszamentél-e kontrollra vagy sem. De mivel nem nagy dolog, ezért nem értem miért ne mennél vissza.

2011. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj!! Ennyit mindenféle képpen "megérdemelsz"! Az évenkénti ellenőrzéseket-rákszűrés se vedd félvállról. Ennyivel mindenki tartozik magának.
2011. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Háromszor szültem, de eszembe sem jutott, hogy ne menjek vissza, természetes volt, hogy otthon amint tudtam, beírtam a naptárba a 6. héten, hogy melyik napokon rendel a dokim és mentem.Menj el Te is!
2011. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szülő nők 95% panaszmentes,mégis a döntő többségük visszamegy...én 2x szültem-mindkétszer minden rendben volt-mégsem fordult meg a fejemben,hogy ne menjek vissza.És évente megyek rákszűrésre is.
2011. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen panaszmentes voltam én is, de 8 hét után végül rászántam magam. Minden rendben volt, de ember soha nem tudhatja...
2011. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!