Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után meddig tart ez a...

Szülés után meddig tart ez a borzasztó izzadás?

Figyelt kérdés
3 hónapja szültem és nagyon izzadok, pedig már egy jó ideje nem szoptatok. Próbáltam több fajta izzadásgátlót, de egyik sem használt, kellemetlen izzadságszagom van rövid időn belül. Mit tehetnék, milyen terméket használjak ami segíthet? Légyszi adjatok tanácsot, akik ebben jártasak vagytok!
2011. jún. 19. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy offolok, de én is ebben szenvedek már mióta terhes lettem. Előtte soha nem voltam egy izzadós. Na már több mint 9 hónapja szültem, és sajnos ez az állapot azóta is fenn áll.

Viszont hallottam egy szerről solutio antisudorica a neve, patikában lehet kapni, és állítólag nagyon hatásos izzadás ellen. Nem is drága, de még nem jutottam el odáig, hogy ki is próbáljam.

2011. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A mértéktelen izzadás hátterében esetleg megbúvó betegségeket ki kell zárni. Ezzel még nem múlik az izzadás, nem csökken a verejtékmirigyek fokozott aktivitása, de a beteg szempontjából fontosak. Lehet hormonális ok valóban /pl., pajzsmirigyek fokozott működése, klimax/, lehet központi idegrendszeri ok. Azt gondolják, hogy körülírt izzadást, ami bár nagyfokú, de csak bizonyos testtájakra korlátozódik /tenyér, talp, hónalj, mell alatti tájék, lágyék/ pszichés zavar okoz. A legtöbb esetben kimutatható ok, klinikai betegség nincs a háttérben. Meg szokták próbálni anticholinerg szerek adását, de ezek is csak átmenetileg segítenek, viszont sok a mellékhatásuk. A mértéktelen izzadással

/hyperhidrosis/ bőrgyógyászhoz kell fordulni, aki, ha azt szükségesnek tartja, akkor elvégezteti a beteg belgyógyászati kivizsgálását is. A bőrgyógyászati szakrendelések felkereséséhez nem kell beutaló.

2011. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én meg azt várom, hogy megszüljek, és akkor elmúlik...


Hát nem??? :(

2011. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 hónappal szülés után ez még normális lehet.

Első baba?

Nekem első baba után volt a legdurvább, és aztán egyre kevésbé, nem tudom miért, de türelem. Naponta akár 3x is zuhanyoztam, főleg melegben. Én sokszor éjjel arra ébredtem, hogy mindenem vizes. Aztán ez lecsökkent szép fokozatosan. Az idő oldja meg.

Egyébként az Exodor nevű (magyar) termék nekem segített. Régen Azúrban lehetett kapni, most én egy bioboltban kaptam legutóbb, csak párszáz forint és nagyon sokáig kitart még napi használat mellett is. Illata nincs.

2011. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én soha nem voltam izzadós,de ahogy megszültem iszonyatos volt,semmilyen szer,dezodor nem használt,fürdés után 2 perccel csak úgy leizzadtam.

Szülés után 4 hónappal még izzadtam,de szagmentesen!

2011. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rólam is dőlt a víz...gondolom azért, mert eléggé vizesedtem az utolsó hónapban, és így tisztult a szervezetem. Viszont nekem csak pár hétig tartott szerencsére, nagyon kellemetlen volt tényleg, csatakos volt a hálóruhám. Nappal nem nagyon izzadtam, csak éjjel. Azért 3 hónap után lehet, hogy érdemes lenne orvoshoz fordulni.
2011. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam is így van, de én a kimerültségre gyanakszom. Legalábbis ami az éjszakai csurom vizes állapotokat illeti.
2011. jún. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon izzadtam mindkét terhességemnél kb a 20 héttől,szülés után 3-4 hónapig.Én 2-3 szor letusoltam naponta,úgy bírtam csak ki,már 6,5 hónapos a kicsi,elmúlt a nagy izzadás,pedig szoptatok még.Utálatos dolog,tudom én is,néha, ha nagy meleg van szopi előtt letörlöm a melleimet chicco kendővel,az nekem is meg a fiamnak is kellemes.Esetleg hintőpor?Vagy nedves törlőkendős áttörlés?El fog múlni hamarosan,kitartás!!!!!!!
2011. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ és a buzdítást :))
2011. jún. 20. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!