Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni izzadás? Normális...

Szülés utáni izzadás? Normális ez?

Figyelt kérdés

2 hete szültem, azóta nagyon izzadok éjszaka. A hőmérséklet ugyan olyan a lakásban, mint korábban is, a takaróm is a régi. Mégis, ha felébredek, folyik rólam a víz (hátamon, hasamon, mindenhol), a pizsamámból csavarni lehet a vizet. Ez kellemetlen, mert ha felkelek szoptatni, majd megfagyok!!! Ez elmúlik? Más is járt már így?

Előre is köszi a segítséget!


2010. jan. 14. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon izzadtam egész végig míg szoptattam. Állítólag hormonális.
2010. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hormonális. Majd idővel rendeződni fog. Babavárás alatt és szülés közben rengeteg hormonadag szabadult fel a szervezetedben, ami sajnos nem rendeződik egy nap alatt. 1-2 hónap kell neki.

Türelem és jó babázást!

2010. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez teljesen normális, mert a tejmirigyek módosult izzadságmirigyek, ezért az irányitásuk uganonnan történik. Vagy izzadsz is és van tejed, vagy egyik se.
2010. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én két és fél éve szültem, és nagyon izzadok hónaljban. Azelőtt ennyire nem volt vészes. Szerintem is a hormonok miatt van. Régen gyógyszert szedtem, ami ugye hormontartalmú, most pedig spirálom van,hormon nélkül. És sajnos akármilyen deo-t próbálok, egyik sem jó! :(
2010. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hmmmm....na jó, akkor nem zavar, ha ez kell ahhoz, hogy legyen tejem és szoptatni tudjak :) Meglátjuk, utána mi lesz???? Valószínű, akkor nálam is elmúlik.


Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 15. 09:42
 6/10 anonim ***** válasza:
A terhesség alatt a szervezetedben felgyülemlett víz ezen az úton is távozik: izzadással. Nincs mit tenni ellene, sajnos, csak dezodorálni, hintőporozni lehet.
2010. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem, hogy sokkal jobban izzadok, főleg amikor elkezdek szoptatni, a hónaljamból is el kezd szinte csurogni az izzadtság. Én is csodálkoztam rajta, de sejtettem, hogy a szopizástól van, meg hogy hormonális.
2010. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem szó szerint ugyanaz volt, mint amit leírtál. Már a kórházban elhasználtam egy éjjel 3 hálóinget, és mindig arra ébredtem otthon is, hogy reszketek a vizes hálóingemben. Kb. 3-4 hét alatt teljesen elmúlt, ennyi idő alatt távozott a szervezetemből az összes felesleges víz. Remélem, neked is így lesz!
2010. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, az is igaz, hogy nagyon vizesedtem. Vádlim, bokám egyformán vastag volt :) meg a kezem és az ujjaim is. És bár sok "kiment" már belőlem, a gyűrűjeimet még nem tudom felhúzni.....
2010. jan. 15. 16:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nagyon vizesedtem a végén, és 2-3 hétig volt, hogy éjszaka 2x is ágyat kellett húznom, le kellett zuhanyoznom, és át kellett öltöznöm, végül aztán egy törülközőt tettem magam alá és a párnámra, és ezt cserélgettem. Szép lassan csökkent és a 6 hetes kontrollra már teljesen elmúlt, izzadósabb később aztán nem voltam, pedig 2 évig szoptattam, 1 évig kizárólagosan és annyi tejem volt, hogy bőven adtam is le. A másodikkal és a harmadikkal csak az első 1-2 éjszakán izzadtam jobban, de akkor sem vészesen, igaz, akkor nem is vizesedtem a terhesség alatt. Szerintem a vizesedés miatti víz távozik csak. Az meg hamar kiürül.
2010. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!