Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 és fél év lesz a két babám...

2 és fél év lesz a két babám között. Az elsőt császárral szültem (hosszú szenvedés után). Kérhetem a dokit, hogy a másodikat is így szüljem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 07:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint császárral, nem a hosszú szenvedéssel....
2011. jún. 28. 07:02
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérni kérheted,de főként a véleményét kérd inkább.Ha vízszintesen vagy vágva,akkor van értelme megbeszélni róla inkább,mert a függőleges metszésnél (ha jól tudom),már eleve császároznak a többi babával is.Az enyém az utóbbi,és én így tudom,de nekem is csak 1 van még,úgyhogy ha vkinek ellentétes infója van,engem is érdekelne. :)
2011. jún. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy ez az orvos döntésétől függ. A döntés főként attól függ, hogy a császáros heged milyen állapotban van, az előző baba miért lett császár (fájásgyengeség, téraránytalanság, rövid köldökzsinór, stb.), valamint hogy a jelenlegi babád hogy fekszik, mekkora.

Bár elméletileg nem így kellene lennie, az orvos hozzáállásától is sok függ, vannak orvosok és kórházak, ahol szívesen végeznek császárt, máshol pedig tényleg csak akkor, ha indokolt.

A te kérésedet-véleményedet az orvos biztosan meg fogja hallgatni, de a döntést nem az alapján szokták meghozni.

2011. jún. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kérheted, de a legtöbb orvos nagyon helyesen nem az anyuka óhaja alapján fog dönteni egy nagy hasi műtétről.
2011. jún. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Kérheted, de remélem, nemet mond a doki. Sokkal gázabb egy hasi műtét, mint egy hüvelyi szülés - szövődményes, felépülés is lassabb, nagyobb kockázat.


Csak a mama kényelme, stb. miatt nem szoktak császározni, és így van jól.

2011. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kééényelmeeee??? szültél már te császárral?
2011. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sokan mondják, hogy a császár rosszabb, de én nem hiszem. Az elsőnél vajúdtam 9 órát, kézzel tágítottak, mert nem tágultam, végül császároztak. Másnap sokkal jobban fájt, hogy tágítottak, mint a vágás. 2 nap után ugyanúgy mozogtam, mintha mi sem történt volna. Ennyit a hasi műtétről...
2011. jún. 28. 10:37
 8/12 anonim ***** válasza:

10:08-as vagyok


Hát a műtét után én is hamar összekaptam magam, erőltettem a sétálást stb. De azért azt senki ne mondja nekem, hogy nem fáj mint állat. Én nem vagyok egy nebáncsvirág, és sajnos már ilyen-olyan műtéteken átestem, de az összes nem fájt ennyire, mint amikor itt kiment az érzéstelenítő hatása, és még a következő napokban is bazira fájt. Itt csak annyi a különbség, ki milyen hamar szedi össze magát.

2011. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

16 hó van a fiaim között. sima szülést szerettem volna, meg a mi kórházunkba nem is császároznak csak úgy, de a dokim megsúgta, ha már nagyon nem bírom, akkor mondjam a főorvosnak, h nyilall a hegem és akkor császároznak mert ez hegszétválásra utal.

Viszont tényleg nagyon nyilallt a hegem és a fájások között is ( ez már a vajúdásom 10. órájában). és a császár után mondta is a doki, h nagyon vékony volt a hegem,jó hogy császár lett ez is.

2011. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérheted a császárt!

Könyörgöm, ez nem kényelem!

Nekem a dokim mondta, hogy azoknál a nőknél, akiknek már volt méhen végzett műtét-az kérheti a császárt-törvényileg joga van rá. Ilyenkor egy kismama már nem a kényelemre gondol, hanem a kockázatokra. A heg bizony szétnyílhat, ez a babának-mamának egyaránt veszélyes(a kerületünkben egy kismama császár után hüvelyi szülést választott, közben szétnyílt a hege, baba a hasüregbe kötött ki és oxigénhiányos lett, ennek következtében pedig fogyatékos lett).

Nekem 2,5 volt császárom 9 órás vajúdás után, és nem rajtam múlt, hogy nem hüvelyi szülés lett a vége(összegabalyodott, ezáltal lerövidült a köldökzsinór).

Most augusztusban szülöm a 2. fiunkat, és bizony sokat molyoltam magamban, férjemmel, másokkal, hogy hogyan lenne a legjobb-végül a császár mellett döntöttem-de az tuti, hogy nem kényelemből, mert pokol volt a mozgás a varratszedésig(10 nap).

2011. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!