Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek rövidebb idő telt el 2...

Akinek rövidebb idő telt el 2 szülés között, annak tényleg könnyebb szülni? Mit tapasztaltatok és mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
19 hónap lesz a két baba között, az első szülésem kb 7 óra volt, ebből az utolsó 4 volt keményebb. Ti hogy éltétek meg a másodikat?
2011. jún. 30. 05:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A második mindíg könnyebb. De nem hiszem hogy az időszámít.
2011. jún. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos még nem tudok választ adni, 14,5-15 hónap lesz a gyermekeink között, de azt mondták, hogy gyorsabb, és intenzívebb a 2. szülés ilyenkor, szóval én is úgy időzítek, hogy időben beérjünk a kórházba, tehát nem 2-3 percesekkel megyek, mint az elsőnél (onnan még 5 óra volt, mire megszületett). Remélem azért segítettem valamennyit! (ha gondolod megírom mi volt, augusztus végére vagyok kiírva, te mikor szülsz?)
2011. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Január 08-ra vagyok kiírva, és én sem szeretnék feleslegesen előtte órákat tölteni a kórházban... De még messze van.
2011. jún. 30. 08:38
 4/5 anonim ***** válasza:
1 év és egy nap van a két fiam között. Az elsőnél a nagyon durva falkaparós 3,5 óra volt, az jónak számít, a másodiknál erősebbek a fájások, amikor beindultak, beértünk 15 perc alatt a kórházba, 20 perc múlva meg is volt a 2. fiam :) A lényeg, intenzívebben jönnek a görcsök, gyorsabban erősödnek, de sokkal hamarabb végzel(nálam így volt)
2011. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

19hónap van a törpék között. Az első csemetém 18óra alatt lett meg(6óra falbontós résszel a "végére") kb06:30-0:45ig

A második csemetével éjfélkor szóltam a szülésznőnek, hogy lehet, talán történik valami, megvizsgált a doki, maradtam a szülőszobáknál, 02:45kor már az sms-t is kiküldtem, hogy megszületett a kicsi(bébi inkubátorban(hideg volt a szszobán, ezért elvitték), én összefércelve, becsomagolva pihenhettem), fejkörfogatuk egyforma32cm, 3470g/3420g, 53/55cm. Az első szülés alatt, után mint a mosott fos, kb olyan voltam. Sehogy se volt jó, tetézte a kínomat, hogy ott volt az apuka is, aki látványosan szenvedett. No a második szülésnél egy zavaró tényező, az apa nem volt:D itthon hortyogott a fiunkkal esélye se volt beérni:D, plusz valahogy nem is tudom, rákészültem a lányunkra. A két óra alatt táncoltam, énekeltem, amikor fáradtnak éreztem magam leültem, ringatóztam, sétálgattam. És csak "véletlenül" vette észre a szülésznő, hogy már nincs méhszáj, csak a burok tartja bent a kicsit, én is azt hittem, hogy jó ha reggel-délelőtt lesz baba az egészből, épp ráért(3an szültünk), és mivel a fejemen nem nagyon látszott mi történik, gondoltam leellenőrzi változott e valamit a helyzet, kell e segíteni. Mindenki oxira gondolt, helyette futhatott a dokiért:D A fájásaim nem sorba jöttek, ahogy a nagykönyvben áll, 10-5-3-2-fúfú egyre rövidebb közzel egyre erősebben, minden egyes erősséggel 10-5-3-2-fúfú és újra, kiegyeztünk egy átlag 5perces fájásban, még poénkodtunk is, hogy 3műszak alatt lesz meg a kicsi:D

2011. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!