Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fájdalomhoz hasonlíthat...

Milyen fájdalomhoz hasonlítható a szülési fájdalom? Mitől függ, hogy kinek mennyire fáj? Van, aki azt mondja, hogy megőrült majdnem, van, aki pedig szinte meg se érezte.

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen fajdalomhoz nem hasonlithato a szulesi fajdalom.

Talan attol fugg kinek mennyire faj, hogy ki milyen szerencses!:) Erre nincs recept! Az osszes szules mas es mas.

Ez kb. olyan, hogy valaki mar az elso hettol kezdve nagyon sokaig minden reggel hanyni megy, valaki pedig honapokig azt sem tudja, hogy terhes, hiszen semmi jel nincs. Nincs recept.

2009. márc. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tudom semmilyen fájdalomhoz kötni, én is azok között vagyok akik az őrület határán voltak. Hozzáteszem mindezt csenben halkan jajgatva vittem végbe.De semmihez nem tudom hasonlítani. Mindíg hatalmas görcseim voltak amikor megvolt a vérzésem és én is azt mondogattam hogy ilyen görcsök után nekem már meg sem kottyan majd a szülés. Tévedtem.
2009. márc. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Én meg nem is görcsöltem, csak keményedtem, és a derekam fájt, pedig nekem is fájdalmas menzeszgörcseim voltak. Köze nem volt hozá. Szerencsés vagyok, nekem nem fájt. :)
2009. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálam is volt egy 2-3 óra a vajúdás alatt, amikor nagyon fájt. De ez akkora hülyeség, hogy a szülés fáj, mert valójában a vajúdás fáj. Szüléskor, mikor ténylegesen jön már ki a baba, csak égető érzést érzel odalent. De szerintem attól is függ, hogy kinek milyen a fájdalom küszöbe. Akinek alacsony, az valószínűleg úgy fog beszélni róla, mint valami horrorfilm szereplője. Akinek meg magas, az azt fogja mondani, hogy nem is fájt. De persze mindezt befolyásolja szerintem a baba mérete is, stb.
2009. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy le fogtok pontozni, de én úgy gondolom, hogy vannak olyan áldozat típusú nők, akik szeretnek mindenben kicsit túlozni, szeretik a drámát. Na ők azok akiknek borzalmas szülésük volt, elviselhetetlen fájdalommal. Amikor terhes voltam az ilyen nők kérdezgették, hogy félek-e már a szüléstől. Nem is értettem miért kellene félnem egy olyan fájdalomtól, amit nők milliói már átéltek és csak pár óráig tart. Két és fél hónapja szültem, 22 óra vajúdás után végül császárral, mert már kezdtem belázasodni. Nem mondom, hogy nem fájt, sőt nagyon fájt, főleg az oxytocin után, de ki lehet bírni. Arra kell gondolni, hogy minden a babádért van és úgyis vége lesz egyszer. Én már másnap a következő babán gondolkodtam, és alig várom, hogy leteljen az egy év és újra belevághassunk.
2009. márc. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a legfontosabb, hogy ne félj a szüléstől. Nekem sem volt könnyű a szülés (4170 gr, 60 cm-es kisfiam van), de az a fájdalom, amit akkor érzel, hamar feledésbe merül, miután a kezedben tartod a gyermekedet. Könnyű szülést kívánok.
2009. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van olyan fájdalom amire hasonlít, bár nem biztos, hogy átélted/átéled. Én hónapokig görcsöltem esténként a terhességem végén, na ahoz hasonlít. Máshoz én sem tudom hasonlítani, ne félj, túlleszel rajta. A kitolás tényleg nem fáj.
2009. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó-bocs a helyesírásét.
2009. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum mondta, hogy az epegörcshöz hasonlít. De ezt nem tudom, mert én még csak szültem. Bizonyára alkati kérdés a fájdalomtűrőképesség.
2009. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!