Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Férfiak, akik ott voltak a...

Férfiak, akik ott voltak a szülésnél! Milyen élmény férfiként ott lenni, amíg a feleség vajúdik, és szül?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 01:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Csak tolmácsolni tudom a párom véleményét, miszerint élete legcsodálatosabb élménye volt a szülés :) - 12 órát vajúdtunk együtt, semmihez sem fogható közös élmény, kár lenne kihagyni! Picit ő is tartott a tehetetlenségtől, de utólag azt mondja semmi rossz érzése nem volt, ott akart lenni mellettem, segíteni... elvágta a köldökzsinort is, és akaratlanul is látott mindent odalent, de nem rázta meg, valahogy mással volt elfoglalva :) és mikor kibújt a kislányunk ott voltak a könnycseppek a szemében - soha ezelőtt nem láttam sírni - hát ilyen élmény :)
2011. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretném, hogy a párom bent legyen velem, de ő nem akar. Azt mondja, hogy rossz lesz látnia, ahogy szenvedek, nem bírja látni a dolgokat, és a haszontalanságot is emlegette.

Erőltetni nem akarom, de van még időnk, még rá fogok kérdezni, úgyhogy várom én is a véleményeket!

2011. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem,hogy nem sok apuka válaszát fogod olvasni...

A tehetetlenségtől nagyon félt az én párom is! A vége az lett,hogy "majd meglátjuk,bemegyek e".

Amikor idő lett,akkor még itthon (az éjszaka közepén jött ránk a szülhetnék) feszt kérdezgette,hogy mit csináljon,mit hozzon,kell e valami... Nagyon édes volt,hogy izgult! Hamar hívtuk a mentőket,a párom utánunk jött kocsival,de nem engedték be,azt mondták neki,hogy már megszületett a lányunk,pedig akkor még csak az adatainkat vették fel. Biztos vagyok benne,hogy ha nem maradt volna le,akkor Ő is a világ egyik legszebb élményében részesült volna!!!

Egy biztos! A szülő nőnek (nem mindenkinek) nagyon fontos,hogy a párja mellette legyen abban a nehéz,de mégis oly édes pillanatban! Mivel nem lát olyat az apuka,amit nem akar,így esetenként még a kapcsolatukat meg is erősíti,ha együtt vannak a szülésnél is,és nem csak a "gyártásnál".

2011. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Én is csak közvetíteni tudom a párom véleményét, illetve a saját szemszögömből elmesélni. Ő nagyon nem akart bejönni. Első gyermekéről lemaradt, szó szerint. A második gyermekénél szinte kényszerből volt ott, megegyeztünk, hogy kimehet, amint élesre fordul a dolog: nem akartam egyedül vajúdni (nagyon jó, ha van, aki megmasszírozza az ember hátát, ad egy korty vizet, ad egy zsebkendőt, megmelegíti a talpadat...és egyáltalán, van kivel beszélgetni még az elején, hogy ne a fájásokra figyelj...), ő viszont nem akarta látni, hogy szenvedek és semmit nem tud tenni, pedig ő "okozta"!

Tisztára rosszul volt az elején, a szülésznővel együtt őt kellett pátyolgatni, megitatni, leültetni, nehogy elájuljon...

Aztán később már simán ment minden, segített, ahol tudott. És olyan gyorsan élesre fordultak a dolgok, hogy szegénykém nem mehetett ki, segítenie kellett a szülésznőnek (vasárnap, sehol egy lélek csak az ügyeletes doki - aki mellesleg az én orvosom volt - a szomszédban egy komplikált koraszülés, pont egyszerre szültünk, úgyhogy a dokim vele volt elfoglalva...)!

Azt mondja, nem bánta meg, sőt, azt bánja, az elsőnél nem volt ott!

Ő látott olyanokat is, amit én se szívesen néztem volna végig, de ez nem lett kárára későbbi szexuális életünknek, alig bírta a 6 hetet kivárni.

Barátnőm férje nem volt bent, mégse képes azóta hozzányúlni a feleségéhez, amióta anya lett belőle :-(

Nem (csak) ezen múlik.

Azt hozzátenném még - bár nem erről szólt a kérdés, hogy az első gyereknél még én is úgy gondoltam, jobb ha egyedül csinálom végig, engem ne lásson kiszolgáltatottan, meg nyavalyogva a szerelmem. De sokkal nagyobb kontroll, nagyobb tartás volt bennem így, hogy bent volt Ő is - egy jajgatás se hagyta el a számat, és nem is fájt annyira!

2011. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
mi anno párommal úgy egyeztünk meg, h bejön, és amikor úgy gondolja akkor kimegy... teljesen rábízom ,de legalább próbáljon meg velem lenni.teljesen a kitolásig fogta kezem a fájások közben, mellettem volt, nem magyon tudott mit mondani, de az mindennél többet ért h fogta a kezem, és néha megsimított! aztán mikor elkezdték szétszedni az ágyat roszsullet :) és kiment :P :) akkor utánna egyedül toltam ki a fiunkat, de mikor kijött ,és rámrakták férjem már megint mellettem állt könnyes szemmel, és imádta, nekünk így volt jó, így nem kényszerítettem, és saját döntés volt h ki be járkál...
2011. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Mindkét fiam születésénél bent voltam a feleségemmel a szülőszobán.

Az elsőnél a vajúdás 3 óra volt, erős hányingere volt, többször hányt is.Aztán nagyon izzadt, én törölgettem a homlokát.De őszintén szólva sok segítségére nem lehettem, elég idétlennek is éreztem magam.

Amikor a tolófájások jöttek a fejéhez álltam, próbáltam tartani, amikor jött a fájás.De igazából szerintem észre se lehetett venni, hogy ott vagyok.

Viszont a végeredmény mindent megért.A fiam látványa égette belém az érzést, hogy APA lettem!Könnyeztem is.


A második már sima menet volt(legalábbis nekem), hipnózissal szült a nejem, tulajdonképpen csak feküdt az ágyon és mintha aludt volna, meg sem mozdult.

Az ujjával jelezte amikor jött a tolófájás.Akkor megint a fejéhez álltam, de nem kellett segíteni, egy nyomásra kint volt a kisfiam.Itt már rutinos voltam, előkaptam a fényképezőt és csináltam néhány remek fotót a fiamról és anyukájáról, mindnyájan mosolygunk rajta csak a kicsi ordít:D

Szerintem sok segítséget nem jelent az apa a szülésnél(legalábbis a feleségem szerint, azt mondta, hogy ő teljesen kizárta a külvilágot és csak magára és a babára koncentrált, így mindegy volt neki, hogy ki van ott és ki nincs). Nekem a legnagyobb élmény az volt amikor először láthattam meg a fiaimat.

Mondjuk könnyen és gyorsan szült a feleségem, ő se volt kimerülve utána, lehet egy komplikáltabb szülés jobban megviselt volna.

2011. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Életemben nem féltem annyira mint akkor. Olyan tehetetlennek éreztem magam, izgultam is, hogy milyen lesz ha majd megszületik, meg rossz is volt látni mennyire szenved a feleségem. Olyan törékenynek, elesettnek tűnt és nem tudtam rajta segíteni. Ennek ellenére azt mondom, hogy a második babánál sem fogom kihagyni, mert odakint vagy otthon várni még rosszabb lett volna, így legalább tudtam, hogy minden rendben van.
2011. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hipnózissal? Milyen hipnózissal szülni? Miben különbözik a sima szüléstől? ÉS hogy lehet elérni ezt?
2011. júl. 15. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a hipnózisos dolog engem is érdekelne ha leírná a kedves válaszoló. :))))
2011. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is csak elmesélni tudom: Az 1. gyermekünknél a vajúdásnál ott volt, de segíteni nem tudott, mert én már mire odaért olyan állapotban voltam, hogy ha hozzám értek nem tudtam elviselni. Szóval akkor látta, hogy miről szól. A konkrét szülés részénél anyukám volt ott, hál istennek, mert elég nehéz volt, jó, hogy nem látta, ahogy a doktorok a hasamat nyomkodják, meg nagyon szét is nyíltam.. jó, hogy nem volt ott. A másodiknál jött, hogy megnézze hogy vagyok, de pont akkor ért be, amikor már hirtelen jönni akart a baba. Beszorult a sarokba, és éppen gondolkodott, hogyan lehetne kiszabadulni, amikor már meg is lett egy pillanat alatt a kisfiunk. Nagyon jó volt, hogy ott volt, neki se volt kellemetlen, mert azt a részét ahogy előtte szenvedtem nem látta, 3 nyomás alatt kint volt a baba. Gyönyörű élmény volt mindenkinek. A 3-nál már tudta, hogy nem akar bejönni, nem is erőltettem, nem tudja a tehetetlenséget kezelni, és igazán nekem se volt szükségem rá, hogy ott legyen, mert segíteni sem tudott igazán.
2011. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!