Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy nagy baj, ha a...

Igaz az, hogy nagy baj, ha a 38. héten születik a baba?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm bizonygatja, hogy nagy baj, ha a 40. hét előtt születik meg egy baba, legalábbis egyik gyerekénél-aki a 38.héten született- voltak gondok (magzatvizet nyelt és tüdőgyulladást kapott). Úgy tudom, hogy a 37.héttől normális, ha megszületik egy gyermek, vagy tévedek? Mi baja lehetne, ha a 38. héten születik? Nem értettem a gondolkozását...
2011. júl. 19. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

A 42. héten is nyelhet magzatvizet és kaphat tüdőgyulladást a gyerek, semmi köze a 38. héthez.

Kicsit se baj ez már, 37. hét után teljesen nyugodtan megszülethet.

Engem a 38. héten fognak megcsászározni, gondolod megcsinálnák, ha akkora baj lenne?

2011. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Az enyemnek semmi baja sincs. Sot legalabb 8 babat tudok, aki meg a 38. heten bujt ki, azok is makkegeszsegesek.
2011. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Ez hülyeség!

A 37. héten már nyugodtan megszülhetsz. Mindkét gyerekem a 38. héten született, és egészséges.

2011. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
96%
Na ezért nem szabad túl okos anyukakkal beszélgetni... Dehogy baj! Sőt. Nagyon ritkan születnek meg a gyerekek a kiírt időpontban. Előtte két hét, utana két hét teljesen normails. A betöltött 37. héttől mar nem koraszülött. Nekem az első fiam 38 hetesen született teljesen egészségesen, a masik 38+4-re, ugyanannyira egészséges! Ne idegesítsd magad ezen!!! Ha 36. hétre születne is normalis, egészséges gyerek lenne. Sőt, még a korabban született gyerekek is.
2011. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Ismerősödnek szólj, hogy olvasson egy kis szakirodalmat, vagy csak egyszerűen beszéljen már szült anyukákkal és rá fog döbbenni, higy hülyeséget mondott.
2011. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Ha egy baba a 34-25. héten születik, már akkor igen jó esélyei vannak. A 38. hét meg már kitűnő időpont. A kritikus hét a 24. hét. Akkor nagyon magas a komplikációk esélye. Minden egyes héttel, amíg odabent van csökken a kockázatok száma.

2011. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Már megint egy nagyon okos anyuka... A betöltött 37. hét után nem koraszülött egy baba. Ha a súlya nem éri el a 2500 grammot, akkor is csupán kis súlyú.

A babák nagy többsége nem marad odabenn a 40. hétig, hanem valamikor a 37-41. hét között születnek meg. Nekem 4 gyerekem van, egyik se bírta ki a 40 hetet... a fiaim a 39. a lányaim a 38. héten születtek. Minden komplikáció nélkül és simán! Makk egészségesek :)Az, hogy magzatvizet nyel-e a baba nem azon múlik, hogy melyik héten született! Akár a 41. héten is megtörténhet ez.

Szép, hogy az ismerősöd osztja az észt, ahelyett, hogy maga utánanézne a dolgoknak és áltudományos fejtegetésbe bocsátkozik minden alap nélkül... csupán abból kiindulva, hogy az ő babájával ez történt (sajnos). Pedig ahogy tudjuk: egy fecske nem csinál nyarat. Egy megtörtént esetből nem lehet általános következtetéseket levonni.

2011. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is a 38. héten született programozott császárral. 3750 gramm volt és 59 centi, teljesen egészséges.
2011. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha a dac és hisztikorszak ezért lenne, akkor igen, gond...

A fiam 38.0val született, semmi baja nem volt.

A kiírt dátum +-2hét a babáknál nincs naptár. Amíg jól érzik bent magukat, nem érzik késznek magukat nem jönnek ki.

(oké a korababák más tészta)

Amúgy egy 33hétre született babából is lehet teljes értékű ember, és ugyan úgy egy 40hétre született baba is válhat...

2011. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Az én 35. héten született fiam is makk egészséges volt, 10/10-es Apgarral! És ma sincs semmi baja, azt leszámítva, hogy kicsit kisebb, mint az hasonló korú babák. Még csak koraszülött osztályra sem került, 6 nap után jöhettünk haza.

Nem csodálom, hogy nem értetted a gondolat menetét, mert nincs semmi alapja...

2011. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!