Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy nagy baj, ha a...

Igaz az, hogy nagy baj, ha a 38. héten születik a baba?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm bizonygatja, hogy nagy baj, ha a 40. hét előtt születik meg egy baba, legalábbis egyik gyerekénél-aki a 38.héten született- voltak gondok (magzatvizet nyelt és tüdőgyulladást kapott). Úgy tudom, hogy a 37.héttől normális, ha megszületik egy gyermek, vagy tévedek? Mi baja lehetne, ha a 38. héten születik? Nem értettem a gondolkozását...
2011. júl. 19. 22:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

nem nagyon tudtam mit kezdeni a helyzettel, egyébként anyósom volt az illető, csak nem akartam lehúzni, és többször szült, ráadásul diplomás, szóval még esze is van, de így a szülés körül eléggé gáz dolgokat mond néha, igyekszik jóóóól elkeseríteni (2. babánk, 1.-t kicsit túlhordtam), és tegnap tett egy ilyen megjegyzést, nem tudtam átlátni, miért véli így, hiszen baj bármikor lehet, de a baba tüdeje is érett már még a 38. hét előtt, nem hogy akkor a 38.héten!

Persze, ne törődjek vele, csak nem könnyű, közben jönnek-mennek a jóslók, tágul a medencém (érzem is, fáj is), a frontok kikészítenek (pocakot), remélem az egyik front 4- hét múlva meghozza a babát, de hogy emiatt lenne baja, mert a 38. hétre születik, hirtelen még nekem lett bűntudatom, pedig jobban képben vagyok, mint ő (egészségügy), de mégiscsak többször szült, idősebb, több a tapasztalata, próbál bevinni a málnásba :) bocsi lányok és köszi a tapasztalatokat!

2011. júl. 20. 04:57
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
Hülyeséget beszél. +7. héttől oké a szülés. Pont én írtam ki ide egy kérdést 3 hónapja, hogy a 37. hét nem korai-e? A lányom 38+5-re született 3170 g és 49 cm volt, a doki mondta, hogy a 2. általában előbb jön, és lett is, 11 hete a kisfiam kicentizte, kedd hajnalban lett meg, 4 kilóval, 54 centivel, épp 38. hétre. (mekkora lett volna, ha 40. hetet megvárja:) Szóval ne hallgass rá. A 40. hét csak becsült időpont, és a babák +-2 hét letéréésel jönnek, ez a normális.
2011. júl. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

38. héten szültem, magzatvíz elfolyással indult, a kisfiam, köszöni szépen, remekül van.

Egyébként anyósod mit csinálna, ha nálad beindulna a szülés a kiírt időpont előtt? Visszatolná a babát?! :)

Az én anyósom is tud néha zöldségeket mondani, őőőőő, aztán tudja, mert szült két gyereket. Szerintem meg az elmúlt 30 év megszépíti az emlékeket és megfakítja a tapasztalatokat.

2011. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Az én babám 38+4-re született, belekakilt a magzatvízbe, és semmi de semmi baja nem lett. Kaptam vajúdás közben antibiotikumot. Ne félj, a 38. hét már tökéletes szülésre!
2011. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
A dokim szerint 2 hét ide vagy oda teljesen normális. Ismerek 35., 36. héten született babákat, semmi gond sincs. :)
2011. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na az ilyen szakikra ne hallgass, mert csak rémísztgetnek! Ugyanúgy lehet tüdőgyulladása 41.héten is. Inkább a túlhordás veszélyesebb, mert akkor már belekakilhat a magzatvízbe és akkor gyorsan be kell avatkozni. Nekem 37.hétre született 3 éve a lányom teljesen egészségesen.
2011. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Magyarázzatok már meg nekem valamit. Tudom nem idevág és valószínű hasznos sem leszek, de akkor sem értek valamit és itt hátha választ kapok. Szóval hogy van, az hogy ti itt 38. hétről beszéltek, meg 40. hétről, miközben a terhességet mindig 9 hónapként emlegetjük a hétköznapokban? Tudom, hogy nem ti mondotok hülyeséget, mert nem itt halom először, csak sose értettem, ha 9 hónapot emlegetünk mindig, akkor 9 hónap=9*4 hét, vagyis 36 hét. Akkor hogy van ez?
2011. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

[link]


Úgy lehet 40 hét, hogy az utolsó menstruációt követő első naptól számolják a terhességi heteket. Akkor még nagy valószínűséggel nincs is megtermékenyítés, de így számolják. És mire kiderül, hogy terhes vagy, valójában már 4-5 hetesnek számolják a magzatot, azaz ekkor már 1 hónapon túl vagy! Holott lehet, hogy maga a megtermékenyítés csak 2-3 hete történt.


És csak a köznyelvben használják a hónapos számítást. Ha terhes leszel megtudod majd, hogy valójában hetekben számolunk! Az orvoshoz is pl. 12 hetes UH-ra kell menni, nem 3 hónaposra. Vagy afp-t is a 16. héten néznek, nem 4 hónaposan.

2011. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!