Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik! Nektek hogy indult...

Kismamik! Nektek hogy indult az elso szules? Honnan tudtatok hogy ez lesz az? A nyakdugo mikor tavozott?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 34.héten a méhszáj vizsgálata után kb fél órával kiesett a nyákdugó nagy része,mindenki mondta,hogy innentől max 2 hetem van,hát bejött.16 nappal később újabb méhszáj vizsgálatot csináltak és kiesett még egy darabka reggel fél 7kor, 12kor pedig elfojt a magzatvíz, 13.10kor a kezemben volt a kislányom :)
2011. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

December 27-re voltam kiírva-semmi.

Aznap magzatvíz-vétel volt-tiszta volt a víz.Az NST 7 perces fájásokat mutatott amiből semmit nem éreztem!

2 nap múlva kellett mennem megint.

28-án ment el a nyákdugó, szóltam apának aki izgulni kezdett.Mondtam neki, hogy addig nem megyünk amíg nincs fájás.Nem is lett.

Másnap mondtam a dokinak, hogy mi a helyzet, aztmondta, ha folyik a víz vcagy jönnek a fájások akkor kórház.A víz ismét tiszta, NST egyenlő a nullával.Ez ugye 29-e volt.

Ezután még darabokban távozott a nyákdugó.

31-én mondta a doki az NST-n:jólvan lányok menjenek haza,jövőre találkozunk.Én megkérdeztem:nem mehetnék inkább a szülőszobára?:)

31-én este elvittem a páromat kocsival (igen, a kormány fél cm-re volt a pocakomtól)a haverjához szilveszteri buliba este 9-kor.

1/4 12-kor mentem is érte, mert időközben nekem egy csendesebb buliban jöttek a fájások.Forró zuhany után sem múltak, mentünk hát az emberért :)

Mikor mondtam neki, hogy megyünk szülni megkérdezte:Pont most?!?Olyan jól érzem magam:D

A doki hazaküldte a kórházból, hogy nem mostanában lesz baba.Boldog új évet kívántam neki én is a folyosón :)

Reggel 8-ra (műszakváltáskor)megvizsgált a doki, addigra teljesen kitágultam, aztmondta ennek már a végére jár, nem megy haza.Közben megjött a váltó orvos is, aki megvizsgált szintén és mondta:mindjárt jövök, levizitelek és szülünk.

Az én dokim maradt, mert ha véletlenül császár akkor ne kelljen visszajönnie, mert ahhoz 2 doki kell.

Bekötötték az oxit, az első nyomáskor leesett a szívhang.

Előkészítettek műtétre, közben folyamatosan figyelték a babát.

Érzéstelenítettek és már vágtak is, 10 percen belül megvolt az én gyönyörű kislányom reggel 8.25-kor 3600 grammal és 53 centivel.

A világ legcsodásabb élménye volt, mikor meghallottam a hangját, és a leghosszabb 3 másodperc telt el a kiemelésétől a felsírásáig.

Már 7 hónapos lesz elsején, és makk egészséges a kis köldökzsinór-zsonglőröm:)

2011. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fájt a derekam felkeléstől, fájásaim nem nagyon voltak, amikor 10 percesnek éreztem, mondtam a férjemnek, hogy nézessünk egy ctg-t, biztos, ami biztos alapon.

Bepakolt a kocsiba (hátha mégis ott kell maradni), én felöltöztem, igazítottam egyet a nadrágomon, mire egy pukkanást éreztem a hasamban, és elöntött a magzatvíz. Na, innen már biztos volt, hogy EZ AZ. :D

A nyákdugót nem igazán észleltem...

2011. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4 nappal a kiírt után éjjel arra ébredtem hogy keményedik és fáj a hasam - 7 percesek voltak akkor, pár óránként sürüsödtek és erösödtek, aztán reggel 9 körül mentünk be a kórházba és délután 16.45 - kor született meg a kislányunk, tegnap volt egy éves :)
2011. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a nyákdugóm csak a kórházban távozott pár órával a szülés elött
2011. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

9 nappal a kiírt időpont előtt pont mikor leesett az első hó koradélután pont nagymamámnál voltam, nagyban majszoltam a finom túróslepényét, mikor a nyákdugom fogta magát és kipottyant. Először fel sem fogtam mi van, aztán amikor leesett szaladtam és kiabáltam át a férjemnek, hogy helyzet van. Hívtuk is a dokit, de megnyugtatott, hogy nyugodtan legyen, nem biztos, hogy szülés lesz ma (totál zárt voltam), de ha folyna a víz vagy fájásom lenne a megbeszélt "tünetek" után menjek be.

Na én el is vetettem magam az ágyon, még itt meséltem nagyban a hírt, aztán már este volt, de még mindig semmi; legyintettem is, hogy áh! úgysem szülök ma :o) Úgy 10 körül beraktunk egy kellemes kis filmet, elvetettem magam a kanapén, még vége sem volt, amikor éreztem egy pukkanást és szépen eláztattam (volna ha nem bőr) a kanapét. Na akkor lett nagy ijedelem, az első hóval leküldte isten vagy holle anyó hozzánk a kislányunkat :o)

2011. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jaj kedves masodik valaszolo :):) olyan szep tortenet:):)remelem nekem nem fog enyire elhuzodni :):)
2011. júl. 22. 21:17
 8/13 A kérdező kommentje:
jaj de jo nektek:):) gratulalok mindenkinek!!!es jo egeszseget kivanok nektek es a picuroknak!!!!
2011. júl. 22. 21:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Április 23-ra voltam kiírva, utána minden nap kellett menni vizsgáltra és nst-re. 30-án este kezdődtek a fájások, 2-án hajnalban született meg az én picikém.
2011. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a kiírt időpont előtt 3 héttel éjjel arra ébredtem, hogy fájdogál a hasam, és hogy valami folyik belőlem. Különösebben nem érdekelt a dolog, mert amúgy is a vége felé már erősebb volt a folyásom, gondoltam ez is az.(ki gondolt volna másra a 37. héten?!)Szégyen, vagy nem, én a mai napig nem tudom milyen az, amikor a nyákdugó távozik... Ráadásul nekem a magzatvíz sem egyszerre jött, hanem csak szivárgott. Na szóval 2 körül felébredtem, hogy fáj a hasam, párom mondta, hogy igen, most kicsit fájdogál, aztán abbamarad(ő nagyon figyelt a szülésre felkészítő tanfolyamon...:-) ). Kb. 3-ig mondogattam neki, hogy most már fél órája 10 percesek...aztán már 7 percenként fáj... Aztán mikor azt mondtam, hogy b*sszus, nagggggyon fáj és szabályos 5 percesek a fájások, akkor hirtelen kinyílott a szeme(kb.2 órát aludtunk, este focimeccset néztünk éjfélig), és mondta, hogy akkor ő most elmegy fogat mosni...meg felöltözik, meg hogy össze van-e pakolva a cuccom... Össze volt, csak 1-2 dolog hiányzott.Szegénykém nagyon izgatott lett hirtelen. Én már nem tudtam neki segíteni, mert egyre sűrűsödtek a fájások. Kb. 4 körül értünk a kórházba, ahol mondták rögtön, hogy szülünk! Megvizsgált egy doki, jött a saját dokim, ordítottam kb.1 órát, aztán már a kezemben is volt a kislányom:))) Hál'Istennek nagyon hamar kibújt!Ja, és hogy honnan tudtam hogy szülés lesz? Onnan, hogy ezt mondta az orvos. Addig csak azt gondoltam, biztos csak jóslók,de mivel nagyon erősek voltak, bementünk a kórházba. Még jó...
2011. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!